náš život

náš život

menu

úvodní stránka
základní informace
historie
jak žijeme
archiv zpráv
naše tvorba
sponzoři, poděkování
Krok do života
úřední e-deska
povinně zveřejňované informace a další dokumenty
fotogalerie
důležité odkazy
napište nám
autor stránek

Nadace Terezy Maxové

Nadační fond Veroniky Kašákové

Alza

náš Facebook

 
 

archiv zpráv

 

Podzim v našem domově
Do školy se po prázdninách někdo těšil více někdo méně, ale všichni už jsme si zvykli na denní režim školního roku. Po příchodu ze školy a obědě se věnujeme psaní domácích úkolů a přípravě na vyučování. Odpoledne navštěvujeme zájmové kroužky, které jsme si podle vlastního zájmu vybrali z bohaté nabídky domu dětí. O víkendech jsou na programu různé akce.

V sobotu 16. září jsme se zúčastnili celostátního finále 8. ročníku Slavata triatlon tour, které se konalo v Praze a do něhož z krajského kola postoupila Katka, Dominik a Vítek. Po absolvování tratě běh – cyklistika - běh čekalo na závodníky v cíli občerstvení a diplom. Díky krásnému počasí a kamarádům z dětských domovů a běžných rodin, jejichž integrace je cílem zakladatele akce Tomáše Slavaty, jsme prožili krásný den.

V Praze také proběhlo 14.10. celorepublikové nesoutěžní finále Nejmilejšího koncertu. Účast na této akci jsme si zajistili vybojováním druhého místa v regionálním kole, které se konalo na jaře v Sušici. Stínové divadlo, které s námi nacvičila teta Verča a teta Sandra se všem líbilo.

„Piškvorky v dětských domovech“ je název projektu, který u nás proběhl 24. 10. Děkujeme Martinovi, který s námi strávil odpoledne nad čtverečkovaným papírem a dvěma písmenky O, X. 

29. 10. v době podzimních prázdnin nás teta Iva a teta Alena vzaly do ZOO v Plzni. I když nám počasí moc nepřálo, výlet se nám moc líbil.

Pomalu se blíží Vánoce a my jako každoročně připravujeme básničky, písničky, hudební, taneční a divadelní vystoupení na „Vánoční čaj“, který v našem domově proběhne 6. 12. K tomu všemu si najdeme chvilku a vyrábíme dárky z různých materiálů, které nabídneme zákazníkům na akci Jarmarky s Albertem dne 8. 12. v OC Olympia Plzeň.

Přejeme všem krásný podzim

Prázdniny v dětském domově
Červenec a srpen - dva měsíce, na které se těšíme celý školní rok. Někteří z nás strávili tento čas u rodičů, sourozenců, babiček a dědečků, ostatní měli bohatý program v DD a užívali si vše, co k prázdninovému času patří.
Začátkem prázdnin někteří z nás odjeli na tábor do jihočeského Krásnětína. Výlety po okolí, prohlídka nedalekého Českého Krumlova, beseda s hasiči o jejich náročné práci, sjezd řeky na raftu je jen krátká ukázka z bohatého programu, který pro nás vedoucí připravili. Z tábora jsme si přivezli nejenom zážitky, ale i diplomy za vítězství v různých hrách a soutěžích. S novými kamarády a vedoucími jsme v kontaktu a věříme, že se příští rok zase uvidíme.
Na týdenní pobyt v Kynšperku nad Ohří s tetou Sandrou a tetou Lenkou, který se stal již tradicí, jsme se těšili. Byl to týden her, soutěží, výletů, vyrábění. A co byl pro nás byl velký zážitek? Obědy v restauraci, které si každý objednával z jídelního lístku podle své chuti.
Několik dní v polovině srpna patřily řadu let stanování u Jesenické přehrady. Letos jsme měli trochu strach, že tato tradice bude ukončena, protože strejda Franta, který s námi společně se strejdou Mírou jezdil, u nás už nepracuje. K naší velké radosti si udělal čas a my opět vyrazili na čtyři dny pod stan k Jesenické přehradě. Program byl opět skvělý a i přes nepřízeň počasí jsme si pobyt u vody užili.
Díky krásnému počasí, které se letos vydařilo, jsme si o prázdninách užili vody, sluníčka, výletů, prostě pohody. Vše ale jednou končí a tak skončily i ty letošní prázdniny a my plni sil nastupujeme do škol a zvykáme si na běžný režim. Věříme, že nám síly načerpané o prázdninách vydrží do těch příštích.
Přejeme všem krásné září.

Jaro v DD
Školní rok se blíží ke konci a většina z nás dostaneme vysvědčení, kreré bude částečně odrazem naší každodenní domácí přípravy na vyučování. Ale ne jenom přípravou na vyučování jsme trávili náš volný čas. A co všechno jsme dělali? 
V polovině dubna se v konal Nejmilejší koncert, kterého se zúčastnily děti ze zařízeních zřizovaných Plzeňským a Karlovarským krajem. K této příležitosti jsme si připravili stínové divadlo a břišní tanec. S oběma vystoupeními jsme obsadili 2. místa a těšíme se z postupu do celostátního kola, které proběhne na podzim.
Další akce byla na programu 17. 5. a to Sportovní hry DD, které se konaly v Plané. Tentokrát jsme se z dětmi ze stejných zařízeních jako na Nejmilejším koncertě utkali v atletických disciplínách. Na domácí půdě, ve velmi silné konkurenci 65ti závodníků, obsadila děvčata z našeho domova dvě 1. místa a jedno 2. místo. Kromě medaile, diplomu a dárku si děvčata zajistila postup do národního kola. To se konalo v Tachově a Janička ve skoku vysokém vybojovala bronzovou medaili. Moc gratulujeme.
16. 5. jsme šli skoro všichni do kina. Měli jsme možnost shlédnout dokument Jgora Chluna Dospělým ze dne na den. Film je určen pouze pro děti z DD a zachycuje skutečné příběhy mladých lidí po odchodu z DD. Po skončení promítání proběhla beseda s některými protagonisty. Byla mezi nimi i Barča, naše kamarádka a bývalá spolubydlící.
Prostor pro duši je nesoutěžní přehlídka tvořivosti a schopností dětí a dospělých s různým stupněm postižení, kterou již 17. let organizuje Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře. Na akci vystupují i zdravé děti. My jsme přispěli k atmosféře radosti a pohody stínovým divadlem.
Dvakrát ročně jezdíme do Prášil hrát s babičkami a dědečky deskové hry. Na dvoudenní akci s názvem Most přes generace jsme se moc těšili. Celý víkend hát hry, komu by se to nelíbilo. Domů jsme si přivezli nejenom krásné zážitky, ale spoustu nových deskových her, které se naučíme a na podzim zase hurá do Prášil.
Další pravidelnou a oblíbenou akcí je Slavata tour. Z letošním ročníku, který se konal v Plzni, jsme přivezli jednu zlatou a jednu stříbrnou medaili.
Děkujeme všem organizátorům za pozvání a zorganizování všech námi tak oblíbených akcí.
Také bychom rádi poděkovali tetám a strejdům, za to, že s námi na akce jezdili. Snad jim uděláme alespoň troch radost naším vysvědčením, které, jak jsme zmínili v úvodu, už brzy přineseme domů. A potom? Potom budou prázdniny a o těch zase příště.

Přejeme všem prázdniny plné pohody a krásného počasí.

Přichází jaro
Dlouhá, mrazivá zima plná sněhu pomalu končí a my uklízíme lyže, které jsme si letos užili dosyta. Na první lyžování v letošním roce nás pozval KÚ Plzeň. Na šumavském Špičáku se nám celý den věnovali lyžařští instruktoři a my jsme si díky jejich radám vylepšili lyžařský styl. Děkujeme všem trpělivým instruktorům a KÚ Plzeň za krásný den.
Na konci ledna nám učitelé ve školách rozdali pololetní vysvědčení, na kterém nikdo z nás neměl žádnou pětku a začaly přípravy k odjezdu na hory. Na jarní prázdniny, které letos navazovaly na pololetní, byl naplánovaný pobyt v Harrachově. Tam jsme celý týden lyžovali, bobovali, chodili na procházky do okolí, vykoupali se v Aquaparku v Liberci. K tomu mám svítilo sluníčko, bylo teplo a dostatek sněhu. Krásný týden na horách, který rychle uběhl, a který bychom si rádi příští rok zopakovali.
Momentálně ve volných chvílích připravujeme program na Nejmilejší koncert. Jedna parta nacvičuje divadelní představení, druhá píseň s vlastním doprovodem, další tanec. Do Sušice, kde se letošní ročník Nejmilejšího koncertu bude konat, se moc těšíme. Potkáme se zase s kamarády a kamarádkami z jiných DD, které známe z podobných akcí. Tak uvidíme, kdo si připraví nejlepší vystoupení a postoupí do celostátního kola.
Další akce, při které porovnáme síly s dětmi z jiných DD, budou atletické závody. Ty se v letošním roce budou konat v Plané. Věříme, že na stupních vítězů budou závodníci z našeho DD stát několikrát.
Skalní fanynky a fanoušci fotbalového klubu FC Viktoria Plzeň už mají připravené dresy a šály s logy jejich oblíbeného klubu. Začalo jarní kolo nejvyšší fotbalové soutěže a my budeme jezdit fandit na všechna utkání jarního kola na domácí půdě. Věříme, že se na konci budeme radovat z vítězství naší oblíbené "Viktorky".
Ve vzduchu je pomalu cítit jaro a my připravujeme jízdní kola, koloběžky, kolečkové brusle, míče na novou sezónu. Vyrábíme velikonoční výzdobu a těšíme se na pomlázku.

Přejeme všem krásné jaro 

První měsíce nového roku
Na Štědrý den bylo ještě v DD spolu s panem ředitelem pět dětí, ale i ti v průběhu následujících dvou dnů odjeli ke svým nejbližším. To co nepamatují ani ti největší pamětníci z nás se stalo skutečností. DD byl bez dětí. Všem se nám naše největší přání splnilo, byli jsme tam, kde jsme chtěli být.
2. ledna jsme se v domově zase všichni sešli. Ti, kteří zde nebyli na Štědrý den si rozbalili dárky, které na ně díky sponzorům čekaly pod vánočním stromečkem. Poté jsme si vyprávěli co kdo zažil během vánočních prázdnin a jak kdo přivítal rok 2018. 
Ještě jednou děkujeme za krásné Vánoce a podporu všem sponzorům, jmenovitě ČSOB PRAHA, LEAR CORPORATION, Mgr. Jakub Trčka, paní Eva Kličková, Dobrotety, MěÚ Planá, KÚ Plzeň, Nadační fond Veroniky Kašákové, pan Michal Sůva, paní Novysedláková, Daruj hračku.

A co nás čeká v prvních měsících nového roku? Začátkem února, v době jarních prázdnin, pojedeme do Harrachova. Už se těšíme až si zalyžujeme, svezeme na sáňkách, zahrajeme hry na sněhu, projdeme se po okolí. Než ale odjedeme, máme před sebou měsíc intenzivní přípravy do školy. Na konci ledna dostaneme pololetní vysvědčení a to bychom si přáli mít co nejlepší. 23. ledna pojedeme lyžovat na šumavský Špičáku, kam nás pozval KÚ Plzeň. 

Předvánoční čas v domově
Ještě než jsme začali péct vánoční cukroví a zdobit stromeček, tak se 
skalní fotbalové fanynky a fanoušci z našeho domova, v čele se strejdou Mírou, zúčastnili všech domácích utkání celku Viktoria Plzeň. Na jejich konci byla radost z vítězství naší oblíbené "viktorky". Velmi děkujeme společnosti AAA Auto Praha za vstupenky.
Nejen plzeňský fotbalový klub, ale i plzeňští hokejisté mají mezi námi své příznivce. Ti byli nadšeni z akce bruslení s plzeňskými hokejisty. Ještě před obutím bruslí a vyjetím na led Home Monitoring arény v Plzni, kde jsme si zabruslili a zahráli hokej s extraligovými hráči HC Škoda Plzeň, byla na programu prohlídka jejich šatny a posilovny. Poté proběhla autogramiáda a focení se špičkovými hokejisty. Nakonec jsme se všichni vyfotografovali s hejtmanem Plzeňského kraje, který nás na akci pozval. Moc mu za pozvání děkujeme.
Ve volném čase jsme v domově vyráběli výrobky s vánoční tématikou a připravovali vystoupení na Vánoční čaj. Ten se konal 7.12. a pozvali jsme na něj naše učitele, sponzory, vedení radnice, zástupce zřizovatele a přátele DD. Svými krátkými tanečními, hudebními a divadelními vystoupeními jsme poděkovali za celoroční pomoc, podporu a přízeň. S programem z Vánočního čaje ještě vystoupíme v domově důchodců v Tachově, kde bychom bychom rádi přispěly k vánoční atmosféře.
S tetou Katkou a tetou Sandrou jsme s úspěchem prodávali naše vánoční výrobky v Karlových Varech na akci Jarmarky s Albertem. Pro některé z nás to byly první vydělané peníze a máme z nich vekou radost.
Nyní už celý dům voní vánočním cukrovím a jehličím, balíme dárky pro nejbližší a kamarády, zapalujeme svíčky na adventním věnci, těšíme se na Vánoce. Snad se nám všem vyplní to největší přání – být na Vánoce s rodinou. 
Přejeme všem Vánoce plné lásky a pohody.

Děti a zaměstnanci DD Planá

Podzim v domově
V říjnu jsme se zúčastnili s tetou Sandrou a strejdou ředitelem víkendového pobytu na Šumavě v rámci projektu Most přes generace. Naučili jsme se hrát spoustu nových her a také jsme si jich spoustu přivezli domů. Až pořádně procvičíme pravidla jednotlivých her, vydáme se opět do některého z vybraných domovů pro seniory, kde budeme hry hrát s místními obyvateli. 
Počasí bylo obzvlášť vydařené, a tak jsme strávili nějaký čas i procházkami po krásné šumavské přírodě. Prostě parádní víkendová akce. 
Kromě přípravy do školy a běžných každodenních činností jako jsou zájmové kroužky nebo procházky po Plané, se začínáme aktivně věnovat přípravě na Vánoce. Nacvičujeme společná vystoupení a začínáme psát dopisy a malovat obrázky Ježíškovi. 
Od prosince nás čeká ještě jedna změna – teta Lenka, naše sociální pracovnice a zároveň zástupkyně strejdy ředitele odchází na mateřskou dovolenou. Po dobu její nepřítomnosti ji zastoupí nová teta sociální – Katka Zahradníková a částečně také teta Jiřina Labitzková, která už v našem domově nějakou dobu pracuje. 
V prosinci očekáváme kromě čertů s Mikulášem, Vánočního čaje a Vánoc samotných také další příjemnou událost, a tou je narození miminka ve skupině nezletilých matek.

Už začínáme s prvními přípravami na Vánoce
Není to sice tak dávno, co teprve skončilo léto, ale čas velmi rychle utíká, a tak již teď v polovině října musíme začít s přípravami na čas Vánoc. 
Začínáme vyrábět přáníčka, výrobky na předvánoční Obchůdky s Albertem a také jsme už trochu začali nacvičovat na Vánoční čaj, u kterého se každoročně scházíme s milými hosty. 
Počasí venku je naštěstí typicky podzimní, takže nám nic nebrání pěkně sedět v teple doma a připravovat se na předvánoční čas. 

Další školní rok začíná :-)
Letní prázdniny plné nových zážitků a výletů jsou za námi a i počasí venku už v posledních dnech odpovídá spíše podzimu, než létu. Ve fotogalerii můžete maličko nahlédnout, jak někteří z nás své prázdniny trávili, a kam jsme se všude podívali.
Někteří prožili celé prázdniny u rodičů nebo jiných příbuzných, ti nejstarší z nás často strávili značnou část prázdnin na brigádě a my ostatní jsme navštívili pár pěkných míst naší vlasti. Týden jsme strávili s tetami v Kynšperku n. Ohří, týden v Harrachově, jeden prodloužený víkend jsme si užili se dvěma strejdy na přehradě Jesenice u Chebu a další prodloužený víkend jsme si užívali léto na chatě tety Jarky u řeky Mže. Kromě pobytových akcí jsme podnikli také několik jednodenních výletů, např. na hrad Gutštejn, nebo do bazénu v Mariánských Lázních. Parádně jsme si prázdniny užili a na konci prázdnin jsme se zase všichni sešli v domově. 
Několik dětí během prázdnin ukončilo pobyt v našem domově a několik nových dětí zase naopak přibylo, takže se nyní postupně seznamujeme a jsme plni očekávání, jaké to naše společné soužití v tomto školním roce bude. 
A se začátkem školního roku také před pár dny oslavila naše Ellenka své úplně první narozeniny. Ellenka je v současné době v domově ze všech nejmladší. Její maminka Bára, která také žije v našem domově, pro ni připravila spolu s tetou parádní oslavu. Už brzy ale očekáváme nový nejmladší přírůstek, protože během prázdnin mezi nás přišla nová budoucí maminka. 
V září také byla zrealizována „proměna“ naší Báry v rámci projektu Veroniky Kašákové. Proměna spočívala v tom, že Bára strávila jeden celý den v Praze v rukách profesionálních vizážistů. Přijela s novým vzhledem a spoustou nových zážitků. Děkujeme Veronice i pracovníkům Nadačního fondu Veroniky Kašákové, že Báře tento zážitek zprostředkovali :-)

 

Hurá, máme prázdniny!
Červen utekl snad nejrychleji ze všech měsíců ve školním roce. Asi polovina z nás strávila totiž skoro dva týdny u moře v Chorvatsku, kde jsme si to se strejdou Jirkou a strejdou Frantou parádně užili. Ostatní nemohli bohužel jet s námi, protože měli důležité povinnosti ve škole a museli se soustředit na své závěrečné zkoušky, nebo jiné školní povinnosti. 
Nakonec všichni závěr školního roku dobře zvládli a také všichni, kteří v letošním roce absolvovali své závěrečné zkoušky, byli úspěšní. Dana, Kristina, Majda i Denisa jsou nyní tedy úspěšnými absolventkami Střední živnostenské školy v Plané – moc gratulujeme! 
Kristina a Denisa budou v příštím školním roce pokračovat v přípravě na budoucí povolání a Majda s Danou nastoupí v nejbližších dnech do svého prvního zaměstnání. Držíme palce, ať se jim v práci líbí 
Někteří z nás stráví velkou část prázdnin u svých rodičů nebo jiných příbuzných a my ostatní se těšíme na týdenní pobyt v Kynšperku n. Ohří, týden v Harrachově a ještě pár dní na Jesenici u Chebu. Čekají nás nové zážitky, koupání a výlety. 
Po prázdninách se zase všichni sejdeme a pravděpodobně k nám přijde ještě několik nových dětí, na které se těšíme, až je v Plané přivítáme.

Už jen měsíc a budou letní prázdniny
Za chvíli bude za námi další školní rok. Poslední měsíc uteče ještě mnohem rychleji než ostatní, protože z něho skoro polovinu stráví většina z nás u moře v Chorvatsku. Ve škole už máme známky uzavřené a po příjezdu z Chorvatska už nás žádné učení nečeká. Ale někteří z nás bohužel musí zůstat v domově, neboť v červnu je čekají závěrečné zkoušky v jejich učilištích. Všem budeme držet palce, aby to zvládli tak dobře, jako letošní maturantka Katka, která už má svou zkoušku dospělosti úspěšně za sebou. Gratulujeme! 
V květnu jsme se strejdou ředitelem vyrazili zase do Prahy na tradiční víkendovou akci Out of Home, kde jsme si to opět parádně užili jako vždy. 
S tetou Lenkou jsme v jarních měsících navštívili celkem třikrát kurs finanční gramotnosti v rámci projektu Accentrure Academy, který realizuje Nadace Terezy Maxové dětem. Někdy bylo vstřebávání informací z oblasti financí náročné, ale věříme, že až budeme vědomosti potřebovat, budou někde v hlavě uložené. 
Také jsme se zapojili do projektu „Vzdělávání pro děti z dětského domova“, který rovněž realizuje Nadace Terezy Maxové. Znamená to, že jsme od Nadace dostali příspěvek na čtyři kursy autoškoly, a my nejstarší už se těšíme, až začneme kursy autoškoly navštěvovat. 
Děkujeme Nadaci Terezy Maxové za veškerou podporu, kterou nám poskytuje v rámci nejrůznějších projektů. Více o činnosti Nadaci Terezy Maxové můžete nalézt pod odkazem: www.terezamaxovadetem.cz.
Ve čtvrtek 18. 5. 2017 se u nás v Plané již po šesté uskutečnily sportovní hry pro děti z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. Celá akce se konala z pověření Federace dětských domovů (FICE). Děti soutěžily celkově ve dvanácti disciplínách a dohromady se sportovního dne zúčastnilo 63 dětí z devíti dětských domovů. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu sportovních her. Kromě pracovníků dětského domova se na bezproblémovém průběhu jednotlivých disciplín podílelo několik dobrovolníků z Plané, kterým patří náš velký dík. Jmenovitě děkujeme za pomoc při organizaci sportovních her paní Haně Jelínkové, panu Janu Veselému, manželům Kolesovým a panu Josefu Staňkovi. Bez nich bychom podobnou akci jen těžko zvládli. Dále patří naše poděkování městu Planá za zapůjčení městského hřiště s veškerým vybavením a Domu dětí a mládeže při Základní škole Planá za zapůjčení startovacích čísel. 
Koncem května jsme navštívili zoologickou zahradu v Plzni. Tento výlet pro všechny děti z dětských domovů Plzeňského kraje zorganizoval Krajský úřad Plzeňského kraje a zúčastnil se ho i hejtman Josef Bernard s manželkou. 
V teplých dnech si užíváme náš bazén na zahradě a těšíme se na další letní dny :-)

Připravujeme další sportovní hry pro děti z dětských domovů
Dne 18. 5. 2017 se uskuteční v Plané další sportovní hry pro děti z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. Přípravy jsou v plném proudu. Sbíráme přihlášky ostatních domovů, zajišťujeme dostatek pomocníků z řad dospělých, připravujeme medaile a diplomy a ceny pro vítěze. Kromě toho jsme se také pokoušeli objednat pěkné počasí, tak doufáme, že letos na hřišti nezmokneme :-)
V uplynulé době nás koncem března navštívila ministryně školství Kateřina Valachová. Více o průběhu návštěvy si můžete přečíst spolu s prohlédnutím fotografií z návštěvy ve „Fotogalerii“
V březnu a v dubnu jsme my nejstarší věnovali vždy jednu sobotu výletu do Prahy, kde na nás čekal program v podobě kursu finanční gramotnosti v rámci projektu Accenture Academy. Problematika hospodaření s finančními prostředky je pro nás někdy velký problém a musíme se stále učit, jak si co nejlépe peníze rozložit, abychom s finanční hotovostí vždy dobře vyšli. 
V dubnu jsme se zúčastnili Nejmilejšího koncertu ve Staňkově, kde se nám moc líbilo, a i když jsme žádnou soutěžní kategorii letos nevyhráli, celý den jsme si pěkně užili.
Při prvním pěkném počasí jsme si stihli opéct letošní první špekáčky na výletě s tetami a vůbec jsme rádi, že už je konečně jaro. Můžeme trávit víc času venku a to nás určitě baví víc, než sedět doma. 
Květen a červen budou pro některé z nás hlavně ve znamení intenzivní přípravy na závěrečné zkoušky na učilištích, pro Katku ve znamení příprav na maturitu. Všem, kteří letos mají získat své výuční listy a maturitní vysvědčení, držíme palce! 
Třináct z nás si naopak od školy v červnu odpočine, protože pojedeme k moři do Chorvatska. Děkujeme tímto Majetkové, delimitační a správní unii odborových svazů za možnost podívat se k moři. 

Návštěvy si v našem domově podávají dveře :-)
Před měsícem jsme psali na tomto místě o návštěvě pana prezidenta Miloše Zemana v našem domově. 
Jako další k nám zavítala začátkem března modelka a finalistka České Miss 2014 Veronika Kašáková, která sama strávila téměř celé své dětství v dětském domově. Už jako malá měla Veronika dvě přání - být modelkou a pomáhat dětem, které mají pocit, že se život otočil proti nim. A obě tato přání se jí již splnila. Veronika na vlastní kůži zažila, jaké je vyrůstat bez rodičů a jejich podpory ve všem, co chtěla jako dítě dosáhnout. Po opuštění dětského domova se potýkala s celou řadou problémů, které jsou velmi podobné těm, s jakými setkávají i ostatní děti po skončení jejich ústavní výchovy. Od doby, kdy opustila dětský domov, uplynulo nyní již už osm let, během kterých se dokázala i přes všechny problémy stát známou modelkou a napsat knihu o svém dětství a dospívání. Knížka se jmenuje „ZPOVĚD - Z děcáku až na přehlídková mola“. V poslední době Veronika objíždí postupně všechny dětské domovy v republice a formou besedy zde seznamuje děti se svým osudem a dodává nám tím energii a víru, že můžeme v životě leccos dokázat i když vyrůstáme bez každodenní péče rodičů, jako děti z běžných rodin. Návštěva Veroniky Kašákové v našem dětském domově byla velmi přínosná. Její slova „Nezáleží na tom, kdo je má matka či otec, záleží na tom, kdo jsem já!“ si určitě ještě mnohokrát připomeneme. 
Pokud se někdo chce dozvědět o Veronice více, může nalézt další informace na stránkách www.veronikakasakova.cz, popř. na facebookové stránce Veroniky Kašákové a Nadačního fondu Veroniky Kašákové. 
A aby toho nebylo málo, přijede k nám v březnu ještě další vzácná návštěva – ministryně školství Kateřina Valachová spolu se zástupci našeho zřizovatele - Krajského úřadu Plzeňského kraje. Na programu bude diskuse několika ředitelů dětských domovů a zástupců krajského úřadu s paní ministryní. Předmětem diskuse bude zřejmě především téma budoucnosti zařízení pro výkon ústavní výchovy v naší zemi. Již dlouhou dobu totiž probíhá na politické úrovni debata o možných změnách v ústavní výchově a jedním z navrhovaných řešení je i přechod některých současných školských zařízení pro výkon ústavní výchovy z resortu Ministerstva školství pod resort Ministerstva práce a sociálních věcí. Jsme rádi, že si paní ministryně vybrala právě náš domov a budeme se snažit udělat maximum pro to, aby se jí u nás líbilo. 
Kromě vítání návštěv ale máme také samozřejmě spoustu běžných dní a každodenních všedních starostí. Chodíme ven s kamarády a občas jedeme i na nějaký výlet do blízkého okolí. O víkendech vyrazíme občas do bazénu, nebo třeba na chatu k tetě Veronice, jak můžete vidět ve fotogalerii. 
Ve školních dnech se poctivě učíme a někteří z nás již podali přihlášku na střední školu či učiliště, kam bychom chtěli nastoupit v příštím školním roce. Naše letošní maturantka Katka by ráda po maturitě dokonce pokračovala ve studiu na vysoké škole a jejím cílem je stát se zdravotnickou záchranářkou. Kromě Katky se letos připravují na závěrečné zkoušky na učilištích další čtyři děvčata, přičemž tři z nich jsou již matkami a jsou v našem domově spolu se svými dětmi. V březnu jsou u nás na Tachovsku jarní prázdniny, a tak se těšíme, že si od školy na týden odpočineme. Také budeme mít víc času na přípravu na Nejmilejší koncert, který se koná dne 11. 4. 2017 ve Staňkově. 

V lednu k nám do domova zavítala vzácná návštěva
Krátce po začátku nového roku 2017 jsme obdrželi informaci, že se pan prezident Miloš Zeman chystá na návštěvu Plzeňského kraje a při té příležitosti zavítá i do našeho dětského domova. Velmi nás tato informace překvapila, neboť není obvyklé, aby pan prezident navštěvoval děti přímo v dětském domově. Takové návštěvy bývají většinou doménou první dámy. Vzhledem k tomu, že paní Ivana Zemanová náš domov již v minulosti jedenkrát navštívila, potěšilo nás, že se jí v našem domově zřejmě líbilo a rozhodla se přijet znovu, tentokrát i s panem prezidentem. Více informací o průběhu návštěvy pana prezidenta v našem domově můžete nalézt vč. fotografií z návštěvy v naší fotogalerii, nebo také nově na našich facebookových stránkách. 
Leden byl letos velmi mrazivý a bohatý na sníh, a proto jsme vyrazili několikrát o víkendu za lyžováním do Krušných hor. V lyžařském areálu Pernink jsme si užili parádní lyžovačku. 
Poslední lednový den přinesla většina z nás ze školy pololetní vysvědčení. Jen několik starších dětí, které zrovna měly praktické vyučování a ve škole v tento den nebyly, dostane vysvědčení až později. A ti, kteří ještě do školy nechodí, si budou muset ještě nějaký ten rok počkat, než své první vysvědčení obdrží. Vysvědčení nebyla u většiny z nás žádným velkým překvapením, protože se jedná o zhodnocení výsledků za celé pololetí a už předem jsme většinou tušili, jaké známky na vysvědčení budou. Někteří z nás mají ve druhém pololetí určitě co zlepšovat :-) 


Vánoční čas je za námi, vstoupili jsme do nového roku 2017

Prosinec roku 2016 utekl možná ještě rychleji než všechny ostatní měsíce a máme tu nový rok 2017. 
Hned první prosincovou sobotu se konal maturitní ples naší letošní maturantky Katky, která je již ve čtvrtém ročníku Střední zdravotnické školy v Domažlicích. Moc jí to slušelo a byli jsme na ni patřičně pyšní, když jsme ji viděli v krásných plesových šatech, s šerpou přes rameno. Teď už jí zbývá jen maličkost – dokončit poslední ročník a úspěšně složit zkoušku dospělosti  Budeme samozřejmě držet palce!
V předvánočním období jsme přivítali tradičně v domově Mikuláše s čerty, kterých se někteří z nás opravdu hodně báli. Nakonec si naštěstí čerti nikoho neodnesli a mohli jsme o týden později potěšit naším vystoupením všechny milé hosty, kteří letos přijali pozvání na naše „Posezení u vánočního čaje“. Děkujeme tímto za všechny velké i malé dárky, které nám hosté přinesli. 
Také Vánoce u nás v domově byly díky štědrým dárcům velmi bohaté. Děkujeme všem, kteří se podíleli na tom, abychom pod stromečkem našli dárky, které jsme si přáli. Někdy jsou možná naše přání neskromná, i když se tety a strejdové snaží nás ke skromnosti vést. Jsme prostě podobní jako většina dětí z rodin, chceme mít moderní oblečení, chytré mobilní telefony a další vymoženosti dnešní doby, i když samozřejmě víme, že materiální hodnoty nejsou v životě nejdůležitější….
V lednu nás čeká hodně učení, protože se bude blížit pololetní vysvědčení a musíme co možná nejvíce vylepšit všechny špatné známky, které jsme od září dostali, aby vysvědčení bylo co nejlepší.

První čtvrtletí letošního školního roku je za námi
V následujících dnech se chystají tety a strejdové na třídní schůzky, kde jim naši učitelé sdělí, v čem bychom se měli v brzké době zlepšit. Třídních schůzek se nebojíme, pravidelně totiž ukazujeme tetám svoje známky a pracujeme na tom, aby naše školní výsledky byly co nejlepší. 
Kromě učení jsme také začali v říjnu chodit pravidelně na zájmové kroužky, které jsme si sami vybrali. Někdo chodí na kroužek vaření, někdo raději sportuje v posilovně nebo na fotbalovém hřišti. 
Také jsme se v říjnu zúčastnili Festivalu divadelních představení dětí z dětských domovů v Praze. Naše stínové divadlo „Život“, které jsme my holky ze třetí skupiny s tetou Katkou nacvičily, mělo úspěch a velmi se líbilo. 
Nacvičujeme také již básničky a písničky na vánoční vystoupení, protože čas do Vánoc se rychle krátí. Píšeme dopisy Ježíškovi a vymýšlíme dárky, které bychom chtěli druhým darovat, nebo které bychom si pod stromečkem přáli sami nalézt.

Změna e-mailové adresy
Rádi bychom touto cestou oznámili všem, kteří nás chtějí elektronicky kontaktovat, že došlo ke změně naší oficiální e-mailové adresy. 

Nově používáme jako hlavní schránku pro příjem elektronické pošty Dětského domova Čtyřlístek, Planá tento e-mail: 

ddplana@seznam.cz

Ostatní e-mailové i telefonické kontakty do dětského domova zůstávají nezměněny.

Děkujeme za pochopení.

První školní dny ve školním roce 2016/2017 jsou za námi
Letní prázdniny opět rychle utekly a před námi je nový školní rok 2016/2017. Školní povinnosti pomalu přibývají s každým dnem, ale my jsme naštěstí stále plní sil, které jsme načerpali během léta. 
Někteří z nás odpočívali od školních povinností u svých rodičů nebo jiných příbuzných, ale ani my ostatní jsme nepřišli zkrátka a užili jsme si spoustu zábavy. První dva týdny jsme strávili tradičně v letním táboře v Rejštejně, kde se nám i letos líbilo, i když některé dny svým počasím odpovídaly spíše podzimu, než začátku léta. Naše nezletilé maminky, které nemohly na letní tábor, strávily týden s tetou Sandrou a tetou Lenkou v Kynšperku n. Ohří. Markéta si sice během tohoto pobytu zlomila nohu a dalších šest týdnů si prázdniny nemohla užívat naplno, ale celkově se pobyt vydařil a všichni si přivezli nové zážitky, na které budou vzpomínat. 
Začátkem srpna jsme strávili všichni společně jeden týden v Harrachově, kde jsme měli program opravdu nabitý. Stihli jsme navštívit ZOO v Liberci, IQlandii, svezli jsme se na bobové dráze a ještě mnoho dalšího – viz fotogalerie. 
A v druhé polovině srpna jsme ještě stihli několik dní strávit na přehradě Jesenice, spolu se strejdou Mírou a strejdou Frantou. 
Kromě pobytových akcí jsme podnikli také několik jednodenních výletů, např. do parku miniatur Boheminium v Mariánských Lázních, nebo do olympijského parku v Plzni. A samozřejmě jsme si také užívali volné prázdninové dny u bazénu na naší zahradě, nebo procházkami po okolí Plané či vyjížďkami na kolech. 
V září nás čeká „Setkání dětských světů“ na vodním hradě Švihov, které pořádá Plzeňský kraj. Jedná se o akci pro děti ze všech dětských domovů Plzeňského kraje. Program by měl být bohatý, takže už se těšíme 
A jinak je náš program na první školní měsíc jasný - musíme si opět zvyknout na pravidelné plnění školních povinností, pořídit veškeré potřebné pomůcky a učebnice, zvyknout si na některé nové učitele, na nová pracoviště odborného výcviku a někteří z nás na celou novou školu, do které jsme od září nastoupili. 
V letošním školním roce bude několik z nás vykonávat své závěrečné zkoušky v učilišti a dokonce se blíží také jedna maturita na zdravotní škole. Nejen těm, kteří končí letos svou přípravu na povolání, ale i všem ostatní přejeme, ať jsou úspěšní, a to nejen ve studiu. 

Konečně jsou tu práááááázdninyyyyy!
Školní rok je za námi. Anička, Maruška a Barča úspěšně zvládly závěrečné zkoušky na učilištích a získaly výuční listy. Maruška a Bára zůstávají dále v dětském domově a budou pokračovat ve studiu, Anička v těchto dnech začíná žít svůj samostatný život a my jí tímto přejeme, ať v životě dosáhne všeho, co si přeje a ať se jí dobře daří. 
V červnu se zúčastnili nejlepší sportovci z našeho domova (Jirka, Viki a Zdeňka) republikových sportovních her pro děti z dětských domovů v Chotěboři. Jirka dokonce postoupil do mezinárodního kola a reprezentoval náš domov na mezinárodních sportovních hrách na Slovensku. 
Několik z nás vyrazilo v červnu s tetou Jiřkou na závody „Slavata triatlon tour“ v Plzni (viz fotogalerie) a také jsme se zúčastnili přehlídky „Prostor pro duši“ v Tachově, kde jsme každoročně tradičními hosty. 
Někteří z nás stráví tradičně prázdniny u rodičů nebo jiných příbuzných, někteří z nás si užijí část prázdnin na táboře v Rejštejně, na týdenní rekreaci v Kynšperku nebo v Harachově. A jinak si budeme užívat volné dny u bazénu v domově, nebo na různých kratších výletech po okolí. 
Těšíme se, že v posledním srpnovém týdnu se zase všichni v domově sejdeme, abychom vstoupili do dalšího školního roku bohatší o spoustu nových zážitků z prázdnin. 

Školní rok se blíží do finále
Už jen necelý měsíc zbývá do konce školního roku. A my tedy máme co dělat, abychom na poslední chvíli ve škole dohnali všechno, co jsme dosud možná trochu zanedbali. 
Ale i přes intenzivní plnění školních povinností jsme stihli celou řadu jiných aktivit. Například jsme se účastnili Sportovních her, kde jsme obsadili v některých disciplínách pěkná umístění a těšíme na republikové závody do Chotěboře. Také jsme se jako každý rok zúčastnili přehlídky aktivit „Prostor pro duši“ v tachovském kině a se strejdou ředitelem jsme strávili víkend na akci Out of Home v Praze, kde se nám opět moc líbilo. 
Také dále realizujeme v domově projekt Accenture Academy, který podporuje Nadace Terezy Maxové dětem. V rámci projektu již někteří z nás získali první pracovní zkušenosti a dále se učíme celou řadu dovedností, které po opuštění domova budeme potřebovat. 
Maruška, Bára a Anička mají v následujících dnech před sebou závěrečné zkoušky na učilišti, takže držíme palce, ať je úspěšně zvládnou. Maruška a Bára zůstávají v našem domově i po získání výučního listu a budou pokračovat ve vzdělávání. Anička se již osamostatní a čeká ji velký životní krok, kterým je přechod z dětského domova do samostatného života. Jedná se o nelehký úkol, ale věříme, že se s ním Anička statečně popere a vše zvládne podle svých představ. 
V létě odjede celá řada z nás na prázdniny k rodičům nebo jiným příbuzným, některé z nás čekají brigády, někdo pojede na tábor do Rejštejna, někdo s tetami do Kynšperka a pak se všichni, kteří nepojedou na prázdniny ke svým rodinám, v srpnu vypraví s tetami a strejdy na týden do Harachova. A kromě toho určitě stihneme ještě spoustu dalších aktivit, které není třeba plánovat příliš dopředu. 
Každopádně už se na prázdniny všichni mooooc těšíme :-)

Jedna akce za druhou, to je jaro v našem domově :-)
V dubnu jsme se zúčastnili hned několika akcí a všechny jsme si pěkně užili. Na Nejmilejším koncertu v Tachově jsme úspěšně předvedli své dovednosti ve zpěvu, tanci a dramatickém umění, které jsme předtím pilně trénovali. Konkurence byla vysoká a mezi soutěžícími z jiných domovů jsme obdrželi jedno druhé a jedno třetí místo. 
Na soustředění projektu Most přes generace jsme se pro změnu zdokonalili ve hraní nejrůznějších stolních her a sportovní vyžití nám alespoň částečně zajistila účast na turistickém pochodu „Plánská 50“. 
Také jsme navštívili psí útulek v Mariánských Lázních a opuštěným pejskům jsme dovezli psí dobroty a vzali několik pejsků na procházku. 
Fotky ze všech akcí můžete shlédnout ve fotogalerii. 
V květnu nás čekají sportovní hry dětí z dětských domovů, které opět pořádáme letos v Plané i pro další dětské domovy z Plzeňského a Karlovarského kraje. 
A pak už nezbývá do konce školního roku příliš mnoho času a budeme se muset věnovat co nejvíce přípravě na školu, aby naše známky na vysvědčení byly co možná nejlepší :-)

Jarní dny v našem domově
Konečně se přihlásilo teplejší jarní počasí a s ním i jarní nálada. Původně jsme měli jet na začátku března během jarních prázdnin na hory a užít si pořádně zimního počasí v plné kráse v Harachově. Vzhledem k tomu, že sněhové předpovědi nebyly ale vůbec příznivé, pobyt na horách nakonec nebyl realizován a do Harachova se tedy podíváme až v létě. Místo lyží tedy obujeme v létě pevné boty a vyrazíme objevovat krásy hor v teplejším počasí o letních prázdninách. 
V současné době jsou naše dny ve znamení příprav na regionální kolo Nejmilejšího koncertu, které se koná letos 14. 4. 2016 v Dětském domově v Tachově. Nacvičujeme taneční i divadelní vystoupení a věříme, že se porotě budou naše dovednosti líbit. 
Také se připravujeme již na sportovní hry dětí z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. Tyto závody, ve kterých změříme své síly v různých lehkoatletických disciplínách, se konají 12. 5. 2016 v Plané. Náš domov je pořadatelem celé akce a už teď se těšíme, že v Plané přivítáme co nejvíce sportovců z jiných domovů. 
Kromě příprav na výše uvedené akce jsme od začátku roku v domově už několikrát slavili narozeniny někoho z nás (viz fotogalerie) a stihli jsme také ukázat svá nacvičená vystoupení na oslavě Mezinárodního dne žen v Halži. 
Dvě děvčata se zúčastnila akce „Vzhůru do života“, kterou organizuje opakovaně Prázdninová škola Lipnice. Cílem projektu je příprava na samostatný život po opuštění dětského domova. Z víkendového pobytu si přivezla děvčata spoustu nových zážitků a zkušeností. 
Dále se náš domov zapojil do projektu Nadace Terezy Maxové „Accenture Academy“, ve kterém je zapojeno celkem deset dětí. Jedná se o aktivity probíhající v našem domově, při kterých se učíme různé dovednosti související se získáním zaměstnání a také se věnujeme hospodaření s penězi. Dvěma děvčatům se podařilo díky projektu získat brigádu v prodejně Maso-uzeniny ZEMAN v Mariánských Lázních. Další z nás hledají brigádu na letní prázdniny, protože si kvůli škole nemůžeme dovolit brigádu během školního roku. S realizací projektu v našem domově pomáhá také Maruška Křížová, která sama v našem dětském domově před lety vyrůstala. Ona sama překonala úspěšně složité období, kdy se musela po opuštění dětského domova osamostatnit a postavit na vlastní nohy a dnes se jí dobře daří v samostatném životě, takže určitě dobře ví, co je pro nás důležité. 
Do letních prázdnin nás ještě kromě jiného čeká víkendová akce v rámci projektu Most přes generace, turistická akce Plánská „50“, vystoupení na akci Prostor pro duši, účast na Slavata triatlon tour, víkendová akce Out of Home v Praze, které se účastníme každoročně a další a další zážitky, které přinesou následující dny a týdny. 

Nový rok a s ním nová očekávání
Začal nový rok 2016. Přejeme všem hodně zdraví a osobní i pracovní pohody. Těšíme se, jaké zážitky nám tento rok přinese a jak jej budeme hodnotit, až skončí. O tom, jaký byl rok uplynulý, jsme Vás postupně informovali v jeho průběhu.
Díky štědrým dárcům jsme prožili opět bohaté Vánoce se spoustou dárků (viz podrobnější poděkování na jiném místě našich stránek). Letošní štědrý den nás strávila v domově asi polovina, ostatní byli přes vánoční svátky u svých rodičů či jiných příbuzných. Ale v novém roce jsme se zase všichni shledali a podělili se o zážitky i radost z dárečků :-).
A co nás letos určitě čeká? Někteří z nás mají před sebou výběr střední školy, přijímací řízení a začátek přípravy na budoucí povolání. A na několik dalších z nás čeká zatím ten nejtěžší životní úkol – vykonat závěrečné zkoušky v učebních oborech, opustit dětský domov a postavit se samostatně na vlastní nohy. Konkrétně Barča, Anička a Maruška ukončí letos své učební obory a budou se rozhodovat, zda ve studiu pokračovat a zůstat v dětském domově, nebo zda se již zcela osamostatnit a začít hledat práci a bydlení. Věříme, že ať už se rozhodnou jakkoliv, bude se jim dařit vše podle jejich plánu. 

Poděkování a rozloučení
Několik dní před začátkem vánočních svátků jsme obdrželi smutnou zprávu o úmrtí bývalé paní ředitelky našeho zařízení Mgr. Jitky Tvarogové. Především její zásluhou sídlí dnes dětský domov v Plané v krásné budově, kterou dokázala přes veškerá úskalí získat, a jež byla během jejího funkčního období zrekonstruována pro naše potřeby. Je otázkou, zda by vůbec před lety bez energie p. Tvarogové a bez její vůle ke změně zůstal dětský domov v Plané zachován, aby byl dále domovem pro děti, které nemohou vyrůstat z různých důvodů v rodině. Děkujeme a vzpomínáme. 
Za všechny děti a zaměstnance 

Mgr. Jiří Kotschy

 

Přípravy na Vánoce
Období adventu a předvánoční čas je u nás již tradičně spojen s přípravami na „POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE“, které připravujeme pro naše větší i menší sponzory, přátele dětského domova a další pozvané hosty. Přípravy v těchto dnech již vrcholí, tak nám držte palce, ať naše nacvičená vystoupení dopadnou před publikem co nejlépe :-)
Také píšeme pilně dopisy pro Ježíška a přemýšlíme, která z našich přání budou asi splněna. Snad pod stromečkem najde každý z nás to, co si přeje. 
Kromě toho také plánujeme na prosinec opět vystoupení v tachovských domovech důchodců, abychom se s jejich obyvateli podělili o vánoční atmosféru našich vystoupení. 
Chystáme se na prodejní Jarmarky s Albertem, které se konají 12. 12. 2015 v nákupním centu Olympia v Plzni. Přijďte se podívat a zakoupit drobnosti pro své blízké, které jsme sami vyrobili. 
V průběhu listopadu jsme navštívili dům s pečovatelskou službou v Plané, ale zde jsme místo zpívání koled hráli s obyvateli stolní hry, abychom jim (a vlastně i sobě) maličko zpestřili všední dny. 
Finále projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, které proběhlo v druhé polovině listopadu, si čtveřice zapojených děvčat pěkně užila za přítomnosti slavných osobností. Tety ani „tanečnice“ nelitují, že se do projektu zapojily a věnovaly spoustu času nácvikům vystoupení. 
V listopadu také proběhl v našem domově jednodenní kurs drátování, při kterém jsme měli možnost naučit se pracovat s dráty různých barev a tvrdostí a vyrobit si vlastnoručně pěkný drátovaný dárek pro někoho blízkého. 
Také jsme opět navštívili plavecký bazén v Tachově, kde jsme se setkali s dětmi z tachovského a plzeňského dětského domova a užili jsme si odpoledne ve vodě. 
V listopadu přibyla do našeho domova Anetka, která se narodila její nezletilé mamince. Zase je nás o jednoho víc. Mamince gratulujeme a Anetce přejeme, ať pěkně roste a je zdravá 
Na závěr bychom se rádi ještě touto cestou rozloučili s naší dlouholetou tetou, kolegyní a kamarádkou Evou Kadlecovou, která odchází do zaslouženého důchodu. V dětském domově v Plané pracovala celý život a podílela se na výchově obrovského množství dětí. Přejeme klidné dny bez práce a pevné zdraví :-)

Přípravy na předvánoční čas
Možná se to někomu může zdát v první polovině listopadu ještě příliš brzy, ale v našem domově již začínají přípravy na předvánoční čas. Ve volném čase se věnujeme nejrůznějším výtvarným činnostem a připravujeme výrobky na „Jarmarky s Albertem“, které se budou konat letos dne 12. 11. 2015 opět v nákupním centru Olympia v Plzni. Přijeďte se podívat a zakoupit svým blízkým drobné dárky, které jsme sami vyrobili, za přijatelné ceny. 
Také samozřejmě nacvičujeme pilně naše taneční vystoupení, na finále soutěže „ Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“.
Kromě toho také připravujeme program na „Netradiční posezení u vánočního čaje“, které každoročně probíhá v prosinci v našem domově. Těšíme se, jak našim milým hostům a sponzorům opět ukážeme, co jsme se za uplynulý rok naučili. 
Také se již objevili první sponzoři, díky kterým budeme mít letošní Vánoce zřejmě opět velmi bohaté. Děkujeme za možnost zapojit se do projektu „Daruj hračku“, v rámci kterého jsme opět vyráběli pohádkové postavičky a malovali svá vánoční přání. Také jsme dostali nabídku dárků pro děti od spol. Lidl a ČSOB a. s. Nyní jen čekáme, zda pod stromečkem najdeme, co jsme si přáli. 
Dále jsme se zapojili do soutěže o nejhezčí vánoční ozdobu, kterou pořádá producentské centrum Profil z Mariánských Lázní. 
Všem, kteří se jakkoliv podílejí na tom, abychom měli opět pod stromečkem dárky, které si přejeme, moc děkujeme! 

Podzimní dny v domově
Máme za sebou pěkné babí léto a první měsíce nového školního roku. Následující dva měsíce budou jako každoročně ve znamení příprav na Vánoce a na POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE, které se bude v našem domově konat s největší pravděpodobností dne 8. 12. 2015. Pozvánky k návštěvě našeho domova budou rozeslány s dostatečným předstihem. 
Během prvních týdnů školního roku jsme se stihli zúčastnit kulturně – sportovní akce „Den u nás“, kterou pořádal dětský domov v Tachově, nebo také Slavností jablek na Krasíkově. Kromě toho měli někteří z nás možnost shlédnout muzikál Fantom opery a skupina nezletilých matek s dětmi si udělala výlet na zpívající fontánu v Mariánských Lázních (více ve fotogalerii). 
A ještě jedna velmi důležitá událost se stala. V sobotu 10. 10. 2015 se oženil Honza, který strávil v našem domově velkou část svého dětství a po celou dobu náš domov dobře reprezentoval. Trochu nás mrzí, že už na soutěžích, přehlídkách a dalších akcích domova nebude stát za klávesami a zpívat, ale všechno jednou končí a něco nového začíná. Honzovi začala nová životní etapa, a my přejeme jemu i jeho ženě Markétě hodně štěstí a spokojenosti v manželství. 

V následujících týdnech nás čeká například víkendové soustředění v Praze na projektu „Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou“, přípravy programu na „Posezení u vánočního čaje“, ale také ruční výroba drobností na vánoční prodejní „Jarmarky s Albertem“. 

A máme pro prázdninách, celý školní rok je před námi :-)
Vstoupili jsme do dalšího školního roku a jsme moc zvědaví, co nového nám přinese. 

Někteří z nás nastoupili na nové školy a už jsou z nás učni a studenti. Zvykáme si na nové školní kolektivy a seznamujeme se se zvolenými obory studia. Ale i my ostatní, kteří jsme se po prázdninách vraceli mezi staré známé spolužáky, jsme připraveni zažívat nová školní dobrodružství a užívat si školní léta - i když se nám občas zdá, že je to strašné utrpení a nedá se to vydržet :-) 

O horkých prázdninách jsme toho stihli hodně zažít. Někteří z nás tradičně strávili celé dva měsíce u svých rodičů, a co vše jsme stihli my ostatní? Kromě dvoutýdenního tábora v Rejštejně jsme strávili ještě týden v Kynšperku nad Ohří spolu s tetou Sandrou a tetou Lenkou a pár dní jsme byli také na Jesenici se strejdou Mírou a strejdou Frantou a pár dní v Praze s tetou Štěpánkou a tetou Martou. Vyrazili jsme také na několik výletů, například do ZOO Praha, nebo na rozhlednu a zámek v Tachově. Počasí ale bylo tak horké, že výletům příliš nepřálo a raději jsme dny trávili v bazénu na dvoře domova. 

Na fotky z prázdninových akcí se můžete podívat ve fotogalerii. 

Hurá, prázdniny :-) 
Konečně jsme se dočkali volných dní, kdy zmizí školní povinnosti a můžeme si užívat volno. Vysvědčení mohla být u některých z nás o poznání lepší, ale nakonec to nebyla žádná tragedie a nedostatky určitě napravíme v příštím školním roce. 
Honza si na podzim zopakuje praktickou část maturitní zkoušky a Fanda písemnou část závěrečných zkoušek a budou z nich nakonec určitě úspěšní absolventi. Oba již začali žít samostatně a pracují. Držíme jim palce, aby se jim po opuštění dětského domova dařilo co nejlépe. 
Někteří z nás pojedou v létě na tábor do Rejštejna a na další drobné pobytové či jednodenní prázdninové akce, jiní stráví prázdniny u svých rodičů nebo jiných příbuzných. A v září se sejdeme v domově opět v plném počtu. Vlastně nás bude ještě o jednu víc, v červenci se narodila do našeho domova nezletilé mamince dcera, která se má čile k světu a těší se, až se seznámí koncem prázdnin se všemi ostatními obyvateli domova :-) 

Setkání dětských světů – Hracholusky, 6. 6. 2015 
Předpověď počasí na den, kdy se konalo Setkání dětských světů (6. 6. 2015) , byla více než příznivá. Odjížděli jsme vybaveni opalovacími krémy, pitím, kloboučky a kšiltovkami. A tety i obavami, zda v takovém horku zvládneme absolvovat připravený program. A zvládli jsme to 
Dostali jsme milou průvodkyni Elišku, která dětem zajišťovala jednotlivé atrakce a občerstvení tak, abychom skoro vůbec nečekali. Největší úspěch slavila jízda na koni. Dokonce i malá Nikolka, Áďa i Dominik se drželi statečně v sedle. 
Pěkná byla i projížďka na lodi, na šlapadlech i v záchranářském člunu. 
Prckové se vydováděli ve skákacím hradu a také zorbing na vodě slavil úspěchy. 
Děvčata s tetou Martou zacvičila na pódiu a teta pohovořila do mikrofonu o zumbě. 
Celé odpoledne si děti užily, byly spokojené a příjemně unavené. 
Po návratu z vydařené akce všichni postupně naskákali do bazénu a zchladili své tělesné schránky :-)

za všechny zúčastněné - teta Jana Nutilová, 1. skupina

Blíží se konec školního roku
Máme před sebou poslední měsíc školního roku, a s ním přichází u většiny z nás snaha o zlepšení školních výsledků dřív, než budou známky uzavřeny a zapsány na závěrečné vysvědčení. 
Kromě toho nás čeká celá řada akcí, kterých bychom se rádi zúčastnili. 
V uplynulém období jsme se zúčastnili sportovních her pro děti z dětských domovů Plzeňského kraje, které se konaly letos v Tachově. Soutěžili jsme v několika sportovních disciplínách a třem z nás se podařilo podat natolik dobrý sportovní výsledek, že pojedeme v červnu reprezentovat náš domov dne 6. 6. 2015 na celorepublikové kolo soutěže do Příbrami (fotky z regionálního kola můžete shlédnout ve fotogalerii).
Naše budoucí kadeřnice Barča za doprovodu Jirky a tety Marty zúčastnila v květnu soutěže „Rošťák roku“, která se konala letos opět v Ostravě. I přesto, že se Bára neumístila na žádném z předních míst, výlet přes celou republiku si s Jirkou a tetou Martou pěkně užila. Na fotografie z výletu se můžete podívat ve fotogalerii. 
V polovině května jsme měli možnost zúčastnit se dopolední adrenalinové zábavy v podobě vyzkoušení autodromu blízko Plané. Svezli jsme se na motokárách i v autech spolu se zkušenými závodními řidiči (foto opět ve fotogalerii). 
O posledním květnovém víkendu se vydalo osm z nás na akci Out of Home, kterou organizovalo občanské sdružení Mimo domov v Praze. Ve fotogalerii můžete shlédnout pár fotek z příjemně stráveného sobotního odpoledne. 
V prvním červnovém týdnu jsme i v letošním roce vystoupili na přehlídce tvořivosti a schopností dětí s postižením „Prostor pro duši“ v Tachově jako hosté. Pořadatelem akce byl jako každý rok Domov pro osoby se zdravotním postižením Milíře.
V sobotu 6. 6. 2015 nás čeká „Setkání dětských světů“, které pořádá Krajský úřad Plzeňského kraje a uskuteční se tentokrát v kempu Keramika na přehradě Hracholusky. Těšíme se, protože z minulých ročníků již tušíme, že pro nás bude připraven bohatý program a nudit se určitě nebudeme. 
V polovině června se několik z nás zúčastní republikového kola udělování „Ceny Ď“, neboť do této soutěže každoročně s radostí nominujeme někoho, kdo našemu domovu nějakým způsobem pomáhá či podporuje naši činnost. V letošním roce jsme navrhli ocenit p. Vodičku, který je autorem projektu „Most přes generace“ v rámci kterého navštěvujeme domovy pro seniory a trávíme s nimi čas hraním společenských her. 
Dále nás čeká sportovní akce „Slavata tour“, která je zaměřená na cyklistické dovednosti. Stejně tak budeme své umění jízdy na kole prezentovat na soutěži Krajského úřadu Plzeňského kraje na konci června. 
Poslední červnový víkend se zúčastní Pepa a Jirka dvoudenního pobytu v rámci projektu „Patron“, jehož organizátorem je Liga otevřených mužů. Cílem projektu je pomoci dospívajícím chlapcům v dětských domovech najít vhodný dospělý mužský vzor, formovat vlastní mužskou identitu a směřovat společně s jejich patrony k vyhledávání vhodných volnočasových aktivit. 

A pak už nás čekají konečně letní prázdniny :-)

Jarní prázdniny na horách a návštěva první dámy v našem domově
Poslední únorový týden jsme strávili spolu s tetami a strejdy z našeho domova na horách, přesněji na Šumavě v hotelu Zadov, kam jezdíme pravidelně. Za možnost tohoto zimního ozdravného pobytu vděčíme zejména Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů, která nám na pobyt každoročně přispívá nemalou částkou. Za lyžařské vybavení a peníze na vleky vděčíme dalším sponzorům, které jsme zmiňovali v minulých příspěvcích. 
Počasí se vydařilo a hory jsme si moc užili, přestože sněhu nebylo mnoho. Sjezdovky i některé běžecké tratě byly naštěstí pěkně upravené, a proto jsme si mohli užít lyžování v téměř jarním počasí. 
Po večerech jsme hráli s tetami a strejdy společenské hry a zpívali jsme za doprovodu kytary společně s tetou Maruškou. Navštívili jsme také bazén v Horažďovicích a v Sušici a pěší procházkou na skokanský můstek jsme si prohlédli také jiné krásy Šumavy, než jen sjezdovky a běžecké tratě. 
Ve středu 4. 3. 2015 jsme měli v domově velkou slávu v podobě návštěvy paní Ivany Zemanové, manželky prezidenta České republiky. Přípravy na návštěvu první dámy ČR byly ve znamení velkého úklidu a nacvičování vystoupení, abychom mohli vzácné návštěvě ukázat, co umíme. Nacvičili jsme písničky s hudebním doprovodem a věříme, že se paní Zemanové i ostatním přítomným naše vystoupení líbilo. 
V den návštěvy jsme byli trochu překvapení, jaká opatření vyžaduje taková návštěva první dámy v našem domově. Policie hlídala příjezdové cesty do našeho domova již dlouhou dobu před příjezdem paní prezidentové a ochranka procházela budovu také dlouho předtím, než paní Zemanová přijela osobně. Paní Zemanovou spolu s manželkou hejtmana Plzeňského kraje paní Petrou Šlajsovou a dalším početným doprovodem po příjezdu přivítal v domově náš pan ředitel a poté proběhlo posezení návštěvy s vedením našeho domova. Následně paní Zemanová prohlédla náš domov, včetně skupiny nezletilých matek a spolu s naším pěveckým vystoupením byla její návštěva ukončena. Paní Zemanová byla velmi milá a přinesla nám také dárky – knihy o Pražském hradu. I my jsme předali dárky, které jsme sami vyrobili. Potěšilo nás, když si první dáma všimla, že háčkované pouzdro na mobil ladí s jejím kostýmem, což jsme samozřejmě předem nemohli naplánovat. 
Z návštěvy jsme měli velmi dobrý pocit a věříme, že i manželce pana prezidenta se u nás líbilo. 
Ve stejný den, kdy nás poctila svou návštěvou p. Zemanová, jsme se ještě odpoledne vydali na hokejový zápas Plzeň – Mladá Boleslav. Vstupenky na zápas i autobus, kterým jsme se do Plzně mohli dopravit, pro nás zajistil p. Leon Tsoukernik. Děkujeme  Přestože Plzeň nevyhrála, zápas jsme si pěkně užili. 
Na fotografie z pobytu na horách a z návštěvy paní Zemanové v našem domově a také jedno foto z výletu na hokej můžete shlédnout ve fotogalerii. 
V březnu nás čeká účast na Nejmilejším koncertu v Mariánských Lázních, takže pilně připravujeme nová vystoupení. Zúčastníme se také tradičního turnaje v sálové kopané v Plzni. Náš fotbalový tým nebývá nijak silný, ale přesto máme chuť se zúčastnit a změřit své sportovní síly s dalšími týmy. 
Ze všeho nejvíc se ale těšíme na jarní počasí, až konečně odhodíme šály, čepice a zimní bundy :-).

Konečně si užíváme zimní počasí
Začátkem února konečně zima přinesla opravdové zimní počasí, a tak si užíváme sněhu a těšíme se na týdenní pobyt na Šumavě v Zadově, který nás čeká o jarních prázdninách v posledním únorovém týdnu. 
V lednu jsme stihli oslavit hned několikery narozeniny. Někdo první, někdo už osmnácté :-) 
Se strejdou ředitelem jsme absolvovali procházku po naučné stezce „Voda pro život v Plané“, na níž jsme se seznámili s historií vody v Plané od 19. století do současnosti. Zatím jsme sice stihli projít jen kratší trasu, která měří 2700 m, ale chystáme se i na okruh v délce 4000 m, jakmile k tomu bude vhodná příležitost. Kromě naučných tabulí pro dospělé je totiž pro nás děti na cestě připravena hra s tajenkou, kterou jsme zatím nevyluštili, ale zkusíme to procházkou po delší trase později napravit. 
Také jsme se zúčastnili v sobotu 17. 1. 2015 slavnostního zahájení projektu Plzeň 2015, Evropské hlavní město kultury. V domově jsme ozdobili dvě lodě, které nám organizátoři akce pro tuto příležitost připravili a společně s ostatními účastníky jsme byli i s loděmi v jednom ze čtyř průvodů, které procházely Plzní jako symbol čtyř řek, které Plzní protékají. Poté jsme měli možnost shlédnout na plzeňském náměstí část bohatého programu k zahájení významné celoroční akce. 
Ve fotogalerii nabízíme pár obrázků, abyste si mohli udělat představu, jaké zážitky z uplynulého měsíce máme. 

Začal nový rok 2015
Předvánoční shon, pohoda svátečních dní i rozloučení s koncem uplynulého roku je za námi a vstoupili jsme do nového roku 2015. 
Všem milým lidem, kteří si na nás v době Vánoc vzpomněli a navštívili nás, či nám finančně nebo materiálně pomohli, velmi děkujeme za zpříjemnění vánočních svátků. Bez jejich přispění bychom pod stromečkem jistě tolik dárků nenašli. 
Těsně před vánočními svátky jsme měli velký důvod k radosti - přivítali v domově nové miminko, které se narodilo jedné z našich nezletilých matek. Přejeme hodně zdraví a ať miminko pěkně roste a dělá mamince jen radost. 
Někteří z nás mají před sebou velmi důležitý rok, který bude velkým přelomem v našem životě. Nejdůležitější změny čekají hlavně ty nejstarší z nás. Honza a Fanda by měli v letošním školním roce ukončit svou přípravu na budoucí povolání a vstoupit do samostatného života. Věříme, že absolvování Fandových závěrečných zkoušek a Honzovy maturity bude úspěšné a také odchod z dětského domova, že zvládnou co nejlépe. 
Ale také my ostatní, kteří neočekáváme žádné zásadní změny, se těšíme, co vše nový rok přinese.


Adventní čas

Předvánoční přípravy v našem domově jsou v plném proudu. Právě máme za sebou úspěšné zvládnutí letošního Tradičního posezení u VÁNOČNÍHO ČAJE. Jedná se o akci, kterou chceme každoročně poděkovat milým lidem, kteří nás nejrůzněji podporují vždy v průběhu celého roku. Děkujeme všem, kteří nás přišli do domova v čase adventu navštívit a podívat se na program, který jsme společně s tetami připravili. Také děkujeme za věcné a finanční dárky, které jsme od milých hostů obdrželi. Poděkování všem dárcům zveřejníme na našich stránkách po Novém roce, až bude seznam kompletní. 
Samozřejmě u nás byli také čerti, kteří s sebou naštěstí vzali hodného Mikuláše a ani letos si nikoho z nás nakonec do pekla neodnesli, i když někteří měli na mále :-) 
V předvánočním čase jsme se také zúčastnili soutěže o nejhezčí vánoční ozdobu, kterou pořádalo producentské centrum Profil z Mariánských Lázní. K velké radosti jsme vyhráli 4. místo a zároveň jsme také získali pro domov finanční cenu. 
Podle plánu nás v domově v listopadu navštívil p. Tomáš Slavata a zpěvačka Bára Zemanová se svou kapelou. Honza si pěkně užil svůj maturitní ples a teď už mu zbývá jen drobnost – absolvovat úspěšně maturitu :-)
Při tom všem jsme dále vyráběli na Jarmarky s Albertem, které se konají 13. 12. 2014 v nákupním centru Olympia Plzeň. Srdečně Vás všechny zveme, přijďte se podívat a koupit drobné dárečky pro sebe nebo Vaše blízké :-) 
Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky, pro představu, jaké zážitky máme z uplynulého měsíce v našem domově. Všem přejeme klidné prožití vánočních svátků 
a úspěšný vstup do nového roku 2015.


Pozvánka na „Jarmarky s Albertem“
Již delší čas vyrábíme drobné dárky na vánoční „Jarmark s Albertem“, který se uskuteční dne 13. 12. 2014 v plzeňském nákupním centru Olympia - Černice v době od 9:00 do 18:00 hod. Tohoto projektu se náš dětský domov zapojil již podruhé. Organizátorem je obecně prospěšná společnost "Spolu dětem" ve spolupráci s „Nadačním fondem Albert“. Cílem projektu je předat nám hravou a poznávací formou zkušenosti ze světa podnikání, dát nám možnost tvořit a získat dovednosti, které pak můžeme použít i v samostatném životě mimo domov. Musíme výrobky nejen vyrobit, což trvá několik měsíců, ale musíme také projít školením, kde se učí strategii prodeje, jak zaujmout co nejvíce kupujících, musíme přemýšlet jak prodej zorganizovat, jak kalkulovat ceny, jak se chovat k zákazníkovi. Výtěžek z prodeje bude využit v dětském domově ve prospěch těch dětí, které se do projektu nejvíce zapojily, ale také např. na společnou akci pro celý domov. K prodeji nabídneme nejen dekorativní předměty s vánoční tématikou, jako jsou vánoční svíčky, přáníčka, andílci, prostírání, ale také jiné dárkové předměty každodenního užití jako např. plstěné kabelky, šperky, víly, plastové kasičky, voodoo panenky apod. 
Srdečně zveme všechny z vás v sobotu 13. 12. 2014 do Olympie v Plzni. Přijeďte se podívat, co jsme vyrobili a nakoupit si hezké vánoční dárky za rozumné ceny pro svoje nejbližší. Těšíme se na Vaši návštěvu. 

Užíváme si teplý podzim
V průběhu října jsme stihli navštívit divadelní festival v Praze, kde jsme se pochlubili svým vystoupením „Pyšný banán“. Jako odměnu za účast jsme od organizátorů z Dětského domova Sázava obdrželi kromě pěkného fotoaparátu také množství oblečení a lego. Dále jsme měli možnost vybrat si, jak strávíme v Praze zbytek dne. Zvolili jsme návštěvu aquaparku, kde jsme se parádně vyřádili na vodních atrakcích. Děkujeme organizátorům za možnost účasti na tomto festivalu, i za velmi pěkné a hodnotné ceny. 
Navštívili jsme také jako diváci soutěž Missis 2014, kterou pořádalo producentské centrum Profil v divadle v Mariánských Lázních. Obdrželi jsme od producentského centra finanční dar ve výši 5000,- Kč. Tímto velmi děkujeme. 
Dále jsme v říjnu absolvovali v našem domově přednášku p. Kohouta o závislosti na hracích automatech, která nás velmi zaujala, a odnesli jsme si z ní spoustu informací ze života člověka, který sám byl roky závislý. 
V rámci projektu Most přes generace jsme se strejdou Frantou navštívili penzion pro seniory v Plané, kde jsme si s obyvateli domova zahráli nejrůznější společenské hry. Abychom se v hraní her a vysvětlování pravidel ještě zdokonalili, čeká nás příští víkend v rámci tohoto projektu soustředění na Šumavě, kde se opět po roce sejdeme s vedoucím projektu a s dětmi z dalších domovů, kteří jsou do projektu také zapojeni. 
V listopadu náš domov navštíví sportovec Tomáš Slavata a zpěvačka Bára Zemanová s kapelou, která nám již po několikáté v domově zahraje své písničky. Můžeme si na koncert dokonce pozvat své kamarády, kteří s námi v domově nebydlí. 
Honzu, který je jedním z nejstarších obyvatel našeho domova, čeká v listopadu jeho maturitní ples, neboť letos v posledním ročníku střední školy. 
Přestože je teprve začátek listopadu a počasí venku je zatím velmi teplé, přípravy na zimu a na nejrůznější předvánoční akce jsou v našem domově již v plném proudu. Pilně nacvičujeme na „TRADIČNÍ POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE“, které se letos uskuteční v našem domově dne 9. 12. 2014. Těšíme se, že opět v domově přivítáme všechny ty, kterým náš osud není lhostejný, a všemožně nám pomáhají. Pozvánky na toto předvánoční setkání jsou rozesílány právě v těchto dnech. 
Dokonce již vymýšlíme dárky, které bychom rádi viděli pod stromečkem. Také v letošním roce se ozývají dobří lidé, kteří nám chtějí splnit nejrůznější přání, která máme. Velmi za tuto možnost děkujeme a už teď se těšíme, co všechno pod stromečkem na Vánoce najdeme. 

První měsíc školy je úspěšně za námi
Těsně před začátkem školního roku jsme se zúčastnili akce „Hurá do školy“ v Halži. Užili jsme si pěkné odpoledne plné soutěží a naposledy jsme načerpali energii z prázdnin pro nadcházející školní dny. 
Září bylo pro nás všechny, stejně jako každý rok, jedním z nejnáročnějších měsíců v roce. Přípravy do školy a přivyknutí na školní režim dne, to jsou po prázdninách velmi náročné úkoly, které dávají hodně zabrat nám i tetám a strejdům v domově. 
Ale kromě toho jsme stihli i zábavu. Přivítali jsme v domově folkového zpěváka Reného Součka a jeho hudební vystoupení, které bylo jako benefiční koncert pro náš domov, jsme si také poslechli v plánském kině. 
Oslavili jsme Milánkovy druhé narozeniny a stihli jsme se zúčastnit také zakončení potápěčské sezóny v pavlovickém lomu. 
Na fotky z některých akcí se můžete podívat ve fotogalerii. 
Kromě toho stále nacvičujeme a vylepšujeme naše divadelní představení „Pyšný banán“, se kterým budeme vystupovat v sobotu 18. 10. na divadelním festivalu v Praze. A už také začínáme vyrábět nejrůznější výrobky na tradiční každoroční prodejní trhy, které se uskuteční v předvánočním období v prodejně Albert v Plzni.

Prázdniny jsou za námi, hurá do školy :-)
O prázdninách jsme strávili jeden týden na táboře v Rejštejně, kde se nám jako každý rok moc líbilo. Dalších 12 červencových dní jsme strávili díky Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů u moře v Chorvatsku. Zahraniční rekreaci jsme si moc užili a ve fotogalerii můžete shlédnout fotoprezentaci, kterou z tohoto pobytu vytvořil strejda ředitel. 
Druhou polovinu prázdnin strávili někteří z nás u rodičů nebo jiných příbuzných, a my ostatní jsme si užili prázdninový program v domově. Jezdili jsme na výlety – například jsme byli se strejdou Frantou na houbách a na rybách. S tetou Maruškou a tetou Katkou jsme byli několik dní na chatě, kde jsme také houbařili, ale kromě toho jsme stihli ještě vyrobit řadu výrobků z plsti, zpívali jsme s kytarou a hráli deskové hry. Hodně času jsme strávili o prázdninách také koupáním v bazénu na zahradě. 
Nyní jsme na začátku nového školního roku. Někteří z nás nastoupili do prvních ročníků středních škol a učilišť, jiní mají naopak před sebou poslední rok ve škole a čekají je závěrečné zkoušky. Doufáme, že nám všem půjde škola podle našich představ a těšíme se, co nový školní rok přinese. 
Hned v září nás kromě školy čeká ještě řada mimoškolních akcí, ze kterých vám v průběhu října nabídneme fotky k nahlédnutí. Jedná se například o folkový koncert v plánském kině, návštěva Dětského domova Tachov, nebo příprava na každoroční prodejní trhy, při kterých vám nabídneme své výrobky ke koupi.

Blíží se prázdniny
Počasí venku je téměř letní a my se snažíme ve škole na poslední chvíli napravit, co jsme za celé pololetí nestihli, abychom, měli pěkné vysvědčení. 
Na letní prázdniny už se moc těšíme, protože máme možnost opět v letošním roce vycestovat na 12 dní všichni k moři do Chorvatska. Kromě toho pojedou někteří z nás opět na tábor do Rejštejna a podnikneme určitě s tetami a strejdy celou řadu výletů a prázdniny si pěkně užijeme. 
V květnu jsme v domově oslavili několikery narozeniny, zúčastnili jsme se akce „Setkání dětských světů“, kterou pořádal Plzeňský kraj a také jsme se zúčastnili dalšího ročníku projektu Out of Home. Na fotografie z našich zážitků se můžete podívat ve fotogalerii. 

Jarní měsíce v našem domově
Jarní měsíce jsou tradičně věnovány soutěžím dětských domovů, na kterých jsme ani letos nechyběli. 
Ve dnech 28. -29. 3. 2014 jsme se zúčastnili již XX. ročníku v sálové kopané, který pořádal dětský domov Domino Plzeň v hale Lokomotivy Plzeň. Vzhledem k velké konkurenci jsme se na předních příčkách sice neumístili, nicméně jsme se za náš výkon nemuseli stydět. Akce byla velmi povedená a všem se nám líbila. 
V dubnu proběhlo regionální kolo soutěže Nejmilejší koncert. Jednalo se již o dvaadvacátý „Nejmilejšák“, který se konal tentokrát v Tachově v kulturním domě Mže a pořádal ho Dětský domov Tachov. Soutěžili jsme v několika oborech jako např. v hudebním, tanečním a literárně-dramatickém. Vezli jsme s sebou také výstavku našich výtvarných a ručních prací. Vystoupili jsme se sborovým zpěvem, kde se nám podařilo získat 2. místo, z čehož jsme měli velikou radost. V dalších kategoriích jsme se bohužel neumístili na předních místech, ale předvedli jsme ostatním ještě indiánský zpěv za doprovodu pravého indiánského bubnu, moderní tanec a cikánský tanec. Také jsme nacvičili krátké divadelní vystoupení. Bohužel v průběhu akce selhala několikrát technika, takže některá z nacvičených vystoupení nakonec nedopadla tak, jak jsme si představovali. Někteří z nás odjížděli trochu smutní z toho, že se vše nevydařilo, jak mělo. Ale přesto jsme si soutěžní atmosféru užili a těšíme se na další ročníky soutěže. 
V následujících dnech budou v našem domově finišovat přípravy na lehkoatletické závody pro dětské domovy z Plzeňského a Karlovarského kraje, které se konají 15. 5. 2014. Opět přivítáme všechny soutěžící domovy na hřišti v Plané, stejně jako v uplynulých letech, a změříme svoje síly s ostatními dětmi v různých sportovních disciplínách. 
Kromě soutěží dětských domovů máme ale také vlastní aktivity, které si v jarních měsících užíváme. Například jsme vyrazili se strejdou Frantou na výlet na kolech, navštívili jsme pódiovou zkoušku skupiny Lucie v Praze, stihli vydařenou „grilovačku“ na naší zahradě a také jsme se zúčastnili soutěže Rošťák roku v Ostravě.
Ve fotogalerii můžete shlédnout fotky a podělit se tak o některé z našich zážitků. 

Novinky z našeho domova
První pololetí letošního školního roku máme úspěšně za sebou. Někdo s lepšími a někdo s horšími výsledky, ale všichni jsme obdrželi pololetní vysvědčení. V druhém pololetí se budeme opět snažit, aby naše známky byly dle možností každého z nás, co nejlepší. Šest z nás se v letošním školním roce hlásí na učiliště a střední školy, tak nám prosím držte palce, ať jsme přijati tam, kam bychom chtěli. Letošní školní rok je také pro některé posledním rokem studia a čekají je závěrečné zkoušky. Dva zletilí chlapci se rozhodli v nedávné době bohužel ukončit svůj pobyt v našem domově ještě před složením jejich závěrečných zkoušek a chtějí se již nyní postavit tzv. na vlastní nohy. Nicméně oba stále chodí do školy a mají zájem zvolené učební obory dokončit. Věříme, že se jim to podaří i bez materiální podpory dětského domova a letošní školní rok úspěšně ukončí získáním výučního listu. Všem, které letos čekají závěrečné zkoušky ve škole, držíme palce!
Od začátku roku byla do našeho domova přijata nová nezletilá maminka s miminkem a další tři nové děti. Tímto je vítáme a věříme, že se jim u nás bude líbit. 
V únoru jsme strávili týden na horách v hotelu Zadov na Šumavě, na fotky z našeho zimního pobytu se můžete podívat ve fotogalerii. Také jsme navštívili jako diváci hokejové utkání v Plzni, kde jsme si užili pěknou sportovní atmosféru. Děkujeme za možnost účasti na tomto utkání. 
Během uplynulého měsíce byly vymalovány všechny čtyři byty, které naše rodinné skupiny v domově obývají. Stěhování nábytku bylo náročné a museli jsme se do práce zapojit všichni. Ale výsledek stojí za to, hned jsou naše byty hezčí. V následujících dnech budou vymalovány ještě kanceláře a celý domov bude jako nový  
Začínáme také intenzivně nacvičovat vystoupení na Nejmilejší koncert, který se bude konat letos v Tachově. Zpíváme, tančíme a připravujeme s tetami vystoupení do několika soutěžních kategorií, jako každý rok. 
A vzhledem k tomu, že venku už máme téměř jarní počasí, i když je teprve začátek března, začínáme trávit více času pobytem na čerstvém vzduchu a těšíme se z pěkných slunečních dní. 

Vstoupili jsme do roku 2014
Rok 2013 je za námi a my se těšíme, co přinese ten příští, s číslem 2014. 
Vánoční čas jsme strávili v klidné atmosféře, která k Vánocům patří. Většina dětí odjela na prázdniny ke svým rodičům nebo jiným příbuzným a my ostatní jsme si užili Vánoce v domově. Na štědrý den nás zbylo v domově jen osm, ale dárečků pod stromečkem byla přesto spousta. A měli jsme z nich velikou radost. Všichni jsme dostali v rámci možností to, co jsme si přáli. Jako tradičně s námi trávil Štědrý večer strejda ředitel a Vánoční nálada byla po celý den i večer velmi dobrá. Ostatní děti, které se vrátily do domova až po Novém roce, dárečky rozbalily až po svém příjezdu, ale přesto z nich samozřejmě měly také obrovskou radost. 
Tímto bychom rádi poděkovali všem, kteří se podíleli na tom, že jsme mohli tolik dárků dostat. Obdrželi jsme od různých milých lidí nejen finanční, ale i materiální dárky – a i drobné dárečky nás velmi potěšily. Podrobnější výčet dárců a sponzorů najdete na jiném místě na našich stránkách. Pokud jsme na někoho zapomněli, určitě to nebylo schválně. 
V lednu nás čeká intenzivní učení, abychom před koncem pololetí vylepšili co nejvíce známek a měli pěkná vysvědčení. Hned po pololetním vysvědčení pojedeme za odměnu na hory. Stejně jako v loňském roce se chystáme na Šumavu do hotelu Zadov a doufáme, že během ledna napadne dostatek sněhu, abychom si pěkně zalyžovali. Zatímco si budeme užívat pobyt na horách, chystá se v domově malování dvou skupinových bytů. Další dva byty budou vymalovány později, o jarních prázdninách, tedy v druhé polovině února. Kromě jiného jsme dostali k Vánocům všichni nové matrace – krásně se nám na nich spí. Těšíme se, jak si čistě vymalované pokojíčky vzorně uklidíme a dostaneme do nich i nové psací stoly. Sami jsme zvědaví, jak dlouho nám „nové“ pokojíčky vydrží pěkně uklizené :-) 
Všem přejeme do roku 2014 hodně štěstí, zdraví a dobré nálady :-)

Předvánoční čas
Období adventu bývá ve znamení nejrůznějších mikulášských a předvánočních akcí. A ani letos tomu není jinak. Atmosféra v domově je provoněná vánočním cukrovím a čas Vánoc si kromě jiného připomínáme výzdobou celého domova. 
Před začátkem adventu jsme v listopadu navštívili se strejdou Frantou v rámci projektu Most přes generace penzion pro seniory v Plané. Obyvatelé místního domu s pečovatelskou službou nás moc pěkně přivítali a hraní společenských her s nimi bylo pro nás příjemnou zábavou. Také jsme oslavili narozeniny několika dětí v domově a naše tety a strejdové se zúčastnili ve škole třídních schůzek, kde se seznámily s naším čtvrtletním hodnocením. Musíme uznat, že někteří z nás mají ve škole co zlepšovat…. Přitom všem jsme se stihli věnovat nejrůznějším ručním pracím a vytvořit celou řadu výrobků, které budeme prodávat na Jarmarku pro šikovné ručičky dne 14. 12. 2013 v Albertu v Olympii v Plzni. Přijďte se podívat a případně si koupit nějakou drobnost pro své blízké. 
Na začátku prosince byl v našem domově samozřejmě také Mikuláš, který přišel jako vždy v doprovodu několika ošklivých čertů. Naštěstí jsme všichni uměli nějakou básničku a slíbili jsme, že už budeme hodní, a tak si opět letos čerti nikoho s sebou do pekla neodnesli – i když někteří z nás měli na mále  Hodný Mikuláš každému z nás předal balíček plný sladkostí a ovoce. Kromě balíčků od Mikuláše jsme obdrželi také balíčky sladkostí od Producentského centra PROFIL s.r.o. z Mariánských Lázní. Velmi děkujeme! 
Úspěšně jsme také zvládli nacvičit vystoupení na naše tradiční POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE, kde jsme všem milým hostům ukázali, jak umíme tančit, zpívat, recitovat i hrát divadlo. Všem, kteří nás navštívili a přišli si s námi užít předvánoční atmosféru velmi děkujeme – nejen za účast, ale také za dárečky, které jsme obdrželi ať už v podobě finanční hotovosti nebo materiálních dárků. Podrobnější přehled dárců s poděkováním zveřejníme po Novém roce, až si všechny dárečky pod stromečkem pěkně prohlédneme. 
A co nás všechno čeká v následujících dnech a týdnech? V době adventu se zúčastníme ještě koncertu vážné hudby v Mariánských Lázních – děkujeme za vstupenky opět Producentskému centu PROFIL s. r. o. A už se samozřejmě těšíme na sníh – rádi bychom sundali z půdy boby a sáně. Na 
Většina z nás stráví vánoční prázdniny a s nimi i závěr celého letošního roku u svých rodičů nebo jiných příbuzných. Ale po Novém roce se určitě všichni sejdeme ve zdraví zpět v domově a budeme se společně těšit, co nového nám rok 2014 přichystá. 
Vám všem, přejeme v době předvánoční hodně pohody a klidu. Samotné svátky pak prožijte radostně a šťastně se svými blízkými. A do nového roku 2014 přejeme hodně štěstí, zdraví a lásky.

Podzim je v plném proudu
Čas letí nezadržitelným tempem a už máme listopad. Počasí je každým dnem chladnější a první sníh na sebe nenechá určitě dlouho čekat. 
V průběhu uplynulého měsíce jsme stihli navštívit zoologickou zahradu v Praze a shlédli jsme divadelní vystoupení Hamleteen v divadle Alfa v Plzni. Také jsme sami vystupovali na divadelním festivalu v Praze, s vystoupením „Vašek, cestovatel mezi lidojedy“. Na této akci jsme vyhráli pro náš domov pěkný fotoaparát, kterým budeme dokumentovat naše další aktivity. Kromě toho jsme navštívili plavecký bazén v Tachově, kde jsme absolvovali ukázky potápění a zúčastnili jsme se prodejní výstavy obrazů p. Rolka v Chodové Plané. Výtěžek z této prodejní výstavy ve výši 13700,- Kč daroval p. Zdeněk Rolko našemu domovu. Velmi děkujeme a jsme rádi, že díky tomuto daru budeme mít bohatší Vánoce. 
A co nás v nejbližší době čeká? Ve škole se blíží čtvrtletní hodnocení, které nám hodně napoví, jak moc se musíme snažit a vylepšovat známky v druhé části pololetí. Zároveň se připravujeme na předvánoční čas. Jako každý rok, i letos se v našem domově uskuteční „POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE“, kterého se zúčastní nejrůznější milí hosté. Už se moc těšíme, až budeme moci v domově přivítat všechny ty, kteří na nás v průběhu celého roku myslí, dávají nám sponzorské dary a fandí nám ve všech našich aktivitách. Pozvánky na tuto akci začneme rozesílat v nejbližších dnech. Také pilně pracujeme na výrobě vánočních přáníček, kterých vždy posíláme veliké množství, všem lidem, kteří jsou s naším domovem v průběhu celého roku v kontaktu. Pilně pracujeme také na výrobcích na prodejní trhy v rámci projektu „Jarmarky pro šikovné ručičky“. Své výrobky budeme prodávat dne14. 12. 2013 v obchodním centru Olympia Plzeň. Srdečně Vás všechny zveme a budeme rádi, pokud si naše výrobky alespoň prohlédnete, případně dokonce koupíte nějakou námi vyrobenou drobnost pro své blízké.


Zahájení školního roku 2013/2014 je úspěšně za námi

První měsíc nového školního roku máme již za sebou. Zvykli jsme si už opět na pravidelný denní režim a připravujeme se denně na další školní den. 
Mezitím jsme se však stihli zúčastnit celé řady zajímavých akcí. Například jsme v našem domově přivítali zpěvačku Báru Zemanovou s její kapelou, navštívili jsme slavnosti jablek na zřícenině hradu Krasíkov, zúčastnili jsme se Setkání dětských světů v Plzni a shlédli jsme výstavu umění v krajině - Landart přímo v přírodě v okolí Plané. 
Kromě toho se věnujeme výrobě nejrůznějších výtvorů na prodejní výstavu v rámci Jarmarků pro šikovné ručičky a začínáme už také vymýšlet, jaká vystoupení předvedeme našim hostům na předvánočním setkání v našem domově. 
V říjnu nás kromě jiného čeká účast na divadelním festivalu v Praze, kde v divadle Jiřího Grossmanna budeme vystupovat s naším představením „Vašek, cestovatel mezi lidojdedy“. Dále plánujeme společně s dětmi z dětského domova v Tachově návštěvu tachovského bazénu, kde nás čekají ukázky potápění.

Začal nový školní rok 2013/2014
Po horkém létě, které jsme si opravdu pěkně užili, začala opět škola. 
Jsme rádi, že jsme se po prázdninách všichni v pořádku sešli zpět v domově a těšíme se na další zážitky v novém školním roce. 
A jaké byly naše prázdniny? Někteří z nás strávili celé prázdniny nebo jejich část u svých rodičů nebo jiných příbuzných, a i my ostatní jsme si prázdniny pěkně užili. Měli jsme letos v domově poměrně bohatý prázdninový program. 
Prvních čtrnáct dní v červenci jsme strávili na letním táboře v Rejštejně, kde se nám jako každý rok moc líbilo. V červenci jsme pak stihli ještě několikadenní pobyt v Březí u Čachrova, týden v Kynšperku n. Ohří a několik dní v Lázních Kynžvart. Vzhledem k tomu, že letní dny byly opravdu horké, strávili jsme spoustu času také u bazénu na zahradě našeho domova a na koupališti v Plané. Fotografie spolu s krátkým povídáním o jednotlivých výletech a pobytech můžete najít ve fotogalerii. 
V průběhu prázdnin byly do našeho domova přijaty tři nové děti. Věříme, že se Katce, Dominikovi a Janě u nás bude líbit, a že najdou v Plané nové kamarády. 
První víkend v září byl ve znamení oslavy prvních narozenin našeho Milánka, který je v domově umístěn i se svou maminkou (viz fotogalerie). 
V následujícím období čeká několik nejstarších dětí z našeho domova účast ve dvou projektech, které jsou zaměřeny na přípravu dětí na jejich samostatný život po opuštění dětského domova. Věříme, že dny strávené mimo dětský domov s různými lektory pro ně budou přínosem a naučí se mnoho nových, pro život důležitých věcí. Pro některé z nich bude následující školní rok posledním, který stráví v dětském domově. Ukončí totiž zvolené učební obory, vykonají závěrečné zkoušky a čeká je vstup do samostatného života.
A co chystáme na září? 
Ve čtvrtek 19. 9. se přímo v našem domově uskuteční koncert zpěvačky Báry Zemanové, na který se velmi těšíme. Bára už u nás v domově byla, a jsme rádi, že se jí zde líbilo a vrací se znovu. V sobotu 21. 9. pojedeme na návštěvu do Dětského domova, Tachov, kde nás čeká program, který pro nás tamní děti a strejdové připravili. A nakonec ještě jedna velká akce nás čeká v září, a to Setkání dětských světů v Plzni. Organizátorem akce je náš zřizovatel, tedy Krajský úřad Plzeňského kraje. 
V říjnu se v Chodové Plané uskuteční prodejní výstava obrazů p. Zdeňka Rolka. Výtěžek z výstavy bude věnován našemu dětskému domovu. 

Prázdniny jsou v plném proudu
Po chladném jarním počasí jsme se konečně dočkali teplých letních dní. 
Přestože červnové počasí vypadalo v některých dnech spíše jako říjnové, stihli jsme několik akcí, které se velmi vydařily. Například jsme se zúčastnili republikového kola sportovních her v Ostravě nebo přehlídky tvořivosti dětí s postižením „Prostor pro duši“ v Tachově. Na foto z těchto dvou akcí můžete nahlédnout do fotogalerie. 
V době, kdy čtete tyto řádky, si již plně užíváme léta na táboře v Rejštejně na Šumavě, kam jezdíme každoročně, a kde se nám moc líbí. 
Jako vždy někteří z nás tráví prázdniny u rodičů nebo jiných příbuzných, a my ostatní máme v domově pěkný prázdninový program. Kromě zmíněného tábora nás čeká ještě několikadenní pobyt v rekreačním objektu v Březí u Čachrova a také pobyt v Kynšperku nad Ohří. 
Kromě toho určitě strávíme letní dny u bazénu přímo na zahradě našeho domova a podnikneme řadu jednodenních výletů.
Všichni se v domově sejdeme zase až v posledním srpnovém týdnu, kdy zahájíme přípravu na další školní rok. 

Hurá, začal poslední měsíc školy
:-)
Počasí venku sice vypadá, že je spíše podzim, ale my se nenecháme oklamat a dobře víme, že právě začíná poslední měsíc před letními prázdninami. Ve škole máme poslední dny na to, abychom opravili špatné známky, které jsme v průběhu pololetí nasbírali, a pak už si budeme užívat zasloužený odpočinek. Věříme, že počasí se brzy umoudří, déšť ustane a konečně přijdou teplé a slunečné dny. 
Kromě učení jsme v květnu zvládli celou řadu akcí, a v některých jsme byli i celkem úspěšní. 
Například ve sportovních hrách pro děti z dětských domovů, které náš domov v letošním roce organizoval, jsme získali dvě první místa a jedno místo druhé. Přestože konkurence byla vysoká, tři z našich děvčat postupují do republikového kola, které se koná letos v Ostravě. 
Kromě toho jsme se zúčastnili se dvěma týmy soutěže „Zlaťáci v kuchyni“, kde bylo úkolem připravit zeleninový talíř z čerstvé zeleniny, a museli jsme u toho hodně zapojit fantazii. Porota hodnotila především dobré nápady a oba naše týmy postoupily do republikového kola. I zde jsme byli úspěšní a jeden z našich týmů získal třetí místo. 
Dále jsme se zúčastnili sportovního závodu Albert triatlon, projektu Out Of Home, užili jsme si pěkně oslavu Dne dětí (i přes nepřízeň počasí se náš svátek vydařil) a ještě jsme stihli v rámci projektu Most přes generace opět navštívit domov důchodců v Tachově. 
Fotografie z akcí můžete shlédnout ve fotogalerii. 
V červnu nás čeká vystoupení na festivalu Prostor pro duši, kterého se účastníme každoročně. Dále se pak těšíme na již zmíněné sportovní hry pro děti v Ostravě a také například na koncert Jana Budaře, který nás čeká koncem června. A pak už přijdou vysněné prázdniny. A s nimi i náš oblíbený tábor v Rejštejně, a celá řada aktivit, které nám tety a strejdové naplánují. 

Jaro je v plném proudu
Za uplynulé jarní období máme celou řadu nových zážitků a spoustu fotografií, jejichž část můžete shlédnout ve fotogalerii. Počasí bylo sice dlouho chladné a skoro to vypadalo, že zima nikdy neskončí. Ale dočkali jsme se, právě prožíváme pěkné jarní dny a užíváme si sluníčka. 
Na jaře probíhají již tradiční soutěže dětí z dětských domovů, a to sálová kopaná a Nejmilejší koncert. Ve dnech 8. a 9. března jsme se zúčastnili se strejdou ředitelem turnaje v sálové kopané v Plzni a obsadili jsme pěkné sedmé místo. Dne 10. dubna jsme soutěžili v regionálním kole Nejmilejšího koncertu, kde se nám podařilo získat dvě druhá místa a jedno třetí. 
16. 4. 2013 proběhlo regionální kolo „Ceny Ď“. Jedná se o ocenění milých lidí, kteří jakkoliv pomáhají potřebným. Náš domov nominoval na ocenění jahodárnu p. Kříže z Plzně, kam každoročně jezdíme v době dozrávání jahod, a vždy si můžeme natrhat jahod tolik, kolik uvezeme. 
V sobotu 20. 4. 2013 jsme se zúčastnili tradičního pochodu „Plánská 50“. I když nám počasí moc nepřálo, rozhodli jsme se ujít alespoň nejkratší trasu. 
Ve stejnou dobu, kdy někteří z nás vyrazili na turistický pochod, další skupinka dětí z našeho domova se zúčastnila víkendové akce projektu „Most přes generace“ se strejdou Frantou. Naučili jsme se nové deskové hry, které budeme v budoucnu učit hrát také obyvatele domovů důchodců v blízkosti našeho města.
O prvním květnovém víkendu absolvovalo osm nejstarších dětí Job klub v rámci projektu Peppermint o. s. v Jizerských horách, který se velmi vydařil - na fotky se můžete podívat ve fotogalerii. 
Kromě toho navštívili ostatní o tomto víkendu jízdárnu v Tachově, fotky z tohoto výletu a krátké shrnutí výletu můžete také shlédnout ve fotogalerii. 
A co nás čeká v blízké budoucnosti? Dne 22. 5. pořádá náš dětský domov sportovní hry pro děti z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje, které jsou náročné na organizaci, a tak se musíme všichni aktivně zapojit do příprav, abychom zajistili hladký průběh soutěže. 
Začátkem června se zúčastníme přehlídky vystoupení dětí s mentálním postižením „Prostor pro duši“ a také v rámci této akce zazpíváme několik písniček. 
A pak už budou za dveřmi prázdniny, na které se samozřejmě těšíme. Čeká nás opět tábor v Rejštejně, a řada dalších výletů a aktivit, o kterých vás budeme opět informovat.

Už aby bylo jaro
Po uplynulém víkendu se zdá, že zima nikdy neskončí, ale my víme, že jaro se blíží a čekají nás stále teplejší dny. 
První pololetí školního roku máme úspěšně za sebou, a únor je také již skoro za námi. Jeden únorový týden vyplnily jarní prázdniny, které jsme strávili na horách. Moc se nám tam líbilo, a ve fotogalerii můžete shlédnout, jak jsme si pobyt v Zadově užili. 
Na jaře nás čeká Nejmilejší koncert, na který se už připravujeme. Dále potom také lehkoatletické závody a sálová kopaná, jako každý rok. Kromě toho se náš domov zapojil do projektu občanského sdružení Peppermint, v rámci kterého absolvujeme my starší nejrůznější aktivity spojené s přípravou na samostatný život. Na závěr projektu nás potom čeká víkendový pobyt v Jizerských horách, na který se už teď těšíme. Ale to až v květnu. Mezitím nás čeká ještě celá řada zážitků, o které se s vámi určitě zase rádi podělíme….

Začal nový rok 2013
Další rok je za námi, a my jsme vstoupili do toho nového v plné síle. Po vánočních prázdninách se nám vůbec do školy nechtělo, ale musíme přece rychle ještě do konce ledna trochu vylepšit známky, aby vysvědčení bylo co nejlepší. Hned po vysvědčení nás čekají pololetní prázdniny a potom týdenní pobyt na Šumavě v lyžařském středisku Zadov, na který se už moc těšíme. Počasí venku sice vypadá trochu jako by už mělo začít jaro, ale my doufáme, že v době našeho pobytu na horách, nějaký sníh bude. 
V průběhu prosince k nám do domova byly přijaty nové děti, a od ledna hned dva noví strejdové. Věříme, že dětem i pracovníkům se bude v našem zařízení líbit, a že nadcházející rok přinese spoustu nových akcí a příjemných zážitků. 

Všem přejeme do roku 2013 hodně zdraví, pohody a optimismu.

Předvánoční čas
Přípravy na Vánoce jsou v domově v plném proudu. Společně s tetami jsme již vyzdobili celý domov a užíváme si advent. Pečeme cukroví a vyrábíme dárečky pro své blízké a kamarády. Zároveň také připravujeme vystoupení na NETRADIČNÍ POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE, které se uskuteční v našem domově dne 13. 12. 2012. 
A k tomu všemu samozřejmě pracujeme na tom, abychom vylepšili školní výsledky. U některých z nás totiž čtvrtletní hodnocení nebylo zrovna takové, jaké bychom chtěli. 
V prvním prosincovém týdnu nás navštívili Mikuláš s čerty. Nejdříve to vypadalo, že si některé z nás odnesou na dobro s sebou do pekla, ale nakonec si to rozmysleli, protože jsme všichni řekli básničku. A hodný Mikuláš dal ještě navíc každému balíček sladkostí. Na fotky ze setkání s Mikulášem a čerty se můžete podívat ve fotogalerii. Zároveň tam také najdete foto z naší návštěvy v místní čokoládovně, kde jsme byli na exkurzi a přinesli jsme si odtud spoooustu čokolády. Děkujeme :-D.


Podzim v domově

Začátek školního roku je dávno za námi, a ve škole nás čekají třídní schůzky, a tak se snažíme na poslední chvíli vylepšit, co se dá. 
Kromě školy ale máme samozřejmě spoustu dalších aktivit, kterým se věnujeme. Užili jsme si krásné babí léto a také jsme oslavili v říjnu několikery narozeniny. Podívejte se do fotogalerie, jak vypadají naše všední podzimní dny. 
Zároveň jsme již zahájili přípravy na tradiční posezení u vánočního čaje, které se v našem domově uskuteční ve čtvrtek 13. 12. 2012 od 15:00 hodin. Pozvánky budou rozeslány hostům v průběhu listopadu.

První školní měsíc je úspěšně za námi
Září uteklo jako voda, školní rok je již v plném proudu. Někteří z nás už stihli donést ze školy i nějaké poznámky, ale snad si zase brzy na plnění školních povinností zvykneme, a polepšíme se. Přihlásili jsme se také na různé zájmové kroužky, které jsme vybrali převážně z nabídky Domu dětí a mládeže v Plané. Těšíme se, co všechno v novém školním roce zažijeme, a co nového se naučíme - samozřejmě nejen ve škole :-)

Kromě zahájení školního roku si užíváme krásné babí léto. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z našich pěších a cyklistických výletů kolem Plané. 

V průběhu září se naší nejnovější mamině Karolíně narodilo miminko - chlapeček Milánek. Mamince gratulujeme a přejeme, ať Milánek roste jako z vody. 

Také jsme se se strejdou ředitelem zúčastnili slavnostního otevření hřiště v dětském domově v Tachově a přivítali jsme v našem domově zpěvačku Báru Zemanovou s její kapelou - fotografie z obou těchto akcí můžete shlédnout rovněž ve fotogalerii. 

V říjnu některé z nás čeká výlet do Plzně s tetou Štěpánkou, kde navštívíme hip hopové taneční vystoupení. A také už začneme vymýšlet a nacvičovat nová vystoupení na naše tradiční vánoční posezení v domově.

A kromě toho všeho k nám pravděpodobně přibudou v průběhu října také nové děti, na které se už teď moc těšíme.

Prázdniny jsou za námi, hurá do školy!
Léto uteklo jako voda. Před námi už je první podzimní měsíc a s ním i nástup do školy. Někteří z nás půjdou poprvé do učiliště, a všichni jsme moc zvědaví, co nás v novém školním roce čeká. V červnu úspěšně složilo své závěrečné zkoušky několik dětí (vlastně už mladých dospělých) a zároveň ukončili pobyt v domově. Všem přejeme, ať se jim daří co nejlépe, a věříme, že se jim podaří tuto náročnou životní situaci - vstup do samostatného života - úspěšně zvládnout. 
V průběhu prázdnin došlo v našem domově ke změně vedení, máme nového pana ředitele, strejdu Jirku, který byl dříve zástupcem p. ředitelky Tvarogové. Věříme, že i nadále se nám všem bude v domově dobře žít a tetám dobře pracovat. A když přijdou nějaké změny, tak ať jsou jen k lepšímu  
Koncem školního roku a začátkem letních prázdnin jsme měli nabitý program. Ještě před skončením školy jsme si stihli užít zahraniční rekreaci v Bulharsku, na kterou jsme se mohli vydat letecky, díky finančnímu daru od Krajského úřadu Plzeňského kraje. Nejen náš domov, ale i všechny ostatní dětské domovy v Plzeňském kraji dostaly zajímavý finanční dar. Pravděpodobně všichni využili darované peníze na volnočasové aktivity, které bychom si jinak nemohli z rozpočtu dětského domova dovolit. 
Hned po návratu z Bulharska jsme druhý den jeli do Plzně na jahody, kam nás jako každý rok pozval p. Ing. Kříž se svou maminkou. Opět jsme si mohli natrhat tolik jahod, kolik jsme chtěli. Moc děkujeme! 
A následující den jsme vyrazili na tábor do Rejštejna, kam jsme se už moc těšili. Užili jsme si krásných 14 dní v šumavské přírodě. Soutěžili jsme, chodili jsme na výlety a hráli nejrůznější hry. K táborům samozřejmě patří také táborové ohně a táborové lásky… to vše jsme v Rejštejně stihli. Kolektiv táborových vedoucích byl výborný, a snad i my děti, jsme splnili jejich očekávání. Už teď se těšíme na příští tábor. 
Po návratu z Rejštejna jsme byli jen několik dní v domově a už jsme opět cestovali na Šumavu. Konkrétně jsme jeli společně s tetami z našeho domova do Zadova, odkud jsme podnikali různé výlety po památkách a krásách Šumavy. 
V srpnu jsme podnikali různé výlety do okolí a koupali jsme se na koupališti i v našem bazénu na zahradě. Kromě toho jsme také strávili spoustu času na nové trampolíně, kterou jsme dostali od p. Jiřiny Petrů a p.Vladimíra Tišnovského z České televize. Tento dar nám udělal velikou radost a během celých prázdnin jsme trampolínu pořádně využili. 
Jeden srpnový týden jsme strávili s tetou Maruškou a s tetou Káťou na chatě, protože nás v domově zbylo opravdu jen pár. 
Ostatní děti strávily část prázdnin nebo dokonce celé dva měsíce u svých rodičů nebo jiných příbuzných. Nakonec jsme se všichni zase shledali v domově a těšíme se, co nám přinese nový školní rok. 
Na fotografie z našich prázdnin se můžete podívat ve fotogalerii.

Blíží se konec školní ho roku
Začal poslední měsíc školy a prázdniny jsou za dveřmi. V červnu nás čekají školní výlety a pobyt u moře. Čtyři z nás jsou u moře již teď, v rámci ozdravného pobytu VZP s názvem „Mořský koník“ mohli vycestovat Pavlík, Zdeňka, Míša a Terka na 3 týdny do Chorvatska. My ostatní se těšíme na pobyt v Bulharsku, který proběhne v posledním červnovém týdnu. Pár dní po našem návratu od moře nás čeká tábor v Rejštejně, kam jezdíme každoročně, a kam už se moc těšíme. Ještě v červenci stihneme týdenní pobyt v Zadově na Šumavě, kde jsme sice už byli v zimě, ale v létě si to určitě na horách také užijeme. 
V srpnu vyrazíme na týden s tetami do Kynšperka nad Ohří, a určitě stihneme ještě spoustu dalších výletů a zažijeme spoustu letních dobrodružství. 
Ve fotogalerii se můžete podívat na naše zážitky z uplynulého měsíce:
- projekt Out of Home 2012
- závěrečná konference projektu Krok do života 1
- brigáda na koupališti
- výlet na kolech

Už aby byly prázdniny :-)
Jaro je v plném proudu, a my si to samozřejmě pořádně užíváme. Sportování, výlety a procházky jsou u nás na denním pořádku. 
Hned na začátku dubna se nám do domova narodilo miminko – Petřík. Mamince Josefce moc gratulujeme a přejeme, ať Petřík pěkně roste a moc maminu nezlobí. (foto ve fotogalerii).
Ve stejný den, kdy se narodil Petřík, jsme se my ostatní zúčastnili velmi pěkné akce v ZOO Plzeň, kterou pro nás a další dětské domova připravil Krajský úřad Plzeňského kraje (náš zřizovatel). Celý den se nám moc líbil, program byl velmi pěkně připravený. Měli jsme možnost vyzkoušet si pletení pomlázky, zdobení perníčků a kraslic, nebo výrobu píšťalky z vrbových proutků. Náš dětský domov spolu s panem radním Miroslavem Brabcem se stal patronem geparda súdánského. Dozvěděli jsme se celou řadu informací o tomto zajímavém zvířeti a měly také možnost shlédnout jeho krmení. Na závěr se nám velmi líbilo vystoupení Světlany Nálepkové a připravený program v Domě pohádek, kam nás odvezl „ZOO vláček“ (foto ve fotogalerii).
V dubnu také proběhla tradiční soutěžní akce pro všechny dětské domovy „Nejmilejší koncert“. V letošním roce jsme sice nezískali žádné ocenění, ale nemyslíme si, že bychom byli horší než jindy. Konkurence byla prostě veliká, a my víme, že příště se musíme zase hodně snažit, abychom uspěli. 
V dubnu jsme navštívili opět domovy důchodců a s jejich obyvateli jsme si zahrály v rámci projektu „Most přes generace“ další společenské hry. 
Také jsme se strejdou Jirkou navštívili koňskou farmu v Kladrubech a stihli jsme vyrazit i za kulturou. V sobotu 5. 5. jsme se vydali do Rock Café v Praze, kde probíhal v rámci Dne boje za práva lidí s handicapem festival divadla a filmů. Zároveň jsme zde mohli navštívit výtvarné dílny, kde jsme si vlastnoručně vyrobili za drobný poplatek kromě jiného například pěkné šperky technikou Tiffany. 
Již v květnu jede Míša, Pavlík, Zdeňka a Terezka na 3 týdny k moři na ozdravný pobyt dotovaný Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Samozřejmě se všichni velmi těší. A ani my ostatní nezůstaneme pozadu. Díky finančnímu příspěvku Krajského úřadu si může dovolit vycestovat letecky k moři i většina nás ostatních. Poletíme koncem června do Bulharska. A proto už se nemůžeme konce školního roku dočkat :-)
Předtím nás ale samozřejmě ještě čeká spousta učení a vylepšování známek, některé z nás čekají dokonce závěrečné zkoušky ve školách, které navštěvujeme.

Jaro je konečně tady!
Jsme moc rádi, že už skončilo období krutých mrazů, a venku začíná teplejší počasí. Vynesli jsme z půdy kola a kolečkové brusle a užíváme si jarního počasí. Chodby v našem domově oživila krásná jarní výzdoba, kterou jsme společně s tetami připravili, a vůbec je v domově s jarem trochu veseleji. 
Každým dnem očekáváme narození miminka. Naše budoucí maminka Josefka ukončí v letošním roce přípravu na budoucí povolání a ve věku 19 let opustí dětský domov. Ještě předtím však přivítáme na svět nového človíčka, syna Péťu, kterého nosí teď v bříšku. 
V průběhu března jsme navštívili v rámci projektu „Most přes generace“ domovy důchodců v Tachově a zahráli jsme si s tamními obyvateli společenské hry. Byl to velmi příjemně strávený čas a věříme, že brzy návštěvy zopakujeme. 
Koncem dubna nás čeká Nejmilejší koncert, který se v letošním roce bude konat v Dětském domově Kašperské Hory. Takže pilně nacvičujeme nová vystoupení, aby naše umístění bylo co nejlepší. 
My starší máme za uplynulé měsíce také další zážitky z projektu Krok do života I., absolvovali jsme několik přednášek a ještě nás samozřejmě další aktivity do doby skončení projektu čekají. Například v průběhu dubna proběhne v našem domově přednáška na téma „sebepojetí“.
V nejbližších dnech nás samozřejmě čekají oslavy Velikonoc. Holky zdobí vajíčka, kluci pletou pomlázky a všichni se na Velikonoce těšíme.

Pobyt na horách, vysvědčení i jarní prázdniny jsou za námi
Lednová povánoční akce občanského sdružení Peppermint , o které jsme vám psali minule, se opravdu vydařila. Všichni jsme dostali dárečky, jaké jsme si přáli a ještě jsme měli možnost jet na výlet do Prahy a shlédnout před předáním dárků řadu moc hezkých hudebních vystoupení. 
V lednu se také konal maturitní ples naší nejstarší maminy Romany. Moc jí to slušelo a ples, který téměř celý sama zorganizovala, se skvěle vydařil. Plesu se na chvilku zúčastnil i Andrýsek, a maminka se mu ve slavnostních šatech moc líbila. 
Pár dní před naším odjezdem na hory přijel na návštěvu našeho domova poslanec parlamentu ČR p. Ing. Václav Votava. Po celou dobu, kdy byla situace kolem budovy našeho domova velmi napjatá, nám držel palce a vždy nám fandil, aby se podařilo pro domov získat vhodné prostory. Nová budova se panu poslanci moc líbila a vy se můžete podívat na foto z jeho návštěvy ve fotogalerii.
Týdenní pobyt na horách v hotelu Zadov jsme si opravdu výborně užili. Zúčastnili jsme se jej všichni, včetně maminek a jejich dětí. Kdo nelyžoval, ten si užíval jiné zimní radovánky v podobě sáňkování a bobování, nebo jen tak chodil na procházky na čerstvý (a pěkně mrazivý) horský vzduch. V hotelu Zadov se nám natolik líbilo, že jsme si ředitelem hotelu – p. Offnerem dohodli ještě jeden týdenní pobyt v létě, abychom poznali krásy Šumavy také za letního počasí. 
Jarní prázdniny strávila asi polovina z nás u svých rodičů a jiných příbuzných. My ostatní jsme si užívali klidnější atmosféru v domově a chodili jsme skoro každý den bruslit. Ale kromě toho jsme také jezdili do bazénu. Díky nadaci TÁTA A MÁMA jsme obdrželi finanční hotovost ve výši 20 960,- Kč, která je určena na podporu pohybových aktivit, konkrétně plavání. Můžeme tedy navštěvovat bazény v celé ČR a použít na vstupné penízky, které jsme od nadace obdrželi. 
Také jsme samozřejmě obdrželi pololetní vysvědčení. U některých z nás se objevily mezi známkami i nedostatečné, takže se musíme ve druhém pololetí hooodně snažit, abychom vše napravili. 
V následujícím období nás čeká další vzácná návštěva, a to tentokrát z Ministerstva vnitra. V průběhu příštího týdne nás přijdou navštívit p. Ing. Konopecký a p. Ing. Benda, kteří naší paní ředitelce také velmi pomáhali v době, kdy situace kolem budovy našeho domova byla kritická. Těšíme se, až je v novém domově provedeme a pochlubíme se, jak pěkně se nám tu bydlí. 

Vstoupili jsme do nového roku 2012
Prosinec v našem domově patří k měsícům, kdy nemáme téměř ani chvilku volného času. Ani letos tomu nebylo jinak. Navštívili jsme několik vánočních akcí, kde jsme převzali celou řadu krásných dárků. Jeden takový příjemný prosincový den pro nás zorganizoval zpěvák Domenico Martucci se svými přáteli v Praze. Kromě celé řady zážitků nakonec na této akci každý z nás dostal dárek, jaký si přál. Všem, kteří se na organizaci akce podíleli, velmi děkujeme!
Také jsme se zúčastnili vánoční soutěže o nejkrásnější perník, kterou uspořádal Úřad vlády ČR. Společně s tetami jsme vytvořili betlém z perníku a několik dní před Vánoci se Martina a Vašek se strejdou Jirkou zúčastnili vyhlášení výsledků této soutěže přímo na Úřadu vlády. 
O vánočních svátcích nás v domově zůstalo jen osm, většina ostatních strávila jako každý rok Vánoce u svých rodičů či jiných příbuzných. O to více jsme si v domově klidnou vánoční atmosféru vychutnali a s mnohými očekáváními jsme vstoupili do nového roku 2012. Někteří z nás stráví v domově už jen několik měsíců a poté nás čeká vstup do samostatného života. Věříme, že tento rok bude pro nás úspěšný a po opuštění domova se nám bude dařit co nejlépe. 
V lednu nás čeká již tradiční povánoční akce občanského sdružení Peppermint v Praze. Těšíme se na setkání se známými osobnostmi a také na dárečky, které jsme si přáli. Děkujeme p. Šárce Kuželové, která celou akci organizuje, a samozřejmě i všem ostatním, kteří se na přípravě programu podílejí. 
V průběhu ledna máme poslední příležitost vylepšit naše školní výsledky před pololetním vysvědčením, které však obdržíme o několik dní později než ostatní děti. Na přelomu ledna a února nás totiž čeká týden strávený na horách, v lyžařském středisku Zadov. Už se moc těšíme!


Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu

V předvánočním období máme jako každý rok velmi nabitý program. Kromě toho, že se snažíme vyzdobit náš domov, pečeme také cukroví a chystáme se na řadu vánočních akcí, které pro nás připravili naši milí sponzoři.
V pondělí 5. prosince nás v domově navštívili čerti a Mikuláš. Někteří z nás se opravdu báli, ale nakonec se ukázalo, že kdo nezlobí, nemá se čeho bát, a kdo řekl Mikulášovi básničku, dostal od něho dokonce balíček plný sladkostí a ovoce. 
Hned druhý den jsme v domově přivítali celou řadu vzácných hostů. Sešli se u nás na tradičním posezení u vánočního čaje, a my jsme pro všechny ty milé lidičky připravili pestré občerstvení a bohatý program – tančili jsme, zpívali a hráli pohádku. Kdybychom hosty a dárečky, které s sebou přivezli, měli všechny vyjmenovat, byl by to opravdu dlouhý seznam. Všem moc děkujeme za návštěvu a samozřejmě i za dárečky, které jsme obdrželi. Kompletní seznam dárců a sponzorů zveřejníme na našich internetových stránkách v průběhu ledna. 
Na fotografie z návštěvy čertů i z VÁNOČNÍHO ČAJE se můžete podívat ve fotogalerii.

Začínají přípravy na předvánoční čas
V průběhu října jsme stihli pětidenní prázdninový pobyt s tetami z dětského domova na Šumavě v obci Březí u Čachrova. Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak jsme si pobyt pěkně užili. 
Někteří z nás se zúčastnili tradičního říjnového „Běhu večerní Planou“, a i když jsme nevyhráli, soutěž se nám líbila a příští rok se určitě rádi znovu zúčastníme. 
My starší jsme vyrazili v rámci projektu „Krok do života 1“ na třídenní soustředění do Zelené Lhoty, kde jsme se naučili celou řadu dovedností, které se nám určitě budou hodit po opuštění dětského domova. Například jsme vyslechli přednášku p. Beránka z Městské Policie v Plzni, zkusili jsme si, jak vypadá přijímací pohovor do zaměstnání, měli možnost zahrát si řadu nových her a seznámili jsme se s dětmi z dalších dětských domovů Plzeňského kraje. 
V domově důchodců v Tachově jsme měli možnost předvést naše taneční vystoupení při příležitosti „dne otevřených dveří“ Ale tím naše aktivity v domově důchodců pro letošek nekončí. Také jsme si s obyvateli domova důchodců zahráli v rámci projektu „Most přes generace“ společenské hry. Brzy se chystáme navštívit další domov důchodců, a věříme, že i tam budou stolní hry mít úspěch. 
Od října se podařilo naší paní ředitelce zajistit na několik hodin týdně pro dětský domov psychologa, který k nám bude docházet a pomůže některým z nás překonat určitá složitá období, kterými čas od času procházíme. 
Začátkem listopadu někteří z nás vyrazili na maturitní ples. V letošním školním roce máme poprvé v dětském domově hned dva středoškoláky v maturitním ročníku. Otovi - budoucímu maturantovi - to moc slušelo a držíme mu palce v následujících měsících, aby tu dlouho očekávanou zkoušku dospělosti úspěšně absolvoval. V lednu bude mít maturitní ples Romča, a my věříme, že i jí se tento její slavnostní večer vydaří. 
Čas velmi rychle utíká, a proto se začínáme již připravovat na předvánoční období. Čeká nás opět „Tradiční posezení u vánočního čaje“ v našem domově. Nacvičujeme nová vystoupení, abychom měli našim milým hostům co předvést. 

Podzim je tu v plné síle

Přestože babí léto bylo letos neobvykle dlouhé a užívali jsme si skoro do poloviny října téměř letní počasí, v posledních dnech nastoupil podzim již v plné síle. 
Ve škole skončilo opakování učiva z předchozích ročníků a my se již musíme opět více učit. Letos máme dva maturanty – Ota a Romana budou na jaře skládat své zkoušky dospělosti. A je nás ještě několik, kteří v letošním školním roce ukončíme svou přípravu na budoucí povolání. Věříme, že všichni závěrečné zkoušky úspěšně zvládneme. 
A co jsme všechno stihli v září? 
Začali jsme opět navštěvovat zájmové kroužky domu dětí a mládeže, které jsme si vybrali – např. keramický kroužek, kroužek francouzštiny, aerobic nebo zumbu. Ale zbývá nám čas i na procházky, výlety či zkrášlování domova. 
V průběhu měsíce září byly do našeho domova přijaty nové děti a my všichni věříme, že se jim u nás bude líbit. 
V rámci projektu Most přes generace jsme se naučili řadu nových stolních her, které budeme v budoucnu hrát s obyvateli domova důchodců v Tachově. 
V říjnu některé z nás čeká pracovní soustředění v rámci projektu Krok do života 1. Pojedeme společně s dětmi s dalších dětských domovů na 3 dny na Šumavu, kde se budeme učit nové dovednosti, které později využijeme v samostatném životě po odchodu z dětského domova.
Už se těšíme na podzimní prázdniny, které bychom měli strávit s tetami z našeho domova kde jinde, než na Šumavě. Ale tentokrát pojedeme někam, kde jsme ještě nebyli. Budeme pilně fotografovat a pak se s vámi podělíme o naše podzimní zážitky.

Začal nový školní rok 2011/2012
Léto je za námi a nový školní rok právě začíná. Věříme, že i letos budeme alespoň tak úspěšní, jako vloni. Pro sedm z nás začíná letos opravdové studium. Byli jsme přijati na zvolené střední školy a učiliště a nyní je jen na nás, jak úspěšní ve studiu budeme.
Přes prázdniny jsme si od školy pěkně odpočinuli a máme spoustu nových zážitků. Počasí nám sice letos moc nepřálo, ale přesto jsme stihli čtrnáctidenní pobyt na táboře v Rejštejně. I když nás bouřky v noci vyhnaly ze stanů do zděné budovy v blízkosti tábora, nezkazilo nám to náladu a tábor jsme si krásně užili. 
Také jsme stihli společně s tetami a paní ředitelkou týdenní pobyt v Medlově na Vysočině, odkud jsme podnikli několik výletů. Například jsme se byli podívat na propast Macocha, kde se nám moc líbilo. Týden jsme strávili s tetami také v Kynšperku n. Ohří, kde jsme si užili například koupání v řece. Někteří z nás měli možnost jet na pár dní také na Šumavu se strejdou Jirkou. Navštívili jsme prostě řadu míst v republice a na dva měsíce jsme téměř úplně zapomněli na školu. 
Kromě toho někteří z nás strávili část prázdnin u rodičů nebo příbuzných, jako každý rok. Na konci srpna jsme se všichni sešli v domově a těšíme se, co nového nám letošní školní rok přinese. 
Ve čtvrtek 8. 9. jsme se zúčastnili „Setkání dětských světů“ v Techmanii v Plzni. Tato akce Plzeňského kraje pro děti z dětských domovů se opravdu vydařila. Kromě prohlídky samotné Technomanie jsme měli možnost shlédnout koncerty dětské punk-rockové skupiny Kašpárek v rohlíku a Míši Noskové. A my jsme také předvedli svá vystoupení. Stihli jsme i ukázku policejní a hasičské techniky a film v 3D kině. Prostě setkání dětských světů jsme si opravdu užili.
Fotky ze všech našich prázdninových akcí můžete shlédnout ve fotogalerii. 

Hurá, prázdniny!

Červen, poslední měsíc školy je konečně za námi a čekají nás zasloužené prázdniny. Někteří jsme se ve škole trochu pohoršili, tak se po prázdninovém odpočinku musíme začít více snažit, aby v příštím školním roce byly naše výsledky aspoň o malinko lepší. 
V sobotu 11. 6. jsme podnikli výlet na Domažlicko. Nejdříve jsme přijeli do Domažlic, kde jsme navštívili zdejší šikmou věž, ze které jsme si prohlédli město i okolí. Pak jsme se přesunuli do Starého Klíčova, kde ležel hlavní cíl našeho výletu - Lomeček. Krásné prostředí jsme si skvěle užili. Nemalou zásluhu na tom měl i správce lomu p. Zdeněk Zrůst. Připravil pro nás zábavu, občerstvení i zajímavé povídání o lomu. Fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii. 
V sobotu 18. 6. jsme se zúčastnili 3. ročníku Slavkovského vandru. Společně se strejdou Jirkou jsme ušli trasu asi 15 km ze Slavkova na rozhlednu KRUDUM. Na programu byla kromě občerstvení také diskotéka a za účast jsme obdrželi pěkné upomínkové předměty. Děkujeme Dětskému domovu Horní Slavkov za zorganizování akce a těšíme se na další ročník. 
V rámci projektu Krok do života 1 se Aneta, Angelika a Vašek zúčastnili v červnu pracovního soustřední klientů v Nýrsku, kde se naučili celou řadu důležitých dovedností. Například vyslechli přednášku Bc. Beránka z Městské policie v Plzni, dozvěděli se užitečné informace o poskytování první pomoci a také si zkusili například lezení na lanech. Celý pětidenní pobyt se jim líbil a odnesli si z něho řadu užitečných informací, které se jim v životě budou jistě hodit. 
Podobný projekt zaměřený na přípravu dětí z dětských domovů na samostatný život s názvem Out of Home absolvovali někteří z nás v červnu v Praze. Také z tohoto pobytu jsme si přinesli celu řadu zajímavých zážitků a věříme, že se nám nasbírané zkušenosti budou v samostatném životě hodit. 
První prázdninový den jsme strávili v Plzni sběrem jahod u p. Ing. Kříže a jeho maminky. Jako každý rok jsme si mohli zadarmo natrhat pro domov tolik jahod, kolik jsme chtěli. Velmi tímto Křížovým děkujeme, na jahodách jsme si opravdu pochutnali! 
Hned druhý prázdninový den vyrážíme na 14 dní na tábor do Rejštejna, kam jezdíme každoročně a moc se nám tam líbí. V srpnu strávíme společně jeden týden na Vysočině v Medlově, někteří z nás jedou ještě na týden do Kynšperka a také se opět chystáme se strejdou Jirkou na puťák. Kromě toho samozřejmě někteří z nás stráví část prázdnin u rodičů nebo dalších příbuzných a na konci srpna se všichni sejdeme v plné síle, abychom vstoupili do dalšího školního roku. 
Po celou dobu prázdnin budeme pečlivě dokumentovat naše zážitky a po prázdninách můžete shlédnout ve fotogalerii, co vše jsme zažili.

Školní rok se blíží do finále
Květen byl pro nás náročným měsícem, ve kterém jsme toho stihli opravdu hodně. 
Dne 19. května se v Plané sešly děti z dětských domovů z Plzeňského a Karlovarského kraje a všichni jsme se utkali v lehkoatletických disciplínách. I náš domov slavil úspěchy – Honza a Bára se umístili na krásném 2. místě v běhu na 100 metrů a postoupili do celostátního kola, které se konalo dne 4. 6. 2011 v Příbrami. Bohužel se Honza ani Bára nemohli těchto závodů zúčastnit, protože právě v těchto dnech se v našem domově objevily plané neštovice a nemohli bychom tak zaručit, že nenakazíme další účastníky závodů. 
Vítězové Nejmilejšího koncertu ze Staňkova - Honza, Aneta a Angelika - reprezentovali v květnu náš domov na republikovém kole soutěže „Můj koncert“ v Uherském Hradišti. Vystoupení se jim povedlo a všem ukázali, že děti v Plané HIP HOP opravdu ovládají. 
Také jsme v květnu přivítali nový přírůstek do domova. Do naší skupiny nezletilých matek se 21. 5. 2011 narodila krásná zdravá holčička Nikolka. Maminka se o ní vzorně stará a my přejeme jim oběma hodně štěstí!
Další radostnou událostí byly v květnu první narozeniny Denisky, která je také umístěna v našem domově i se svou maminkou. Denisko, přejeme všechno nejlepší!
V úterý 31. 5. 2011 navštívila náš domov finalistka jednoho z uplynulých ročníků soutěže Česko hledá superstar Bára Zemanová s kapelou. Užili jsme si velmi vydařený koncert a všichni jsme na závěr dostali od Báry podepsaný plakát. Byl to pěkný dárek k Mezinárodnímu dni dětí. 
V červnu nás čeká závěr školního roku, a tak teď ve škole doháníme vše, co jsme dosud zanedbali. Pro pět z nás je tento školní rok posledním rokem na základní škole. Od září nastupujeme do učebních oborů, které jsme si vybrali. 
V rámci projektu Krok do života se někteří z nás nejstarších chystáme na soustředění, které se uskuteční ve dnech 22. 6. 2011 – 26. 6. 2011 v Nýrsku. Už se moc těšíme, co nového na této akci zažijeme. 
A samozřejmě už také plánujeme co podnikneme o prázdninách. Prvních 14 dní v červenci strávíme na táboře v Rejštejně, kam jezdíme každý rok a už se moc těšíme na další táborové hry. V srpnu pojedeme všichni s dětským domovem na týden na Vysočinu a jinak si budeme užívat prázdniny na různých výletech nebo na koupališti. Už se na ten odpočinek od školy moc těšíme. A my nejstarší se snažíme zajistit si na léto brigádu, abychom si vydělali nějakou tu korunku navíc. 


Přípravy na lehkoatletické závody vrcholí
Dne 19. 5. 2011 se v Plané uskuteční již po druhé regionální kolo kvalifikační soutěže Plzeňského a Karlovarského kraje – SPORTOVNÍ HRY DĚTSKÝCH DOMOVŮ. 
Přípravy jsou v plném proudu – doplňujeme startovní listiny pro jednotlivé disciplíny podle došlých přihlášek z ostatních domovů, zajišťujeme drobné občerstvení pro účastníky a samozřejmě také ceny pro vítěze.
Už se velmi těšíme až dorazí všichni závodníci k nám do Plané a změříme zde všichni své síly v různých lehkoatletických disciplínách. 

Ve fotogalerii se můžete podívat na fotky ze sálové kopané, která se konala 29. - 30. 4. 2011. Umístili jsme se v kopané na desátém místě. Kromě turnaje v malé kopané probíhal již tradičně zároveň turnaj ve stolním tenise. A tady jsme měli opravdu úspěch – Angelika vyhrála ve stolním tenise 1. místo. 
Také jsme se v dubnu účastnili tradičního pochodu „ Plánská 50“. Byla to pěkná dopolední procházka po místech v blízkosti Plané a cestou jsme se hodně nasmáli. 
Dále můžete ve fotogalerii shlédnout také toto z předávání Cen Ď v Plzeňském hotelu U Pramenů. Na tuto cenu jsme nominovali několik milých lidí, kteří nám jakýmkoliv způsobem dlouhodobě pomáhají v naší práci v dětském domově. Mezi naše hlavní favority patřila První Chodská stavební společnost a p. Nikodém s maminkou. První Chodská nakonec regionální kolo Ceny Ď vyhrála, ale i ostatní nominovaní mají šanci získat nějaké ocenění a to v celorepublikovém kole, jehož výsledky budou slavnostně vyhlášeny dne 21. 6. 2011 v Národním divadle v Praze. 

Máme za sebou „Nejmilejší koncert“ a byli jsme opět velmi úspěšní!
Jako každý rok na jaře, i letos se konal Nejmilejší koncert. Tradiční soutěž pro děti z dětských domovů se tentokrát konala ve Staňkově. Obsadili jsme tradičně všechny disciplíny a opět jsme byli velmi úspěšní. 
Naše výsledky z Nejmilejšího koncertu:
Hra na hudební nástroj – 2. místo (Honza a jeho hra na kytaru)
Moderní a klasický tanec – 3. místo (Angelika, Aneta, Honza, Pepa – Hip hop)
Folklor – 3. místo (Pavlík a Eliška – Cikánský tanec)
Sborový zpěv – starší děti – 3. místo
A byli jsme také oceněni diplomem jako jediný domov, ostrý obsadil kategorii Muzikál.
Angelika, Aneta, Honza a Pepa postupují dokonce se svým hip hopovým vystoupením do republikového kola, které se bude konat koncem měsíce května v Uherském Hradišti.
Kromě soutěžní přehlídky ve Staňkově jsme se zúčastnili velmi pěkné jarní akce v Plané s názvem „Kosování“. Už od února jsme vyráběli a malovali ptáčky, kterými jsme 2. 4. vyzdobili náš domov a také pomohli s výzdobou náměstí. A kromě toho jsme spolu s milými lidmi z ústavu sociální péče v Milířích a s dětmi z kroužku aerobicu předvedli svá vystoupení na náměstí v Plané. 
Dále jsme stihli také každoroční úklid na koupališti, kde se za odměnu celé léto můžeme zdarma koupat. 
V rámci projektu Krok do života jsme absolvovali praktické cvičení zaměřené na zlepšení finanční gramotnosti a navštívili jsme novou hasičskou zbrojnici v Tachově. 
A co nás čeká? Samozřejmě se blíží čtvrtletní hodnocení našich školních výsledků a třídní schůzky, proto se musíme věnovat učení.
Dále připravujeme v letošním roce opět lehkoatletické závody pro děti z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje, které se uskuteční dne 19. 5. 2011 v Plané. Takže sbíráme přihlášky ze všech domovů a těšíme se, až se s dětmi z ostatních domovů potkáme a změříme s nimi své síly v různých lehkoatletických disciplínách. 
Kromě toho všeho se samozřejmě chystáme na Velikonoce, vyrábíme výzdobu domova a kluci už hledají kam půjdou na proutky, aby mohli uplést pomlázky a pěkně vyšlehat děvčata!

Poslední zimní měsíc je za námi

Konečně jsme se snad dočkali konce zimy. Letos je opravdu dlouhá a všichni se opravdu těšíme na první jarní dny. 
V únoru jsme se zúčastnili jako každý rok maškarního karnevalu v Plané. A tentokrát se masky skutečně vydařili. Podívat se můžete ve fotogalerii. 
K našemu velkému překvapení jsme byli pozváni všichni na bohatou večeři do Taverny Růžek ve Velké Hleďsebi. Občerstvení, které pro nás organizátoři akce zajistili, bylo opravdu výborné a skvěle jsme si pochutnali. Kromě toho dostal každý z nás moc pěkný dárek – menší děti hračky, a my větší poukázky na nákup oblečení. Jako poděkování jsme ve Velké Hleďsebi připravili pro naše hostitele vystoupení, abychom ukázali, že také něco dovedeme. Velmi děkujeme hlavní organizátorce p. Benešové a všem ostatním, kteří se na přípravě této akce podíleli. 
Také jsme již v letošním roce oslavili několikery narozeniny. Na naše dorty, dortíky a oslavy se můžete podívat ve fotogalerii. 
V brzké době nás čekají přípravy na Nejmilejší koncert, který se koná 7. dubna ve Staňkově. Nacvičujeme nejrůznější vystoupení – tanec, zpěv, divadlo i hru na hudební nástroje. 
Také již připravujeme lehkoatletické závody pro děti z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje, které konají v letošním roce opět u nás v Plané. 

První pololetí školního roku 2010/2011 je za námi
První polovina školního roku je úspěšně za námi a pololetní vysvědčení jsou již rozdaná. Vysvědčení mohlo být u řady z nás mnohem lepší a slíbili jsme, že se v příštích měsících polepšíme. Hlavně my, kteří budeme známky z pololetního vysvědčení psát na přihlášky na střední školy, jsme se mohli více snažit. Ale někteří z nás mohli přece jen jet za odměnu na večerní lyžování do Mariánských Lázní, které se opravdu vydařilo. V pátek nás čeká zasloužený jednodenní odpočinek v podobě pololetních prázdnin, na které se moc těšíme. 
Kromě školních povinností máme ale také řadu jiných aktivit. Jezdíme na výlety (viz fotogalerie), navštěvujeme zájmové kroužky a v domově nacvičujeme s tetami další a další vystoupení, abychom mohli zase ukázat na nějaké pěkné akci, že něco umíme. Vyrábíme různé výrobky pro výzdobu domova, připravujeme masky na místní maškarní karneval, kterého se určitě zúčastníme a vůbec toho pořád máme spoustu na práci. 
V únoru k nám přijde do domova několik nových dětí a my všichni věříme, že se jim u nás bude líbit.

Poslední měsíc roku je za námi

Prosinec byl jako vždy obdobím, kdy se v našem domově pořád něco děje. 
Nejdřív náš domov navštívili čerti a Mikuláš. Museli jsme všichni říct básničku a ti zlobivější z nás museli čertům slíbit, že se do jejich příští návštěvy polepší. Nakonec si čerti nikoho neodnesli a všichni jsme dostali spoustu sladkostí a ovoce. A že byli čerti opravdu oškliví a šel z nich strach, můžete vidět ve fotogalerii.
Hned pár dní na to jsme 8. prosince uvítali řadu hostů na TRADIČNÍM POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE. Naše tety kuchařky připravily pro pozvané hosty výborné občerstvení a my jsme předvedli svá taneční, pěvecká a divadelní vystoupení. Hosté nám za to předali celou řadu dárků a dárečků a my jsme měli díky nim bohatší Vánoce a více dárků pod stromečkem. Konkrétní poděkování dárcům a fotky z „Vánočního čaje“ můžete shlédnout v sekcích „Sponzoři, poděkování“ a „Fotogalerii“. 
Poslední neděli před Vánoci nás navštívili studenti English College in Prague (anglické gymnázium v Praze) a předali nám každému dárek, který jsme si přáli. Velmi děkujeme! 
A přímo na Štědrý den odpoledne nás navštívil americký voják Ryan Putnam, který pracuje v současné době v Německu a spolu se svými přáteli se rozhodl darovat nám krásné vánoční dárky. Dostali jsme několik míčů, skateboardů, hodinky, stavebnice a spoustu sladkostí. 
Asi polovina z nás strávila vánoční prázdniny u rodičů nebo jiných příbuzných, ale ani my, kteří jsme zůstali v domově jsme nebyli o nic ochuzení. Našli jsme pod stromečkem spoustu dárečků a užili jsme si pohodovou vánoční atmosféru. 
Přes prázdniny jsme načerpali nové síly na leden, který je pro nás již tradičně velmi náročným měsícem. Musíme se hodně snažit ve škole, abychom opravili všechny špatné známky, které jsme dosud ve škole nasbírali. My, kteří v roce 2011 ukončíme povinnou školní docházku se musíme snažit nejvíce, abychom byli přijati na školy, které jsme si vybrali. 
Věříme, že v novém roce 2011 se nám splní vše, co bychom chtěli. Také Vám všem přejeme hodně štěstí, zdraví a úspěchů.

Předvánoční čas

V prosinci se na nás tradičně přijdou podívat čerti a Mikuláš. My hodní se moc nebojíme, naopak se těšíme, co nám Mikuláš nadělí. Ale ti, kteří přece jen trochu zlobili, musí pilně trénovat básničky, aby si čerty alespoň maličko udobřili. 
Ve čtvrtek 8. 12. 2010 nás čeká TRADIČNÍ POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE, na které se sjede celá řada pozvaných hostů. Věříme, že naše pozvání přijmou všichni, kteří našemu domovu jakkoliv pomáhají a náš osud jim není lhostejný. 
A pak už nás čekají poslední předvánoční přípravy. Někteří z nás samozřejmě pojedou na Vánoce ke svým rodičům nebo jiným příbuzným. My, kteří zůstaneme v domově i na Štědrý den, se už teď těšíme, jak se všichni sejdeme 24. 12. u vánočního stromečku a o týden později se rozloučíme s rokem 2010.


Podzim v dětském domově

V říjnu začal na plno podzim. Počasí nám moc nepřálo a slunných dní jsme si užili jen velmi málo. Přesto jsme neseděli jen doma, ale zúčastnili jsme se hned několika akcí. 
Například jsme se se strejdou Jirkou jeli podívat na výlov rybníku Regent. Byla sice hrozná zima, ale výlov se nám líbil. A nemohli jsme chybět ani na tradiční plánské akci „Večerní běh Planou“. Celkem nás bylo z domova deset, kteří jsme závodili. A nejlepší z nás byla Jenifer, která se umístila ve své kategorii na 3. místě a získala krásnou medaili. Výsledky celé soutěže můžete nalézt na www.zsplananamesti.cz
Již se začínáme také připravovat na „Tradiční posezení u vánočního čaje“ a pilně nacvičujeme svá vystoupení.
No a kromě toho všeho se snažíme bojovat s učením, protože se blíží čtvrtletní hodnocení a třídní schůzky, které si naše tety určitě nenechají ujít… 

A máme také jednu novinu! Lucce H., která vyhrála před pár lety soutěž Miss dětských domovů, a která již není v našem domově se narodilo dne 20. 10. 2010 miminko. Je to krásný zdravý kluk a jmenuje se Petřík. Moc Lucce gratulujeme a přejeme jí i Petříkovi hodně štěstí v životě.

Škola už je v plném proudu
Je začátek října a škola je v plném proudu. V průběhu září jsme se přihlásili na různé kroužky v Domě dětí a mládeže. Nabídka je pestrá, chodíme na výtvarný kroužek, na vaření a na keramiku, ale také třeba na sportovní kroužek nebo aerobic. 
Zároveň kromě školy a kroužků stíháme řadu dalších aktivit. Hned na začátku září se Míša zúčastnil vernisáže výtvarné soutěže v Plzni, ve které vyhrál první místo (viz fotogalerie) za krásnou keramickou kočičku. Dále například nacvičujeme na divadelní vystoupení, které předvedeme v Praze v sobotu 9. 10. 2010 na přehlídce malých jevištních forem. Ale také jezdíme na výlety, například v sobotu 25. 9. 2010 jsme se zúčastnili Jarmarků pro šikovné ručičky v zoologické zahradě v Praze, kde jsme se strejdou Jirkou a tetou Věrkou prodávali naše výrobky a v neděli 3. 10. 2010 jsme navštívili slavnosti jablek na Krasíkově nedaleko Plané. 
Jeden víkend v září jsme strávili my nejstarší v Jizerských Horách v rámci projektu občanského sdružení Peppermint. Byly to příjemné dny, kdy jsme se věnovali hlavně přípravě na budoucí samostatný život. I když to byly jen dva dny, zase jsme o něco chytřejší! Poděkování za možnost strávení víkendu v krásné přírodě děkujeme zejména paní Šárce Kuželové, ředitelce občanského sdružení Peppermint, ale také jejímu manželovi, prezidentovi Hospodářské komory Hlavního města Prahy panu Petrovi Kuželovi a všem pracovníkům sdružení. 
Ani další podzimní dny nebudeme zahálet. Sbíráme kaštany, spadané listí a těšíme se na pouštění draků. Také již myslíme na přípravu předvánočních vystoupení a přemýšlíme, co nového se v letošním školním roce naučíme.

Září – Hurá do školy
Prázdniny jsou za námi a my jsme si je výborně užili. 
Někteří z nás strávili značnou část prázdnin u rodičů nebo jiných příbuzných. Ale ani my, kteří jsme tu možnost neměli, jsme nepřišli zkrátka. 
Hned na začátku prázdnin jsme byli 14 dní na táboře v Rejštejně, kam jezdíme každý rok. A stejně jako každý rok, ani letos nás tábor nezklamal! 
V srpnu byla část dětí spolu s tetami na týdenní rekreaci v Jánských Lázních. A dalších 10 z nás strávilo posledních 12 dní v srpnu v Chorvatsku. Někteří z nás tedy byli letos v létě u moře dokonce dvakrát. Ale to jen ti nejhodnější! Velké díky za tuto možnost patří Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů. Bez jejich podpory bychom dětem takovou rekreaci jen těžko mohli dopřát. 
Samozřejmě jsme v průběhu prázdnin také podnikli několik výletů, koupali jsme se na koupališti a chodili na procházky. 
Na fotografie z našich prázdnin se můžete samozřejmě podívat ve fotogalerii. 
Do nového školního roku vstupujeme s novým názvem, nyní se náš domov jmenuje Dětský domov Čtyřlístek, Planá. Také k nám přibyly nové děti, neboť byla navýšena kapacita našeho zařízení na 32 dětí. Věříme, že všem, kteří v průběhu prázdnin přišli se u nás bude líbit a rychle se v Plané zabydlí. 
A ještě jedna důležitá informace na závěr: V průběhu prázdnin získala naše paní ředitelka ocenění „Žena regionu“ a my jí všichni k tomuto titulu velmi gratulujeme a níže zveřejňujeme článek, který o naší paní ředitelce vyšel v tisku. 

NELITUJTE DĚTI Z DOMOVŮ, MĚJTE JE RÁDI, ŘÍKÁ ŽENA REGIONU
Nelitujte děti z domovů, mějte je rádi, říká žena regionu
Sama vyrůstala v dětském domově. Když jako patnáctiletá odcházela, aby se postavila na vlastní nohy, tehdejší vychovatelka jí řekla, že to nikam nedotáhne. 
Tehdy Jitka Tvarogová odsekla, že jednou bude ředitelkou domova. Její sen se díky vlastní píli a odhodlání splnil a v Dětském domově v Plané u Mariánských Lázní pracuje nyní 63letá žena už 12 let. Letos jí její vlastnosti a velké srdce vynesly až na post vítězky soutěže Žena regionu 2010 v Plzeňském kraji.
Druhý ročník soutěže podpořili jako hlavní partneři vydavatelství Vltava-Labe-Press a.s. a společnost Provident Financial. V ojedinělém projektu bylo možné nominovat ženy, které se výjimečně prosadily v jedné z následujících čtyř kategorií: Podnikání, politika a veřejná správa. Vzdělávání, věda a výzkum. Zdravotnictví a charitativní činnost nebo Umění, kultura a sport.
„Celý život pracuji s dětmi, byl to můj sen a trošku odplata za moje dětství. Na dětský domov přitom vzpomínám velice ráda a protože to bylo v plzeňském kraji, cítila jsem povinnost mu to vrátit,“ vypráví Tvarogová, která zde pracuje, ačkoliv vlastní rodinu má až na Moravě. Za největší úspěch považuje, že se jí podařilo téměř doslova s českou byrokracií vybojovat pro děti nový dům. V minulosti totiž měly zpola zchátralý vlhký objekt, který na šest let vyměnily za pronájem v nemocniční budově, kde jim společnost dělalo oddělení patologie. „Tehdy se všichni chlubili, že mají například vyhřívaný bazén, tak jsem to nevydržela a pochlubila jsem se, že my máme márnici. A teď konečně mají důstojný domov i s tím bazénem. I když samozřejmě nejdůležitější je, aby se tam děti skutečně cítily jako doma, protože to je pravý význam tohoto zařízení,“ vysvětluje sympatická žena.
V jedné bytové buňce mají i nezletilé maminky, které zde zůstanou do doby než ukončí přípravu na budoucí povolání. „Můj cíl je splněný, nyní chci odejít za rok a půl do důchodu, kde mám být už osm let a tak si musím vychovat nástupce. Také bych chtěla, aby lidé děti z domovů nelitovali, ale aby měli je rádi,“ přeje si Tvarogová.

----------------------------------------------------------------------------

Hurá, jsou tu prázdniny!

Na začátku června jsme měli možnost díky Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů strávit 12 krásných dní u moře v Chorvatsku. Ozdravný pobyt se nám moc líbil, a i když to tak po příjezdu do Chorvatska nevypadalo, i sluníčko jsme si nakonec užili. Na fotky od moře se můžete podívat ve fotogalerii. 
V sobotu 19. 6. 2010 se konalo v kině v Plané festivalové odpoledne, v rámci kterého vystoupila řada hudebníků. I my jsme v rámci tohoto minifestivalu předvedli co umíme a měli jsme dokonce možnost zahrát si na některé hudební nástroje. Děkujeme všem, kteří se akce zúčastnili a ještě více těm, kteří ji pomáhali připravit. Samořejmě také děkujeme p. Kalašovi za zapůjčení prostor Plánského biografu. Bližší informace můžete získat na internetových stránkách www.fiesta.own.cz
V posledním červnovem týdnu proběhlo slavnostní předání výučních listů těm nejstarším z nás. V letošním školním roce úspěšně ukočili učební obory Romana (obor Provoz služeb), Angelika (obor Kuchařské práce) a Lukáš (obor Tesař). Ani jeden z nich však neodchází z dětského domova. Všichni budou dál pokračovat ve studiu. Lukáš a Romana byli přijati na dvouleté nástavbové studium, které by mělo být ukončeno maturitou. Angelika bude od září studentkou 2. ročníku učiliště v Boru, aby z ní byla samostaná kuchařka. Držíme všem třem palce, aby i další studium úspěšně ukončili. 
Na konci června navštívili náš domov zástupci společnosti VEMEX s. r. o. a předali dárečky Kristýnce a Zdeničce. Obě děvčata se totiž zapojila do soutěže o nejlepší logo společnosti VEMEX s. r. o. a jejich obrázky se zástupcům firmy velmi líbily. Na nové logo uvedené společnosti, jehož autorkou je naše Kristýnka, se můžete podívat v sekci „naše tvorba“. 
A konečně jsme se dočkali i vysvědčení. Někteří z nás mohou být pyšní na své školní výsledky, jiní mají co zlepšovat. Ale všichni jsme se moc těšili na prázdniny, které jsou konečně před námi. 
První den prázdnin jsme strávili na jahodách v Plzni, kde jsme si mohli díky p. Ing. Křížovi a jeho mamince jako každý rok natrhat tolik jahod, kolik jsme chtěli. Bylo to sice náročné sbírání v horku, ale pořádně jsme se najedli a natrhali jahody i na celou zimu a tety kuchařky nám z nich budou připravovat samé dobroty!
Hned po skončení školy někteří z nás odjeli na prázdniny k rodičům nebo jiným příbuzným. A my ostatní jsme hned první červencovou sobotu vyrazili do Rejštejna na dětský letní tábor, kde už jsme byli několikrát a moc se nám tam líbilo. Fotky z tábora dodáme v příští aktualizaci našich stránek. 
O prázdninách nás čeká ještě společný pobyt v Jánských Lázních a někteří z nás pojedou alespoň na část prázdnin k rodičům. A to nejlepší nakonec, devět z nás pojede ještě na posledních 12 dní v srpnu do Chorvatska. Určitě pojede Romana a Lukáš, kteří v červnu u moře nebyli, protože měli ve škole závěrečné zkoušky, také pojedou dvě nové děti, které u nás v domově ještě na začátku června nebyly a dále budou vybráni ti nejhodnější z nás, kteří si zaslouží jet k moři ještě jednou. 
V průběhu června a července byly do našeho domova přijaty nové děti, neboť byla navýšena kapacita děti v našem domově. Odteď nás bude v domově místo 28 dětí hned 32. Věříme, že se všem novým dětem bude u nás v domově líbit!

----------------------------------------------------------------------------

Konec školního roku se blíží
Květnové počasí nám příliš nepřálo a zatím jsme se neohřáli. Ale díky Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů máme v těchto dnech všichni možnost strávit krásných 12 dní v Chorvatsku na Makarské riviéře. Fotky z našeho předprázdninového ozdravného pobytu přidáme hned při příští aktualizaci. 
Ale ani v květnu jsme rozhodně nezaháleli. Ve čtvrtek 13. 5. 2010 se v Plané uskutečnily sportovní hry pro děti z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje. Celá akce se konala z pověření Federace dětských domovů (FICE). Děti soutěžily celkově ve dvanácti disciplínách a dohromady se sportovního dne zúčastnilo 65 dětí z deseti dětských domovů. Rádi bychom touto cestou poděkovali všem, kteří se podíleli na přípravě a průběhu sportovních her. Kromě pracovníků dětského domova se na bezproblémovém průběhu jednotlivých disciplín podílelo několik dobrovolníků z Plané, kterým patří náš velký dík. Jmenovitě děkujeme za pomoc při organizaci sportovních her paní Jelínkové, panu Havlovi, panu Šilhavému, panu Pelánovi, panu Kapolkovi a panu Sovkovi. Bez nich bychom podobnou akci jen těžko zvládli. Dále patří naše poděkování městu Planá za zapůjčení městského hřiště a Základní škole náměstí Svobody za zapůjčení sportovního náčiní.
Dětský domov ale nežije jen sportem, své pevné místo má i kultura. Dne 19. června t.r. se v Plánském biografu uskuteční festivalové odpoledne pro děti nejen z dětského domova, kde vystoupí tyto soubory: Taneční skupina DD, Charlie 97, Junior Dixieland, Beatbox Company, Václav Pešek a skupina T. A. L. Akce začne ve 14.30 a potrvá do 18.30. Informace a další odkazy můžete získat na těchto stránkách: www.fiesta.own.cz. Jsou zvány nejen všechny děti, ale mohou přijít i rodiče. Vstupné je dobrovolné.
Poslední květnové sobotní odpoledne jsme strávili oslavami Dne dětí. Tentokrát uspořádal oslavu Dne dětí Dům dětí a mládeže v Plané na koupališti. Čekala zde na nás celá řada soutěží, vystoupení rytířů a živá hudba. Kromě toho jsme měli možnost obatikovat si dokonce tričko. Jen se podívejte do fotogalerie, jak jsme si Den dětí užili. 
Po návratu z Chorvatska nás čeká závěrečné finišování ve škole. Musíme opravit na poslední chvíli všechny špatné známky, abychom přinesli pěkná vysvědčení. Romana a Lukáš s námi do Chorvatska nemohli, protože dělají v těchto dnech své závěrečné zkoušky na učilištích. Oba už mají za sebou úspěšně písemné i praktické zkoušky. A my jim všichni držíme palce, aby zvládli i poslední, ústní část zkoušek. 
O prázdninách pojede většina z nás na tábor, a také na týdenní pobyt do Jánských Lázní. Samozřejmě někteří z nás také stráví část prázdnin u rodičů nebo jiných příbuzných. 
Už se na prázdniny všichni moooc těšíme. 


----------------------------------------------------------------------------

Dubnové dny v domově
Přestože na začátku dubna to vypadalo, že zima nikdy neskončí, přece jen jsme se dočkali. S příchodem jara přišly první teplé dny a my jsme se pustili do jarního úklidu – jak kolem budovy, tak i na místním koupališti. Brigáda na koupališti je pro nás každoročně velkým přínosem, neboť když pomůžeme zjara s úklidem, v létě pak máme vstup na koupaliště všichni zdarma. 
V dubnu jsme se zúčastnili turnaje v sálové kopané v Plzni, jako každý rok. Potkali jsme se zde s dětmi z dalších domovů a zahráli jsme si nejen fotbal, ale také stolní tenis. Byly to fajn dva dny a zase máme na co vzpomínat. 
Nejmilejší koncert, který se letos konal v Nepomuku máme také úspěšně za sebou. Všechna vystoupení se vydařila a nechyběla ani zasloužená ocenění. Pavlík s Miluškou krásně zpívali a dostali zvláštní cenu poroty. A také Angelika se svým tancem byla oceněna. 
Pro naše tety a strejdy je duben ve znamení příprav na sportovní hry dětí z dětských domovů Plzeňského a Karlovarského kraje, které se uskuteční v Plané 13. 5. 2010. Sjedou se k nám sportovci z ostatních dětských domovů a užijeme si pěkný sportovní den. Snad se počasí vydaří. 
Naší paní ředitelce se podařilo v letošním roce zajistit pro všechny děti z našeho domova pobyt u moře v Chorvatsku. I když se z počátku zdálo, že vyřídit takhle rychle pro všechny cestovní pasy je nadlidský úkol, nakonec se vše podařilo. Takže 31. 5. odjíždíme a vrátíme se 12. 6. Sice budeme pár dní chybět ve škole, ale pak určitě všechno rychle doženeme. 
Při příležitosti vyřizování pasů jsme navštívili v Klatovech naší první maminku Helenu, která odešla z našeho domova i se synem Ládíkem už v roce 2005. Stále žije s přítelem Ondrou, který také vyrostl v našem domově a mají spolu již dcerku Helenku. I když po jejich odchodu z dětského domova udělali spoustu chyb, které dnes přiznávají, žijí dnes v celku spokojeně. Ve fotogalerii se můžete sami přesvědčit, že vypadají jako spokojená rodina a máme z nich radost. 
V průběhu dubna probíhá v našem domově projekt občanského sdružení Peppermint, který má za úkol připravit nás nejstarší co nejlépe na samostatný život. Každou sobotu odpoledne probíhají v domově školení, na kterých se učíme, jak správně žádat o práci, kolik stojí bydlení a další důležité věci. Na závěr celého projektu proběhne víkendový pobyt mimo náš domov. I když závěrečný výlet bude pravděpodobně až v září, už teď se moc těšíme. 
Kapacita našeho domova byla na naši žádost navýšena ze stávajících 28 dětí na 32, takže v průběhu dubna a května přijdou do našeho domova dvě nové dívky a po návratu z Chorvatska přibudou další děti. V letošním roce nikdo z našeho domova neodchází z důvodu dokončení přípravy na budoucí povolání. Lukáš, Angelika i Romana, kteří v letošním školním roce získají výuční list se všichni rozhodli ve studiu pokračovat. Romana a Lukáš jsou již přijati na dvouleté studium, které bude zakončeno maturitou a Angelika začne po prázdninách dojíždět na učiliště do Boru, kde se bude zdokonalovat v učebním oboru Kuchař – číšník. Všem držíme palce, aby další studium úspěšně zvládli! 

----------------------------------------------------------------------------

Březen v novém domově

Březen byl v našem domově ve znamení příprav na velikonoce a také na Nejmilejší koncert, který se koná dne 8. 4. 2010 v Nepomuku. 
V sobotu 20. 3. se někteří z nás vypravili se strejdou Mírou do Prahy na muzikál Příběh ulice – a výlet jsme si opravdu užili. 
Poslední březnovou sobotu jsme se zúčastnili maškarního karnevalu, který pořádal Dům dětí a mládeže v Plané. Jak se nám vydařily masky, se můžete podívat ve fotogalerii. 
Z velikonoc bohužel moc fotek nemáme, v samém zápalu koledování nám nějak nezbyl na focení čas. Ale věřte, že holky dostaly pomlázkami pořádně. A kluci si vykoledovali hromadu vajíček a sladkostí. 
Také jsme dostali od naší paní ředitelky výbornou zprávu, že všichni pojedeme začátkem června do Chorvatska k moři. Za možnost pobytu u moře děkujeme Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů. Z našeho rozpočtu bychom si mohli takovou rekreaci jen stěží dovolit. 
V březnu jsme také provedli jarní úklid kolem naší nové budovy. A pomohli jsme i s úklidem listí v areálu nemocnice, abychom tak poděkovali za krásné dva rauty, který pro nás nechali připravit v lednu zástupci firmy FFUS, která nemocnici provozuje. 

----------------------------------------------------------------------------

Užíváme si bydlení v novém domově
V únoru proběhla druhá část slavnostního otevření naší budovy. Přijeli zástupci Krajského úřadu Plzeňského kraje a pan radní pro oblast školství Jiří Struček přestřihl slavnostně společně s vedoucí odboru školství KÚPK JUDr. Jaroslavou Havlíčkovou pásku a oficiálně tím otevřeli náš nový domov. Této akce se zúčastnila také celá řada dalších milých hostů. Všichni si prohlédli naši novou budovu a poté jsme všichni společně poseděli v jídelně, kde byl připravený bohatý raut. Za občerstvení tímto děkujeme zástupcům firmy FFUS s. r. o. 
Dále samozřejmě stále ještě zabydlujeme naše nové bytečky a pokojíčky. Věšíme na zdi obrázky a nástěnky a vyrábíme další výzdobu domova. V novém domově se nám moooc líbí. Konečně máme k dispozici tělocvičnu a máme kde nacvičovat všechna naše taneční vystoupení. V tělocvičně je umístěn také nový stůl na stolní tenis, který jsme obdrželi jako sponzorský dar (více o dárcích v sekci sponzoři, poděkování). 
V prvním březnovém týdnu jsme měli jarní prázdniny a všichni jsme se zúčastnili ozdravného pobytu v Krkonoších. Počasí nám přálo a celý pobyt jsme si výborně užili. 
Tři z našich nejstarších dětí (vlastně už mladých dospělých) by měly v letošním školním roce ukončit přípravu na budoucí povolání a tím i pobyt v dětském domově. Ale protože se jim v dětském domově líbí a mají chuť dále studovat, rozhodli se všichni tři, že zkusí podat přihlášku na nástavbu. Věříme, že budou ke studiu přijati a za dva roky se bude blížit jejich maturita. Držíme palce!

----------------------------------------------------------------------------

Bydlení v novém domově

Rok 2010 pro nás začal velmi náročnou, ale příjemnou událostí, a to stěhováním. Konečně jsme se mohli rozloučit s naší budovou v areálu bývalé nemocnice a teď už druhý týden bydlíme v novém domově a zabydlujeme naše nové pokojíčky. 
Poslední lednovou sobotu se uskutečnilo slavnostní otevření naší nově zrekonstruované budovy, které jsme spojili s oslavou 50. výročí založení Dětského domova, Planá. Pozvali jsme celou řadu hostů a nakonec se nás sešlo tolik, že zahájení celé akce se konalo v místním kině, aby všichni slyšeli uvítací řeč paní ředitelky a viděli naše vystoupení. Sešli se bývalí „svěřenci“ a bývalí pracovníci dětského domova, sponzoři a mnoho dalších milých lidiček, kteří mají k dětskému domovu nějaký vztah. Velké poděkování patří První chodské stavební společnosti, která darovala našemu domovu sponzorský dar 20 000,- Kč a také firmě S. A. M. z Kladna, od které jsme obdrželi dvě krásné velké televize a playstation 3. 
Po zahájení v kině jsme se společně všichni přesunuli do naší nové budovy, abychom všem ukázali náš domov. Zde nás čekal krásný raut, který pro nás nechal jako sponzorský dar připravit zástupce firmy FFUS s. r. o. Moc děkujeme! 
V průběhu občerstvení jsme si všichni příjemně popovídali o minulém i současném životě v dětském domově, bývalé „děti a tety“ zavzpomínali na staré časy. 
Kromě stěhování jsme také stihli v lednu povánoční nadílku dárečků, kterou pro nás zorganizovalo občanské sdružení Peppermint. Každý z nás dostal přesně to, co si přál. Kromě dárečků pro nás byl v Praze připravený moc pěkný program – např. kouzelnické vystoupení, při kterém jsme si i my mohli zkusit čarovat, nebo písničky, které nám zazpívali Petra Černocká a Richard Tesařík. Děkujeme tímto paní Šárce Kuželové, ředitelce o. s. Peppermint za jedno velmi pěkné lednové odpoledne i za dárečky, které jsme dostali.
Stěhování je tedy konečně za námi, a my věříme, že se nám bude v novém domově líbit. 
Naší novou adresu i veškeré další spojení naleznete v sekci „základní informace“ 

----------------------------------------------------------------------------

Konečně se stěhujeme!

Tradiční posezení u vánočního čaje, Vánoce i příchod nového roku 2010 jsme oslavili naposledy v naší staré budově v areálu nemocnice a teď už pilně stěhujeme. 
Velmi děkujeme všem, kteří na nás v předvánočním čase nezapomněli a poskytli nám finanční a věcné dary. Bez pomoci sponzorů bychom si tak bohaté Vánoce jistě nemohli dovolit. Konkrétní poděkování jednotlivým firmám a ostatním dárcům najdete v sekci „sponzoři, poděkování“.
V současné době máme plné ruce práce s montováním zakoupeného nábytku a s balením všech věcí, které je potřeba převézt do našeho nového domova. V průběhu ledna bude stěhování dokončeno a budeme se zabydlovat. Zrekonstruovaná budova vypadá opravdu krásně. Budeme mít moc hezké světlé pokojíčky s novým nábytkem a každá skupina bude mít konečně svůj uzavřený byt. 
Na sobotu 30. 1. 2010 připravujeme slavnostní otevření nově zrekonstruované budovy a zároveň oslavy 50. výročí založení Dětského domova v Plané. Srdečně zveme všechny bývalé zaměstnance domova a také všechny, kteří v Dětském domově v Plané strávili část dětství. Srdečně vítáni budou samozřejmě také naši milí sponzoři. (V nejbližší době budou rozeslány pozvánky.) Vzhledem k tomu, že od doby založení dětského domova uplynulo již 50 let, určitě se nám nepodaří zjistit kontakty na všechny, které bychom rádi pozvali. Věříme, že vy, kteří čtete tyto řádky, řeknete o této akci těm lidičkám, jejichž život byl v určité době spojen s Dětským domovem v Plané.

----------------------------------------------------------------------------

Přípravy na Vánoce jsou v plném proudu

Přestože je naše nově zrekonstruovaná budova je již téměř připravena k nastěhování a v některých místnostech již je dokonce sestavený nový nábytek, rozhodli jsme se přestěhovat až v lednu. Užijeme si klidné Vánoce naposledy v areálu nemocnice v Plané a hned po Novém roce se přestěhujeme. Máme tak čas užít si pohodový předvánoční čas, věnovat se pečení cukroví a výzdobě domova. 
Ve čtvrtek 10. 12. se v našem domově (naposledy v areálu nemocnice) uskuteční „Tradiční posezení u vánočního čaje“, na které se moc těšíme. Přijede celá řada hostů. Připravujeme bohatý program a samozřejmě také občerstvení. 
Před Vánoci nás samozřejmě také navštíví čerti a Mikuláš. My, kteří jsme trochu zlobili, se čertů bojíme, ale věříme, že když budeme poctivě trénovat básničku, nemusíme se čertů bát a třeba nám Mikuláš nadělí i nějaký ten balíček sladkostí. 
Náš domov je již krásně předvánočně vyzdoben, vytvořili jsme společně s tetami i adventní věnce – jeden jsme dokonce poslali na výstavu adventních věnců dětí z dětských domovů, kterou pořádá Úřad vlády ČR. Již jsme také napsali dopisy Ježíškovi, a jsme zvědaví, zda alespoň některá naše přání skutečně splní. 
V listopadu proběhlo finále pohybových soutěží v rámci projektu „Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou“, kde jsme získali krásné čtvrté místo. 
Lukáš Kralovič se zúčastnil v rámci projektu „Schody do života“ slavnostního vyhlášení ceny soutěže Top Filantrop v paláci na Žofíně. 
Několik nejstarších dětí se zúčastnilo setkání mladých lidí odcházejících z náhradní péče v Karlových Varech. Pořadatelem této akce bylo Sdružení SOS vesniček. Také jsme se zúčastnili projektu Mozaika života – fotografie můžete shlédnout ve fotogalerii. 
Listopad byl tedy dalším měsícem, ve kterém proběhla řada vydařených akcí. Čeká nás odpočinkový konec roku, a v lednu velké stěhování!


----------------------------------------------------------------------------

Podzim v domově
Začal již třetí měsíc letošního školního roku a my všichni s napětím očekáváme blížící se stěhování našeho domova. Pevně věříme, že termín dokončení rekonstrukce bude dodržen a my se do konce roku již zabydlíme v novém domově. 
V říjnu jsme se zúčastnili přehlídky vystoupení v kategorii malé jevištní formy v Praze, kde jsme zahráli naše pantomimické vystoupení „Běžec“. Za vystoupení jsem získali krásný digitální fotoaparát. 
Jako každý rok, i letos v říjnu probíhala v Plané sportovní akce „Večerní běh Planou“, kterou organizoval Dům dětí a mládeže v Plané. I my jsme se zúčastnili, a i když se nikdo z nás neumístil na prvních místech, celou akci jsme si pěkně užili. 
Dále také v říjnu proběhl v Plané filmový festival, takže místní kino hrálo každý den filmy pro děti, a to za symbolické vstupné. Měli jsme možnost dokonce na vlastní oči vidět sourozence Valentovy (ze seriálu Ulice) nebo známého herce Jiřího Mádla, kteří rovněž přijeli do plánského kina. 
Kromě zábavy samozřejmě také plníme své školní povinnosti a pilně nacvičujeme naše vystoupení v rámci projektu „Hejbejte se s Hnakou“. Dne 7. 11. 2009 se uskuteční v Praze velké finále, kterého se účastní dětské domovy z celé republiky. V loňském roce jsme byli mezi všemi dětskými domovy první, a věříme, že letos budeme také úspěšní. 
A nakonec na tomto místě zveřejňujeme dva dopisy, na které jsme velmi pyšní. Shodou okolností se oba týkají Lucky Kralovičové, která již sice není v našem domově, ale úspěchy, které se jí podařili v době jejího pobytu v Plané si jistě zaslouží zveřejnění. 

----------------------------------------------------------------------------

Školní rok 2009/2010 je již v plném proudu

První měsíc letošního školního roku je za námi, a my opět každý den poctivě plníme školní povinnosti. Také jsme se již přihlásili do různých zájmových kroužků a pilně nacvičujeme nová taneční a pěvecká vystoupení s tetami v domově. 
A kromě školních povinností a zájmových kroužků jsme v září stihli několik tanečních vystoupení na dni otevřených dveří na letišti na Kříženci nedaleko Plané, a také jsme se již tradičně účastnili prodejních trhů v rámci projektu Jarmarky pro šikovné ručičky a v ZOO Praha jsme prodali spoustu našich výrobků. 
Během měsíce září přibylo do našeho domova několik nových dětí. Věříme, že všem se u nás bude líbit, a že si ostatními dětmi i se všemi tetami budou rozumět. 
V říjnu nás čeká nácvik vystoupení v rámci projektu Hejbejte se s Hankou v Plzni, a také jedeme do Prahy na republikovou soutěž s naším divadelním vystoupením. A určitě nás čeká ještě spousta dalších zážitků, o kterých teď nemáme ani tušení. 
Stavební práce na nové budově jsou stále v plném proudu, a my věříme, že termín našeho stěhování, který je stanoven na listopad, bude dodržen a Vánoce již oslavíme v novém domově. Rádi bychom také do Vánoc stihli den otevřených dveří a oslavu 50. výročí založení dětského domova v Plané. Pokud se mezi návštěvníky našich stránek najdou bývalí zaměstnanci dětského domova nebo lidé, kteří zde strávili část dětství, budeme rádi, když se nám ozvou a dají na sebe kontakt, abychom je mohli na tuto akci pozvat. 

----------------------------------------------------------------------------

Začal školní rok 2009/2010

První dny roku školního roku 2009/2010 jsou již za námi. Na školu jsme se samozřejmě těšili, i když spíše na kamarády a nové zážitky, než na samotné učení. 
V létě jsme toho prožili opravdu hodně, nahlédněte do fotogalerie, jak jsme si prázdniny užili. 
Během léta několik dětí náš domov opustilo – vrátili se zpět k rodičům, nebo odešli do samostatného života. Všem, kteří již s námi v domově další školní rok neprožívají přejeme ať se jim daří co nejlépe!
Letos nás čekají velké změny související se stěhováním do nové budovy. Stavební práce jsou stále v plném proudu a naše budova již získává konečnou podobu. Společně s tetami již vybíráme nejrůznější doplňky do našich bytů. Bude to pro nás všechny opravdu velká změna, protože každá skupina bude mít konečně svůj byt, tak jako je to v opravdových rodinách. Stěhování by mělo proběhnout v listopadu a už se moooc těšíme.
Samozřejmě budeme i letos nacvičovat nejrůznější vystoupení, abychom uspěli v silné konkurenci ostatních dětských domovů. Mimochodem, musíme se pochlubit, že jsme za minulý školní rok získali celkově za všechny soutěže první místo mezi domovy v Plzeňském kraji a jako ocenění jsme obdrželi pohár Odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského krajského úřadu. 
V nejbližší době nás čeká kromě školních povinností také intenzivní nacvičování sestav, se kterými jsme se seznámili na letním soustředění s Hankou Kynychovou ve Zlenicích. Také se blíží prodejní trhy v rámci projektu Nadace Terezy Maxové v Praze a vystoupení na akci „Můj koncert“ v Chomutově.   

----------------------------------------------------------------------------

Hurááá prááázdniny!

Konečně jsme se dočkali. Další školní rok je za námi, vysvědčení je rozdané a prázdniny jsou v plném proudu. 
Červen byl velmi náročný, podobně jako každý rok. Účastnili jsme se řady akcí a kromě toho jsme samozřejmě museli na poslední chvíli vylepšovat známky ve škole, aby vysvědčení bylo co nejlepší. 
V červnu jsme stihli několik oslav narozenin, včetně Irenčiných prvních narozenin. 
Kromě toho jsme se opět již tradičně zúčastnili akce Ústavu sociální péče v Milířích „Prostor pro duši“. 
Také jsme se i letos zapojili do projektu OPS při Nadaci Terezy Maxové "Jarmarky pro šikovné ručičky" a v pátek 5. 6. jsme prodávali naše výrobky na náměstí v Plzni. Utržili jsme pěknou finanční částku, kterou určitě využijeme při našich prázdninových výletech, nebo si ji schováme a později zakoupíme něco pěkného do našeho domova. 
Dále jsme se aktivně účastnili hudebního festivalu Vyšehraní v Praze, kde jsme předvedli své hudební vystoupení s tetou Maruškou. 
A kromě toho se také v červnu konalo republikové kolo lehkoatletických závodů v Příbrami, kde reprezentovali náš domov Honza a Lucka. Ani jeden z nich neudělal našemu domovu ostudu, jsme moc hrdí, že máme v Plané takové šikovné sportovce! Lucka získala dokonce první místo a postoupila do mezinárodního finále. Lucko, gratulujeme!
Někteří z nás se zúčastnili v červnu akce „Tanec v srdci“, kde se nám moc a moc líbilo, protože jsme měli možnost načerpat novou inspiraci pro naše další taneční vystoupení. 
Veronika a Vašek měli červen opravdu náročný, protože museli vykonat závěrečné zkoušky a ukončit tak své učební obory. Oba ukončení studia úspěšně zvládli a slavnostně převzali své výuční listy v Kostele sv. Petra a Pavla v Plané. Veronika s Natálkou z našeho domova odcházejí a my jim přejeme hodně štěstí v samostatném životě! Vašek se rozhodl prodloužit si pobyt v našem domově a od září začne studovat nový učební obor. 
A co nás vlastně čeká o prázdninách? 
Začátek července strávíme dvanáct dní na táboře v Rejštejně, kde jsme byli už vloni a moc se nám tam líbilo. V druhé polovině července se koná letní soustředění v rámci projektu „Hejhejte se s Hankou“ ve Zlenicích u Čerčan, kam jedeme nacvičovat nová vystoupení pro příští školní rok. 
V srpnu jedou Honza a Katka na letní jazykovou školu do Orlických hor, my ostatní budeme chodit na koupaliště, na procházky a různé výlety – na kolech, vlakem nebo autem. 
A samozřejmě někteří z nás stráví část prázdnin u svých rodičů nebo jiných příbuzných. 
Koncem srpna se ale zase všichni sejdeme, abychom mohli společně zahájit nový školní rok. Navíc do našeho domova koncem srpna přijde nová maminka s miminkem, takže už se moc těšíme, až ji přivítáme.

----------------------------------------------------------------------------

Školní rok se blíží do finále

V květnu jsme toho hodně zažili. V průběhu celého měsíce jsme vyráběli výrobky v rámci projektu „Jarmarky pro šikovné ručičky“. A kromě toho jsme ještě s tetou Maruškou navštívili chovnou stanici v Zadním Chodově, zúčastnili jsme se se strejdou Jirkou „Slavkovského vandru“, a poslední květnovou sobotu jsme sportem a soutěžemi oslavili den dětí. Ti nejstarší z nás strávili poslední květnový víkend v Praze v rámci projektu Mozaika života, kde jsme se učili věci důležité pro život – přijímací pohovor do zaměstnání, jednání po telefonu, sepsání životopisu atp. 
Ani v červnu si neodpočineme. Opět nás čeká spousta práce. Konec školního roku je za dveřmi a my jako tradičně máme v posledních dnech a týdnech před koncem školy velmi nabitý program. Nejdůležitější je samozřejmě škola – máme poslední možnost jak zlepšit naše známky, aby vysvědčení bylo podle našich představ. My nejstarší se pilně připravujeme na závěrečné zkoušky na učilišti a věříme, že ukončíme učiliště úspěšně. Ale kromě školy máme také řadu dalších aktivit a zájmů….
Hned 4. 6. 2009 se koná tradiční akce Ústavu sociální péče v Milířích „Prostor pro duši“, kde předvedeme mentálně postiženým dětem naše taneční a pěvecká vystoupení. 
Již tradičně jsme opět zapojeni do projektu OPS při Nadaci Terezy Maxové "Jarmarky pro šikovné ručičky". V pátek 5. 6. 2009 probíhají Jarmarky na náměstí v Plzni. Srdečně Vás všechny zveme – přijďte si prohlédnout popř. koupit některý z našich vydařených vlastnoručních výrobků. 
V sobotu 6. 6. 2009 se koná republikové kolo lehkoatletických závodů v Příbrami. Náš domov budou reprezentovat Lucka a Honza, kteří byli úspěšní v regionálním kole v Mariánských Lázních. Držíme palce, aby se jim závod vydařil podle jejich představ. 
Neděle 7. 6. 2009 je pro některé z nás možností předvést své umění na hudebním festivalu Vyšehraní v Praze. Honza, Lucka a Zdeněk zde předvedou spolu s tetou Maruškou své hudební vystoupení. 
V sobotu 13. 6. 2009 pojedou někteří z nás na festival Tanec v srdci, který pořádá občanské sdružení Barevný svět dětí. Na tomto festivalu budeme mít možnost předvést naše taneční umění a budeme moci shlédnout celou řadu jiných tanečních vystoupení a načerpat inspiraci pro naše další vystoupení. 
Samozřejmě jsou v plném proudu přípravy na prázdninové akce, ale zatím nepředbíhejme, do prázdnin přece jen ještě pár dní zbývá…

----------------------------------------------------------------------------

Jaro v dětském domově je v plném proudu

S příchodem jara jsme si vyzdobili náš domov a užíváme si teplého počasí. Provedli jsme také velký jarní úklid v okolí budovy a pomohli jsme i s úklidem na místním koupališti. Za to se tady můžeme v létě koupat bez placení vstupného. 
Ve škole nás čeká náročná poslední část školního roku, tak se musíme snažit abychom napravili špatné známky z některých předmětů. Někteří z nás, kteří letos končíme základní školu jsme už byli přijati na učiliště a střední školy. Ti, kteří se bohužel zatím nedostali kam chtěli, a tak se musíme zúčastnit druhého kola přijímacího řízení. 
Letos jsme se opět zúčastnili internetové aukce obrázků, které jsme sami nakreslili. K dnešnímu dni se již našlo pět kupců našich obrázků, kterým tímto děkujeme. Za utržené penízky si autoři obrázků mohou koupit něco pěkného. Aukce trvá až do 30. 6. 2009, obrázky si můžete prohlédnout na internetové adrese www.vlakstesti.cz
V červnu se chystáme na festival Vyšehraní v Praze, Jarmarky pro šikovné ručičky a my nejstarší samozřejmě na závěrečné zkoušky ve škole. 
Také se začínáme těšit na všechny připravované prázdninové akce – dětské tábory, soustředění s Hankou Kynychovou a spoustu výletů. 
Intenzivně pracujeme na zařízení bytu, který jsme dostali od Města Planá v dubnu do pronájmu. Už máme položený koberec a připravený nábytek, který tam umístíme. Už zbývá jen rozhodnout, kdo nás se jako první do bytu nastěhuje. 

-----------------------------------------------------------------------

Konečně začalo jaro. Po dlouhé zimě jsme opravdu uvítali sluníčko s velkou radostí. 
Začátkem března se konal v Základní škole nám. Svobody maškarní karneval, kde jsme samozřejmě nechyběli (tedy hlavně my mladší). Měli jsme krásné masky, které nám pomohly připravit tety. 
V březnu se také konala tradiční akce pro děti z dětských domovů – Nejmilejší koncert. Tentokrát byl pořádajícím domovem soutěže Dětský domov Staňkov. Byli jsme velmi úspěšní, celkem jsme se umístili v pěti kategoriích a získali jsme dvě první místa, dvě druhá a jedno třetí. Prvenství jsme získali ve hře na hudební nástroje, kde porotu zaujala hra na kytaru, keyboard a flétnu – samozřejmě se zpěvem. První jsme byli také v kategorii malé jevištní formy s vystoupením „Běžec“ – a to i přesto, že jsme hráli beze slov! Druhá místa jsme získali za taneční vystoupení – hip hop a břišní tance. A v kategorii sborový zpěv jsme získali pod vedením paní ředitelky třetí místo. Jsme na svá ocenění patřičně hrdí, nacvičení všech vystoupení nás totiž stálo hodně úsilí. Ale určitě budeme trénovat dál a už teď se těšíme na Nejmilejší koncert 2010. 
V březnu jsme také měli jarní prázdniny, které někteří z nás trávili u rodičů. Ale ani my, kteří jsme zůstali v domově jsme se nenudili a dny bez školy jsme si pěkně užili. 
Další březnový týden jsme strávili na horách, přímo v Peci pod Sněžkou. Počasí sice nebylo zrovna ideální, ale sněhu bylo naštěstí ještě dost, takže jsme se pěkně vyřádili. 
Ale teď už je naštěstí sluníčko a krásné teplé jarní dny, takže my kluci začínáme plést pomlázky, protože Velikonoce už se blíží. Holky těšte se!
-----------------------------------------------------------------------
A ještě máme s příchodem jara jednu novinku, na kterou jsme v domově velmi čekali – dostali jsme do pronájmu krásný byt 1+1 od města Planá. V bytě bude ubytován někdo z nás nejstarších, abychom tak měli lepší možnost připravit se na budoucí odchod z dětského domova. Děkujeme městu Planá!

Únor je za námi, utekl jako voda

Vstoupili jsme do druhého pololetí letošního školního roku. V letošním roce ukončí pět z nás povinnou školní docházku a budeme se hlásit na různá učiliště. Přihlášky musí být podané nejpozději do 15. března, a tak se musíme rychle rozhodnout, na jaké povolání se budeme v následujících letech připravovat. Chtěli bychom být kuchaři, číšníci/servírky, kadeřnice a aranžérky – tedy pokud budeme na vybrané školy přijati. 
Poslední únorový pátek strávili někteří z nás se strejdou Jirkou v Praze na výstavě potápění s názvem Hlubina (viz fotogalerie).
Lukáš se zúčastnil 15. 2. 2009 fotbalového turnaje PRVNÍ CHODSKÁ CUP 2009 v Plzni, kde spolu s týmem PRVNÍ CHODSKÁ bojoval ze všech sil. Přestože tým neměl možnost se předem sehrát, v prvním zápase přesto zvítězil (viz fotogalerie).
Ve fotogalerii se můžete podívat jak u nás probíhají oslavy narozenin. Hlavně my menší si to umíme pěkně užít! 
Ve volných chvílích připravujeme jarní výzdobu domova a pilně nacvičujeme na Nejmilejší koncert, který se nezadržitelně blíží.


-----------------------------------------------------------------------

Pololetní vysvědčení je za námi

V lednu jsme měli hodně práce ve škole, abychom rychle dohnali všechno co jsme se nestihli naučit v předchozích měsících. Všichni jsme se snažili, ale někteří z nás určitě mají ve druhém pololetí co vylepšovat. 
Lukáš se dne 8. 1. 2009 společně s p. Ing. Zábranským zúčastnil slavnostního vyhlášení výsledků Ceny Francouzsko-české obchodní komory, kde byla mezi finalisty soutěže také PRVNÍ CHODSKÁ STAVEBNÍ SPOLEČNOST. Jak to Lukášovi slušelo v obleku se můžete podívat ve fotogalerii. 
Ve čtvrtek 29. 1. 2009 jsme se zúčastnili povánoční akce občanského sdružení Peppermint v Praze. Setkali jsme se zde s řadou známých osobností, mezi kterými nechyběl např. Petr Janda, Petra Černocká, Jan Kalousek, Richard Tesařík nebo Patrik Hezucký. Všichni jsme obdrželi dárky, které jsme si přáli a celá akce se nám moc líbila. Poděkování patří zejména paní Šárce Kuželové, ředitelce sdružení. Moc děkujeme! 
Také jsme už začali nacvičovat nová vystoupení na Nejmilejší koncert, který se uskuteční dne 19. 3. 2009 v Dětském domově ve Staňkově. 

-----------------------------------------------------------------------

Začal rok plný očekávání

Vánoce jsou za námi a vstoupili jsme do roku 2009, který pro nás bude rokem plným očekávání a velikých změn. Už se moc těšíme až bude dokončena rekonstrukce naší budovy na Zámecké ulici, a my se přestěhujeme do nových prostor. 
Velké stěhování však proběhne až v druhém pololetí roku 2009, takže předtím určitě stihneme spoustu tradičních i netradičních akcí, nacvičíme nová vystoupení a budeme si užívat běžné radosti a starosti všedních dní. 
Leden bývá jedním z klidnějších měsíců roku, kdy se soustředíme především na vylepšení školních výsledků, abychom se nemuseli na konci prvního školního pololetí stydět za svá vysvědčení. 

-----------------------------------------------------------------------

Vyhráli jsme finále v Praze!

Listopad byl pro nás velice úspěšný. V sobotu 8. 11. 2008 jsme se zúčastnili finále soutěže „Hejbejte se s zpívejte s Hankou a Novou“. Umístili jsme velmi dobře ve všech kategoriích, které jsme obsadili. 
Tady jsou naše úspěchy:
Břišní tance                        1. místo
Koťě s Katkou Fingralovou   1. místo 
Hra na hudební nástroj        1. místo 
Hlupáku najdu tě                 2. místo 
Hip hop                              2. místo
Aerobic                              3. místo 

V celkovém hodnocení jsme byli oceněni jako nejlepší dětský domov a získali jsme poukázku na zboží Hervis Sport a šek na 9000,- Kč. Tety na nás byly moc pyšné a my jsme si pocit vítězství krásně užili. Za odměnu nás starší, kteří jsme se zúčastnili, pozvala paní ředitelka na večeři. A my mladší jsme samozřejmě také byli odměněni.
Kromě toho k nám do domova v listopadu přibyl jeden nový člen. Mamince Veronice se narodila 16. 11. 2008 dcera Natálka. Je naprosto zdravá a má se čile k světu! (Nahlédněte do fotogalerie a přesvědčte se sami). Verčo, gratulujeme a přejeme ať ti dělá jen radost. 
Koncem listopadu jsme již začali připravovat vánoční výzdobu domova, vymýšlíme, jaké cukroví letos upečeme a nakupujeme vánoční dárky pro své blízké. 
Dne 11. 12. 2008 se v našem domově uskuteční od 15:30 hodin už po desáté „NETRADIČNÍ POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE“, na které jsou pozváni všichni lidé, kteří našemu domovu fandí a nejrůznějšími formami nás podporují. A tak připravujeme pro všechny milé hosty pohoštění a různá vystoupení, aby se u nás nikdo nenudil. 
Také jsme již psali dopisy Ježíškovi, co pěkného bychom si přáli pod stromečkem najít. Snažíme se teď být co nejhodnější, abychom se nemuseli bát čertů, kteří už brzy přijdou a abychom našli pod stromečkem alespoň něco z toho, co si přejeme. 
Někteří z nás stráví vánoční prázdniny u svých rodičů nebo jiných příbuzných, někteří zůstanou v domově. Ale po prázdninách se zase všichni sejdeme a společně se budeme těšit, co nového nám přinese rok 2009. Bude to pro nás rok plný změn. O letních prázdninách by měla být dokončena rekonstrukce naší nové budovy a tím se změní i náš život v dětském domově. 
Už se moc těšíme a věříme, že příští rok pro nás bude určitě báječný!

Všem přejeme klidné prožití předvánočního období,
pohodové Vánoce a vše nejlepší do roku 2009.

-----------------------------------------------------------------------


Říjen 2008 v našem domově

V říjnu jsme se zúčastnili akce Můj koncert v Chomutově, kde jsme předvedli naše taneční a pěvecká vystoupení. Náš pěvecký sbor postoupil dokonce do slavnostního galavečera. 
V říjnu také proběhl nácvik sestavy aerobicu s Hankou Kynychovou, kde jsme byli upozorněni na chyby, které zatím při cvičení děláme. A teď nezbývá než jen pořádně trénovat! Druhý listopadový víkend se totiž spolu s ostatními domovy zúčastníme s touto sestavou soutěže. Konkurence bude veliká, tak nám držte všichni palce!
V listopadu se již tradičně konají také třídní schůzky, tak musíme ve škole pořádně zabrat, aby paní učitelky mohly říct našim tetám jen dobré zprávy. 
No a samozřejmě se už připravujeme na Vánoce. Začínáme přemýšlet, jak náš domov vyzdobíme, jaké dopisy napíšeme Ježíškovi a my starší šetříme korunky abychom mohli udělat radost našim blízkým. 

-----------------------------------------------------------------------

Podzim v našem domově
Konec léta a začátek podzimu je spojen se začátkem školního roku. Všichni se už naplno učíme a snažíme se nasbírat co nejvíce dobrých známek na začátku roku, abychom před vysvědčením nemuseli vše složitě dohánět. 
Také pilně trénujeme naše vystoupení, protože 10. – 11. 10. 2008 se zúčastníme akce Můj koncert v Chomutově, což je akce s mezinárodní účastí a my máme možnost předvést zde některá naše vystoupení – sborový zpěv, aerobic nebo břišní tance. 
V neděli 12. 10. 2008 se koná v Plzni nácvik soutěžního vystoupení pro akci „Dětské domovy v pohybu“ (více informací na www.ddvpohybu.cz). Činnost sdružení „Dětské domovy v pohybu“ navazuje na projekt "Hejbejte se a zpívejte v dětských domovech", který proběhl v roce 2007. Nacvičujeme sestavu aerobiku, břišních tanců, vystoupení k písni „Hlupáku, najdu tě!“ a také naši nejmenší tančí – a to na píseň „Malé kotě“. Myslíme si, že se nám nácviky docela daří a doufáme, že po nácviku pod odborným vedením v Plzni se ještě zlepšíme a v listopadovém finále se nebudeme mít za co stydět. 
Také již začínáme přemýšlet, co budeme nacvičovat na naše vánoční vystoupení v dětském domově i na jiných předvánočních akcích. Vánoce jsou sice ještě daleko, ale pokud chceme naše vystoupení dobře zvládnout, musíme začít včas!

-----------------------------------------------------------------------

Prázdniny utekly jako voda, škola začíná!
Dva měsíce prázdnin jsou za námi a my máme všichni plnou hlavu prázdninových zážitků. Užili jsme si spoustu legrace na táborech, na společné rekreaci, na puťáku a někteří z nás i u moře. My starší už se těšíme na penízky, které jsme si vydělali na letních brigádách a vzpomínáme na prázdninové lásky. 
Ale všichni se budeme muset rychle vrátit myšlenkami zpátky do školy a snažit se sbírat co nejlepší známky hned od začátku. Někteří z nás nastupují do nových škol a čeká nás seznamování s novými spolužáky a učiteli. 
Letošní školní rok bude určitě hodně výjimečný, protože zatímco my budeme chodit do školy, naše nová budova proběhne kompletní rekonstrukcí a my budeme sledovat jak se náš nový domov mění. V srpnu jsme již předali budovu stavební firmě, která vyhrála výběrové řízení a pokud vše půjde podle plánu, měli bychom se během příštích letních prázdnin přestěhovat do nového. Už se moc těšíme!
-----------------------------------------------------------------------
Polovina prázdnin je za námi
Polovina prázdnin je za námi a my už máme spoustu letních zážitků. A ještě se máme na co těšit. 
Hned na začátku prázdnin bylo třináct z nás na táboře na Šumavě, kde se nám moc líbilo a jak už to tak na táborech chodí, skoro všichni jsme si na táboře našli své letní lásky…. Kromě toho jsme samozřejmě zažili řadu dobrodružství – soutěže, hry, koupání a spoustu legrace. Bohužel jsme museli odjet z tábora dříve než ostatní děti, protože nás čekala společná rekrace s tetami v Jánských Lázních. Ta se také vydařila – navštívili jsme safari ve Dvoře Králové, Babiččino údolí nebo zámek Kuks. Na fotografie z obou akcí se můžete podívat ve fotogalerii. 
27. 7. 2008 odjíždí někteří z nás na další tábor, tentokrát do jižních Čech – do Dačic. Už se moc těšíme. Maminky s dětmi samozřejmě na tábor nemohou, takže zůstanou v domově spolu s dalšími staršími dětmi, které mají o prázdninách brigádu, aby si pro sebe vydělaly nějakou tu korunu. 
V druhé polovině srpna odjíždí 7 dětí na třítýdenní pobyt u moře v Černé Hoře – jedná se o ozdravný pobyt od VZP – Mořský koník. 
Po prázdninách samozřejmě přidáme do fotogalerie další fotky a podělíme se tak s vámi o naše nové zážitky. 

-----------------------------------------------------------------------
Co jsme zažili v květnu
Kromě toho, že už probíhá výběrové řízení na firmu, která bude realizovat rekonstrukci našeho nového dětského domova, jsme v květnu zažili spoustu zajímavého. 
V úterý 6. 5. 2008 jsme vystupovali na náměstí v Plané na akci nazvané „Den s deníkem“. Ukázali jsme lidem z našeho města, že náš sbor pod vedením paní ředitelky opravdu umí!
Lukáš se díky První chodské stavební společnosti, spol. s r.o. podíval v květnu na tři dny do Anglie. Zájezd byl dokonce letecký, takže to byl pro něho opravdu zážitek. Přivezl si spoustu nových poznatků a je za tuto možnost velmi vděčný zejména p. Ing. Zábranskému, který je hlavním organizátorem projektu „Schody do života“ a Lukáše velmi podporuje při jeho přípravě na budoucí povolání. Lukáš dostal od První chodské stavební společnosti, spol. s r.o. vlastní počítač, za což patří p. Zábranskému také velký dík. 
Dne 17. 5. jsme vystupovali na „Dni matek“ v Maršových Chodech. Naše vystoupení se přítomným líbilo a my jsme si akci také pěkně užili. 
Na konci května oslavil Adriánek své druhé narozeniny. Na to, jak pěkný byl jeho dort a jak za ten rok zase vyrostl, se můžete podívat ve fotogalerii. 
V poslední květnový den jsme se zúčastnili leteckého dne na Kříženci, kde se nám moc líbilo. A na oplátku jsme předvedli všem přítomným některá z našich vystoupení (břišní tance, hip – hop a cikánský tanec), aby všichni viděli, že leccos umíme. 
No a nakonec jsme 1. 6. samozřejmě oslavili patřičně Den dětí. Někteří z nás jeli se strejdou do Boru, kde pro nás byl připraven bohatý program plný netradičních soutěží a také výborné občerstvení. A my ostatní jsme zůstali v Plané na náměstí, neboť ani plánský Dům dětí a mládeže nezůstal s oslavami Dne dětí pozadu – viz fotogalerie. 
V průběhu května a června probíhá také internetová dražba našich obrázků, takže se můžete prostřednictvím internetu podívat (v případě zájmu i zakoupit) na některé naše obrázky: www.vlakstesti.cz 
-----------------------------------------------------------------------
Co nás čeká 
Červen je pro nás tradičně jedním z nejnáročnějších měsíců v roce. Ani letos tomu nebude jinak. Blíží se konec školního roku a my máme poslední šanci zlepšit známky v předmětech, ve kterých se nám v průběhu školního roku příliš nevedlo. Edu čekají v červnu závěrečné zkoušky na učilišti a potom jeho odchod do samostatného života. Všichni mu držíme palce, aby zkoušky úspěšně zvládl a až od nás odejde, aby se mu co nejlépe dařilo. 
Náš domov se účastní projektu „Jarmarky pro šikovné ručičky“, který je realizován díky laskavé podpoře Nadace Terezy Maxové, generálního partnera společnosti Oriflame a dalších dárků. Organizátorem projektu je OPS při nadaci Terezy Maxové. Obdrželi jsme 10 000,- Kč, za které jsme nakoupili nejrůznější výtvarné potřeby a nyní je potřeba vyrobit spoustu výrobků, které poté budeme prodávat 20. 6. 2008 na náměstí Republiky v Plzni. Tímto Vás srdečně všechny zveme. Přijďte se podívat, co jsme vyrobili, a pokud si nějaký náš výrobek zakoupíte, budeme moc rádi. 
Dále také intenzivně nacvičujeme taneční sestavu v rámci projektu „Hejbejte se s Hankou“, protože už 7. 6. 2008 nás čeká první vystoupení. Věříme, že i letos se nám bude v této soutěži dařit, a že pro ostatní domovy budeme těžkým soupeřem!
Velmi očekávanou události v červnu je také narození miminka naší nezletilé mamině Irence. Měla by to být holčička, takže už se moc těšíme, protože zatím se nám v domově narodili skoro samí kluci. Věříme, že Irča všechno zvládne a bude malé Irence dobrou mamkou. 
Kromě toho ale také samozřejmě už plánujeme, jak budeme užívat prázdnin. Někteří z nás samozřejmě pojedou domů ke svým rodičům nebo příbuzným, ale většina z nás zůstává v domově. V červenci nás čeká společná rekreace v Jánských Lázních a také pojedeme na tábor a na puťák se strejdou Jirkou. Kromě toho samozřejmě budeme jezdit na výlety, chodit na koupaliště a odpočívat. 

Ohlednutí za rokem 2007
Úkolem našeho dětského domova je v co největší míře připravit život dětem tak, aby se plně podobal životu v běžné rodině.
Jak učni tak i ostatní děti z našeho domova jsou zapojeni do mnoha projektů, které jim usnadní vstup do života a kde si také mají možnost osvojit své dovednosti.
Jsou to projekty:
- Šance pro budoucnost - Krajský úřad Plzeňského kraje
- Život rozkvétá v tvých rukou – Nadace Terezy Maxové – účast v republikovém kole Liberec
- Hejbejte se s Hanou Kynychovou – Nadace Hanky Kynychové – 2.místo v republikovém kole + cena za sympatii
- Startovné do života – Nadace manželů Klausových 
- Vlak štěstí a naděje – Čs. Dráhy
- Schody do života – První chodská – patronace nad naším učněm
Děti se zapojují i do různých soutěží, kde mají možnost předvést to co umí, co se naučily a co je baví.
Regionální kolo:
- Nejmilejší koncert 2007 – Cheb – postup do republikového kola
- Lehkoatletické závody Stod – postup do republikového kola
Republikové soutěže:
- Nejmilejší koncert Kolín
- Lehkoatletické závody 
- MISS 2007 – získali jsme prvenství
Přehlídky s mezinárodní účastí:
- Můj koncert Chomutov – postup na vystoupení při Galavečeru
Spolupráce:
- Domov pro postižené Milíře – účast na vystoupení Prostor pro duši
- Domov důchodců Tachov – 3x –4x za rok uspořádáme vystoupení pro seniory v domově důchodců v Tachově
Výstavy:
- účastnili jsme se výstavy, která byla pořádána v Praze předsedou vlády ČR Mirkem Topolánkem s názvem „Rozličný čas vánoční“ na téma „Nejkrásnější vánoční ozdoba-
- získali jsme pamětní diplom.
Účast v soutěžích pořádaných FICE (republikové kolo)
- nejmilejší koncert – tance 
- lehkoatletické závody
Všichni jsme rádi a považujeme si za čest, když do našeho domova zavítá vzácná návštěva.V poslední době a v uplynulém roce nás navštívili:
Paní Livie Klausová, první dáma, s doprovodem,
Paní Hanka Kynychová , sportovkyně, s doprovodem
Pan Václav Glazar,herec, s doprovodem
Pan Václav Votava, poslanec


Vypadá to,že se toho u nás za rok událo mnoho, ale je pravdou, že ani jedno dítě neopakovalo ročník a ve školním roce si vedly děti velmi dobře.Jak se říká „Kdo si hraje, nezlobí“.

                                                Mgr. Jitka Tvarogová
                                                  ředitelka DD Planá

------------------------------------------------------------------------

Březen v dětském domově
V březnu jsme se dověděli, že oprava naší „nové“ budovy začne již brzy. Rada Plzeňského kraje rozhodla, že souhlasí s rekonstrukcí této budovy pro účely dětského domova a základní školy v Plané. 
Znamená to tedy, že nová budova nebude celá naše, ale budeme ji obývat spolu se školou. V současné době probíhá úprava projektové dokumentace a poté bude již vybrána firma, která rekonstrukci provede. Už se do nové budovy moc těšíme, a ani nám nevadí, že nebude celá jen naše. 

Hlavní pro nás byly v březnu velikonoce. Stihli jsme jarní výzdobu domova, napekli jsme beránky a kluci si samozřejmě upletli pomlázky. Tety i děvčata z dětského domova jsou sice většinou hodné, ale aby i letos byly celý rok zdravé a krásné, pro jistotu je kluci o velikonočním pondělí pěkně vyšlehali. 
V březnu navštívila náš domov opět cvičitelka Hanka Kynychová se svým projektem „Hejbejte se s Hankou“. Opět máme za úkol (stejně jako v loňském roce) nacvičit co nejlépe určité taneční vystoupení následně soutěžit s ostatními domovy v tom, kdo taneční sestavu předvede nejlépe. Kromě aerobiku tentokrát nacvičujeme i hip-hop, břišní tance a nejmladší děti z domova mají také své vystoupení.
Také jsme v březnu předvedli naše umění (zpěv a tanec) při příležitosti oslav MDŽ v Nahém Újezdci a na schůzi správní rady Jednoty a. s. v Plané. Za odměny jsme dostali sladkosti a drobné dárky. 
Lukáš dostal od společnosti První Chodská v rámci projektu „Schody do života“ nabídku třídenního poznávacího leteckého zájezdu do Anglie. Poletí sice až v květnu, ale už teď se moc těší.
V průběhu března jsme ale kromě zábavy také pracovali. Pomohli jsme s úklidem v okolí firmy Golem v Tachově, a za to dostaneme pro náš domov dar ve výši 10 000,- Kč. Penízky se nám určitě budou o prázdninách hodit. 
Do našeho domova přijel pan Pospíšil ze společnosti ACET, který pro nás připravil výbornou přednášku na téma „Sex, AIDS a vztahy. Někdy jsou přednášky nuda, ale tahle se nám fakt líbila a po přednášce jsme ještě dále diskutovali…. Děkujeme tímto Nadaci Terezy Maxové, která tyto přednášky finančně podporuje. 
A kromě toho všeho byly do našeho domova přijaty začátkem března tři nové děti – Fanda, Kristýnka a Zdenička. Věříme, že se všem třem sourozencům bude v našem domově líbit. 
------------------------------------------------------------------------
Letos nás čekají velké změny
Firma FFUS, o které jsme již psali, se stala od 1. 1. 2008 novým majitelem areálu nemocnice v Plané. Tato firma chce dle našich informací v celém areálu nemocnice postupně obnovit poskytování zdravotnické péče, za což jsme moc rádi, protože nemocnici potřebujeme čas od času všichni. 
Zástupce firmy FFUS nám sdělil, že budovu, kterou v současné době obýváme, chce firma využít rovněž pro potřeby zdravotnictví a do budoucna tedy nepočítá s tím, že bychom v areálu nemocnice zůstali. Nový majitel nemá v úmyslu „naši“ budovu odprodat krajskému úřadu pro účely dětského domova jak se původně plánovalo a počítá s tím, že v průběhu prvního pololetí letošního roku se odstěhujeme. Bohužel, zatím nemáme žádnou jinou budovu, do které bychom se mohli hned nastěhovat. 
Věříme, že Krajský úřad Plzeňského kraje jako náš zřizovatel nám pomůže tuto nelehkou situaci řešit a v brzké době společně snad najdeme pro dětský domov vhodnou budovu, kde budeme doma. 
------------------------------------------------------------------------
Jarní prázdniny na horách
Původně jsme měli jet na hory až v březnu, ale termín se na poslední chvíli změnil a vyrazili jsme do hor už o jarních prázdninách - od 17. 2. 2008 do 23. 2. 2008. 
V Peci pod Sněžkou sice skoro žádný sníh nebyl, ale naštěstí jsme mohli vyjet lanovkou do výše položených míst, kde jsme se my lyžaři pěkně vyřádili. Ti z nás, kteří nelyžují se těšili alespoň na bobování, které jsme si bohužel na sněhu dopřát nemohli. Naštěstí je v Peci pro tento případ postavená bobová dráha, která funguje i bez sněhu, a tak nakonec i bobování bylo! (Jestli chcete bobování bez sněhu vidět, nahlédněte do fotogalerie.)
Na horách se nám moc líbilo, jen toho sněhu mohlo být trochu víc. Děkujeme za možnost tohoto pobytu Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů, bez které bychom si tuto finančně nákladnou dovolenou nemohli dopřát. 
------------------------------------------------------------------------
Maškarní karneval
V sobotu 1. března se konal maškarní karneval. Dům dětí a mládeže v Plané nám připravil v aule ZŠ náměstí Svobody odpoledne plné hudby, tance a soutěží. A hned druhý den jsme se zúčastnili dalšího maškarního karnevalu v Nahém Újezdci. Začátek března byl tedy ve znamení masek a převleků. 
Zdeňka a Josefka navštěvují kroužek břišních tanců a společně s dalšími děvčaty předvedly ostatním dětem své taneční vystoupení. Kovboj Míša se procházel po sále s kamennou tváří s pistolí za pasem, zatímco Andrýsek a Adrian – čertík a kašpárek si naopak pořádně užívali karnevalové veselí. A Křemílek Pepa a tanečnice Katka si svůj první karneval v Plané také pěkně užili. A vodník Honza v Nahém Újezdci dokonce vyhrál první místo. Podívejte se do fotogalerie, jak nám to v převlecích slušelo. 
------------------------------------------------------------------------
Lukášův výlet do Rakouska
Ve dnech 20.2. až 22.2. proběhla v Rakousku stáž od firmy Prefa. Jednalo se o školení v oblasti klempířských dovedností, které souvisí s Lukášovým učebním oborem. Díky projektu Schody do života, jehož hlavním organizátorem a partnerem je firma První chodská stavební společnost měl Lukáš možnost třídenního pobytu v Rakousku. Zde se mohl seznámit s novými technologiemi a postupy z oblasti klempířství a strávit dva večery s partou lidí z firem Tondach a Prefa, kteří se této profesi věnují. 
Lukáš přijel z třídenního pobytu nadšený. Vyprávěl o výborném ubytování a stravě, o možnosti vyzkoušet si samostatně některé práce i o večerní zábavě s ostatními účastníky školení. Celý třídenní pobyt byl pro Lukáše zcela zdarma a zážitky z této akce jistě zůstanou dlouho v jeho paměti. 
Patronem celého projektu je p. Ing. Vladimír Zábranský, kterému tímto děkujeme i Lukášovým jménem za možnost účasti na této akci. 
------------------------------------------------------------------------

www.schodydozivota.cz

Další rok je za námi
Rok 2007 je definitivně za námi a my se těšíme na ten nový. Zároveň přemýšlíme, co nám asi přinese. Všichni opět doufáme, že se v tomto roce již konečně vyřeší situace kolem naší budovy a my se tak zbavíme pocitu, že pořád nejsme nikde doma. 
V následujících odstavcích se můžete dočíst, jaký pro nás ten uplynulý rok byl a co vše jsme stihli. Ve fotogalerii se pak můžete podívat na foto z některých prosincových akcí. 
------------------------------------------------------------------------
Co už jsme zvládli za tento školní rok
Září 
– Ozdravný pobyt Chorvatsko
- Jarmarky pro šikovné ručičky Praha (národní kolo)
Říjen 
– Návštěva Hanky Kynychové
- Miss Beruška Plzeň
Listopad 
- Finále - „Hýbejte se s Hankou“ – II.místo + cena sympatie
Prosinec 
- Mikulášská nadílka
Vánoční čaj – netradiční posezení s příznivci našeho domova
Vánoční vystoupení pro fi. Novasport Tachov
Taneční vystoupení na pro střední školu Stříbro
Návštěva u paní Livie Klausové – rozsvícení vánoční stromu na hradním nádvoří
Vystoupení v Libeňském zámečku a setkání se s našimi příznivci v Praze
Vánoční vystoupení v Domově důchodců v Tachově
Vánoční vystoupení v kině Planá - spolupráce s domem dětí a mládeže
Radostné vánoce
Přivítání Nového roku na náměstí v Plané
------------------------------------------------------------------------
Soutěže, přehlídky a vystoupení našich dětí v roce 2006/2007
Září
– Vystoupení sólistů ,sboru a tanečníků v Domově důchodců Tachov
Říjen 
– Regionální kolo Nejmilejší koncert – malé jevištní formy- Praha
- Soutěž „Naše kopečky“- přebírání cen -Praha 
- Křest DVD Rafťáci Praha
- Návštěva v našem DD herci z filmu Rafťáci –Mádl,Kotek a jiní 
Listopad 
- Učast na výstavě Betlémů v Praze – úřad vlády
Prosinec
– Netradiční posezení u vánočního čaje u nás v domově
- Adventní mše v Lánech a přijetí u pana prezidenta
- Přijetí u předsedy vlády Miroslava Topolánka a Vyhlášení výsledků Výstava Betlémů v prostorách úřadu vlády v Praze
- Vystoupení sólistů při předání dárků od obchodního domu GLOBUS v Plzni.
- Vánoční besídka spojena s exkurzí do Muzea piva v Plzni
- Ohlednutí hokejového zápasu v Plzni (volné vstupenky)
Leden 
- Návštěva divadla Na Fidlovačce v Praze
Únor 
- Navštívilo nás divadlo KOSS z Českých Budějovic 
- Ozdravný pobyt - Krkonoše - Pec p.Sněžkou
- Exkurze do Národního muzea Praha
Březen 
- Divadlo Praha
Republikové kolo MISS DD ve Strakonicích – získali jsme 1.místo
Duben 
- Nejmilejší koncert – regionální kolo Cheb – zde jsme získali 1.místo – tance 
2.místo - sbor
- Návštěva Hanky Kynychové a Petry Kruntorádové u nás v DD 
Pro pořad „Hejhejte se s Hankou“
- Vystoupení v Domově důchodců v Tachově
Květen - Národní kolo Nejmilejší koncert v Kolíně- účastnili se jej naši tanečníci
-Regionální kolo – Lehká atletika – ve Stodě- jsme získali 1.místo atletika 
- Účast na pořadu „Plzeň a okolí je našim světem“ –(nábytek do jednoho pokoje)
Červen 
- Můj koncert–(mezinárodní účast )Chomutov–v gala večeru vystoupili naši tanečníci
- Republikové kolo v Příbrami - Atletika – postoupila Lucka
Červenec 
- Život rozkvétá v tvých rukou – trhy – Nadace T.Maxové – Plzeň – postoupili jsme do
národního kola
- Pozvání od paní Klausové do Národní knihovny a do Klementina
Srpen 
- Pozvání na Shaesperovské slavnosti – Pražský hrad
- Ozdravný pobyt Zlenice
- Putovní tábor se strejdou
- Tábor v Jižních Čechách
Srpen – září 
- ozdravný pobyt v Chorvatsku

Mimo tyto uvedené soutěže, přehlídky a vystoupení se naše děti zúčastnily mnoha dalších drobných vystoupení, kterými velmi dobře reprezentovaly jméno našeho Dětského domova Planá  
------------------------------------------------------------------------

Vyhráli jsme druhé místo!
V soutěžní přehlídce dětských domovů v sestavě aerobiku jsme vyhráli druhé místo a navíc jsme byli hodnoceni jako nejsympatičtější dětský domov. Děkujeme Hance Kynychové a všem organizátorům za možnost účasti na této akci. 
------------------------------------------------------------------------
Přípravy na Vánoce
Přípravy na Vánoce jsou v domově v plném proudu. Pečeme cukroví, vyrábíme dárečky vychutnáváme si předvánoční atmosféru. Také vyrábíme vánoční ozdoby, které budou spolu s ostatními ozdobami dětí z dětských domovů vystaveny v Praze. Tato akce proběhne pod záštitou předsedy vlády ČR Mirka Topolánka. 
My, kteří občas zlobíme, máme trochu strach z čertů, kteří k nám do domova určitě 5. 12. přijdou. Nacvičujeme pěkné básničky, abychom se čertů nemuseli bát a navíc nám možná Mikuláš dá za odměnu něco dobrého. Předvánoční čas je pro nás vůbec ve znamení mnoha vystoupení na různých akcích. Mimo jiné také vystoupíme v domově důchodců v Tachově, abychom udělali radost lidem, kteří zde žijí. 
Také pilně nacvičujeme nová vystoupení a dovednosti, které Vám předvedeme již tradičně při POSEZENÍ U VÁNOČNÍHO ČAJE, které proběhne 11. 12. 2007 v našem domově. 
------------------------------------------------------------------------
Znovu o nemocnici
Přestože ještě v září avizoval správce konkursní podstaty úpadce nemocnice Planá, že areál bude rozprodán po částech, byla na začátku října vybrána další firma, která má možnost odkoupit areál znovu jako celek. Firma FUSS již podepsala kupní smlouvu a uhradila zálohu ve výši 5 mil. Kč. Do 60 dnů musí zaplatit zbylých 35 milionů. Pokud skutečně zaplatí, bude tato firma zapsána do katastru nemovitostí jako nový majitel a správce konkursní podstaty ukončí konkurs.

------------------------------------------------------------------------

Novinky z našeho domova
Začal další školní rok, na který se někteří z nás už opravdu těšili. Ve škole máme přece spoustu kamarádů, se kterými se musíme podělit o našem prázdninové zážitky. Míša a Jenifer šli do školy úplně poprvé, takže se svého prvního školního dne pochopitelně nemohli dočkat. Sedmnáct z nás nastoupilo do školy až 12. 9. 2007 protože jsme byli v Chorvatsku. Rekreace byla moc pěkná, škoda jen, že počasí nám přálo jen několik dní.
Za příjemný pobyt v cizině děkujeme Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů. 
------------------------------------------------------------------------
A co je nového s naší budovou?
Všichni jsme si mysleli, že v novém školním roce bude již vyřešena situace kolem naší budovy, ale bohužel se tak nestalo. Areál nemocnice se stále nepodařilo prodat, neboť a tak nadále zůstáváme v nejistotě a bojujeme s nevyhovujícími prostory. Ani další firma, kterou v průběhu září věřitelský výbor vybral, totiž konečnou kupní cenu za areál nezaplatila. Dle informací z tisku již došla správci konkursní podstaty trpělivost a areál nemocnice rozprodá po částech. Rozprodej bude trvat údajně minimálně půl roku, takže ještě nějaký čas asi budeme žít v provizoriu a doufat, že se vše co nejrychleji vyřeší.

------------------------------------------------------------------------
Západočeská nemocnice a. s. za areál nemocnice opět nezaplatila
V průběhu měsíce srpna měla firma Západočeská nemocnice a. s. podruhé zaplatit za koupi areálu nemocnice. A ani podruhé nedorazily peníze včas na účet správce konkursní podstaty. Věřitelský výbor tedy rozhodl, že odstupuje od smlouvy s uvedenou firmou a bude vybrán jiný zájemce o celý areál. 
Bohužel je tedy řešení situace bývalého dětského oddělení, ve kterém nyní sídlíme, opět odložena na neurčito. 
------------------------------------------------------------------------

Prázdniny jsou za námi
Prázdniny jsou již za námi a zase začala škola. První týden ale nastoupilo do školy jen několik z nás, protože většina dětí z našeho domova tráví díky Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů začátek září u moře v Chorvatsku. 
Někteří z nás nejeli do Chorvatska, protože jsme zlobili, jiní nemůžou první školní den vynechat, protože jdou do školy úplně poprvé a to si přece nemůžou nechat ujít. 
Koncem srpna k nám přibyly nové děti, protože máme volná místa, když po vyučení odešla Věra a Nikola s Péťou. Jsou to čtyři sourozenci a my doufáme, že se jim u nás bude líbit. 
Prázdniny tedy skončily a nám po zasloužených prázdninách opět začínají školní povinnosti. Škola, to však nejsou jen povinnosti, ale také kamarádi a spousta legrace, takže HURÁ DO ŠKOLY. 

------------------------------------------------------------------------

27. 7. 07
Znovu o areálu nemocnice
Firma Západočeská nemocnice a. s., která byla vybrána jako zájemce o koupi areálu plánské nemocnice uhradila v červenci dvoumilionovou kauci a byla podepsána smlouva o smlouvě budoucí. Do třiceti pracovních dnů by firma měla uhradit zbývajících 46 milionů a podepsat kupní smlouvu. 
Podle informací z tisku má tato firma v plánu obnovit v areálu nemocnice chirurgii, internu, dětské a gynekologii, popř. ortopedii. V areálu nemocnice také plánují zbudovat suché lázně a část prostor využít pro lůžka následné péče a placený dům seniorů. 
Jsme moc rádi, že nemocnice v Plané má šanci na znovuotevření, protože zdravotní péči potřebujeme čas od času všichni. 
Jaký záměr má Západočeská nemocnice a. s. s budovou, ve které sídlí dětský domov, nám zatím není oficiálně známo. Stále tedy čekáme a věříme, že do konce prázdnin bude o našem dalším osudu rozhodnuto a nejistota dětí i pracovníků domova, ve které teď žijeme, bude minulostí. 
------------------------------------------------------------------------
Jak jsme strávili červenec a co nás čeká v srpnu?
Na začátku prázdnin nám sice počasí moc nepřálo, ale ani přesto jsme se nenudili. Někteří z nás tráví prázdniny u rodičů, ale i my ostatní si prázdniny opravdu užíváme. Protože nás v domově zůstalo o prázdninách méně, vaříme si o víkendech sami bez tety kuchařky, jen s pomocí tet a strejdy. Sice podmínky pro vaření nejsou ideální – stále máme pro dvě rodinné skupiny jen jednu společnou kuchyňku – ale vaření i nakupování nás moc baví, je to změna. 
Hned první prázdninovou sobotu se někteří z nás s tetou Pavlou zúčastnili setkání Planých v Plané u Českých Budějovic. Jak takové setkání Planých vypadá můžete vidět ve fotogalerii. 
8. 7. 2007 měli někteří z nás možnost shlédnout v rámci Shakespearovských slavností představení Bouře v areálu Pražského hradu. Představení se nám moc líbilo, přestože jsme na zpáteční cestě byli už opravdu unavení, protože jsme dorazili domů až po půlnoci. Velmi za tento zážitek děkujeme Nadačnímu fondu Livie a Václava Klausových. 
14. 7. nás odjelo 7 na tábor do jižních Čech, kde jsme strávili krásných 14 dní blízko Plané nad Lužnicí. Počasí nám přálo, takže máme spoustu nových zážitků a našli jsme si i nové kamarády. Děkujeme organizátorům tábora, protože jsme měli tento čtrnáctidenní pobyt plný zážitků úplně zadarmo. 
O prázdninách mají někteří z nás ale i povinnosti. Eda a Vašek chodí od začátku prázdnin poctivě na brigádu, aby si mohli za vydělané penízky koupit něco pěkného. Na brigádu chtěli jít také Angelika a Lukáš, ale protože teprve v září nastupují do učiliště, ještě pracovat nemůžou - ale snažili se a už mají předběžně dohodnuté brigády na příští rok. 
Tři dny strávili Míša, Zdeněk, Zdeňka a Vašek v Otíně u tety Jany, kde je opravdu krásně. Po večerech probíhaly souboje ve hře Člověče nezlob se a přes den jsme vařili, trhali rybíz nebo hráli petanque. Fotky z Otína můžete najít ve fotogalerii. 
Kromě všech výše uvedených akcí jsme samozřejmě chodili v horkém počasí na plánské koupaliště. A protože jsme na jaře opět pomáhali s úklidem areálu koupaliště, máme zase za odměnu vstupné zdarma. No a když se nám zrovna nechtělo jít až na koupaliště, udělaly maminy svým dětem koupaliště na balkóně, nebo šli jen tak někam na procházku – viz fotogalerie. 
Poslední dny v červenci jsme věnovali přípravě na společnou rekreaci ve Zlenicích u Čerčan, protože 1. 8. už odjíždíme. 
V srpnu také pojede sedm z nás se strejdou Jirkou a tetou Maruškou na „puťák“. Už se moc těšíme, protože to bude určitě pět dní plných zážitků, které bychom v domově určitě nezažili. Strejda bude určitě fotit, tak se s vámi pak o zážitky podělíme. 
No a to nejlepší na konec – 30. 8. pojede 17 z nás na dvanáct dní do Chorvatska. Sice nestihneme začátek školního roku, ale snad to potom všechno doženeme, když budeme odpočatí od moře.
---------------------------------------------------------------------

Znovu o areálu nemocnice
V měsíci červnu začala dražba jednotlivých budov areálu Nemocnice Planá. Jako první byla vydražena nemocniční ubytovna. Po jejím vydražení 25. 6. 2007 rozhodl věřitelský výbor a soud, že bude zbytek areálu nabídnut k odprodeji znovu jako celek. Byli dva vážní zájemci o koupi celého areálu. Dle informací z tisku byl 25. 6. 2007 jeden ze zájemců vybrán a do 14 dnů má uhradit kupní cenu ve výši 48 mil. Kč. Kromě čtyř nemocničních oddělení - interny, dětského, chirurgie a ortopedie, nebo gynekologie, chce nový majitel v areálu údajně vybudovat "suché lázně" a zhruba stovku luxusnějších lůžek a bytů pro seniory.
Stále tedy není jasné, co se bude dít s budovou, ve které nyní sídlí náš dětský domov. A stále nám nezbývá než doufat, že se celá situace kolem DD Planá brzy vyřeší. 
---------------------------------------------------------------------

1. 5. 2007
Vítěz dražby nemocnice Planá nezaplatil, areál bude rozprodán
Firma Západočeská nemocnice a. s., která vyhrála lednovou dražbu areálu bývalé nemocnice v Plané, dosud nezaplatila částku, za kterou byla nemocnice vydražena. A to ani přesto,že věřitelský výbor prodloužil termín, do kterého měla být částka uhrazena. Věřitelský výbor rozhodl, že bude nemocnice rozprodána po jednotlivých budovách. 
Osud budovy bývalého dětského oddělení, ve které sídlí náš domov, není tedy stále ještě jasný. Krajský úřad Plzeňského kraje má zájem tuto budovu od správce konkursní podstaty úpadce nemocnice Planá odkoupit a náš domov v této budově ponechat. 
Nezbývá nám tedy stále nic jiného než čekat, jak celá situace dopadne a zda se náš zřizovatel s JUDr. Špelinou dohodne o prodeji budovy. 
---------------------------------------------------------------------
Jarní program v našem domově je opravdu nabitý

Dne 27. dubna 2007 jsme se zúčastnili Nejmilejšího koncertu v Chebu, kde jsme předvedli všechno, co jsme se v posledních měsících naučili. Tancovali jsme, zpívali a hráli divadlo. Obsadili jsme opět všechny kategorie. Konkurence byla tentokrát velmi vysoká, a tak jsme se umístili jen ve dvou kategoriích. Pěvecký sbor pod vedením paní ředitelky získal druhé místo a Zdeněk s Nikolou si svým Cikánským tancem vytančili místo první. 
Hned 29. 4. 2007 jsme zazpívali obyvatelům domova důchodců v Tachově, abychom jim udělali trochu radost a zpestřili nedělní dopoledne. Podle reakcí mělo i v domově důchodců naše vystoupení úspěch a splnilo svůj účel. 
V květnu se chystáme na atletické závody do Stodu, a tak pilně trénujeme všechny sportovní disciplíny a moc se těšíme. 
V červnu proběhnou opět prodejní trhy (tentokrát v Liberci) v rámci projektu Nadace Terezy Maxové „Život rozkvétá v tvých rukou“, a tak vyrábíme, vyrábíme a vyrábíme…., abychom na trzích prodali co nejvíce výrobků a mohli si za vydělané penízky něco pěkného koupit. 
Zároveň se v červnu chystáme na „Můj koncert“, což je samostatné mezinárodní kolo uměleckých aktivit, jehož pořadatelem je Dětský domov v Chomutově. Celá akce se koná pod záštitou Federace dětských domovů ČR. 
A také se musíme snažit ve škole, protože do konce školního roku zbývají již jen dva měsíce. Chceme, aby naše vysvědčení bylo co nejlepší. Právě teď se blíží doba, ve které musíme stihnout opravit všechny špatné známky, které jsme ve druhém pololetí dostali.

----------------------------------------------------------------------------

2. 4. 2007
V březnu jsme se zúčastnili soutěže Miss dětských domovů 2007 ve Strakonicích. Mezi deset finalistek se dostaly z našeho domova hned dvě dívky – Lucka H. a Josefka. Lucka nakonec celou soutěž vyhrála a kromě toho ještě získala titul Miss sympatie. Jak to holkám slušelo, se můžete podávat v sekci fotogalerie. 

V dubnu nás čeká účast na Nejmilejším koncertu v Chebu a na turnaji v sálové kopané v Plzni. Na obojí už se moc těšíme a pečlivě se připravujeme.

----------------------------------------------------------------------------

Přibyly k nám nové děti
V lednu z našeho domova odešla ke svým bývalým pěstounům maminka Petra se svým synem Filípkem,a tak jsme měli možnost v průběhu února přijmout do našeho domova tři nové děti – Pepu, Lízu a Míšu. Budeme se snažit, aby se jim u nás bude líbilo. 

----------------------------------------------------------------------------

Ozdravný pobyt v Krkonoších
Ve dnech 17. – 23. února 2007 jsme se zúčastnili ozdravného pobytu v Krkonoších. Před odjezdem jsme měli trochu obavy, že na horách nebude moc sněhu, a že si lyžování příliš neužijeme. Naše obavy naštěstí byly zbytečné, protože v Peci pod Sněžkou bylo sněhu na lyžování i bobování dost. 
Celý týden jsme si na horách opravdu užili. Pokud chcete vidět alespoň malou ukázku toho, jak se umíme na ozdravných pobytech bavit, můžete nahlédnout do sekce „fotogalerie“. 
Týdenní pobyt celého dětského domova na horách je finančně velmi náročnou záležitostí a z vlastního rozpočtu dětského domova bychom si jej jen ztěží mohli dovolit. Děkujeme touto cestou Majetkové, správní a delimitační unii odborových svazů, která nám tento pobyt umožnila. 

----------------------------------------------------------------------------

Areál nemocnice, ve kterém sídlí náš domov, byl úspěšně vydražen
Dne 31. 1. 2007 skončila internetová dražba areálu nemocnice v Plané. S napětím jsme očekávali, zda tentokrát již bude dražba úspěšná – a dočkali jsme se. Vítězem dražby se stala Západočeská nemocnice. Nyní bude nutné, aby věřitelský výbor odsouhlasil Západočeské nemocnici vlastní prodej. Poté musí o prodeji rozhodnout ještě soud. A jako třetí krok je sepsání smlouvy. Tu sepíše správce konkurzní podstaty s budoucím majitelem. To vše může trvat tak jeden a půl měsíce.
Jak se tedy bude vyvíjet dál situace kolem našeho domova sice zatím nevíme, ale jsme rádi, že se kolem plánské nemocnice „něco děje“. Podle informací z tisku, chce Západočeská nemocnice zprovoznit v areálu „naší“ nemocnice čtyři oddělení – chirurgii, internu, gynekologii a dětské oddělení. 
Zatím není známo, jak se nový majitel zachová ve vztahu k dětskému domovu. Po otevření nemocnice by však další setrvání dětského domova v areálu bylo pravděpodobně velmi komplikované, neboť provoz našeho domova se rozhodně neslučuje s provozem zdravotnického zařízení. 
Konečné řešení pro nás může přinést jen rozhodnutí Krajského úřadu Plzeňského kraje, který je naším zřizovatelem. Stále věříme, že nakonec všechno dobře dopadne a my brzy budeme mít svou vlastní budovu. 

----------------------------------------------------------------------------

Dětský domov má smlouvu na dobu neurčitou
Poté co se nepodařilo nemocnici prodat ani na třetí pokus, vyhlásil věřitelský výbor prodej areálu internetovou dražbou, která má být ukončena k 31. 1. 2007. Celá situace kolem našeho domova byla opět medializována a naše obavy o střechu nad hlavou se stupňovaly, neboť jsem měli budovu bývalého dětského oddělení do konce roku opustit. Naštěstí je nyní již největší nebezpečí zažehnáno, neboť mezi dětským domovem a správcem konkurzní podstaty JUDr. Janem Špelinou byla nově uzavřena nájemní smlouva na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 1 měsíc. Nejbližší budoucnost našeho domova tedy není zatím ohrožena, avšak jak se bude situace vyvíjet až bude znám nový majitel nemocnice, zatím nevíme. 
V jednom z novinových článků jsme se dočetli, že Krajský úřad má zájem budovu bývalého dětského oddělení od případného nového majitele areálu odkoupit a dětský domov v budově ponechat. 
Necháme se tedy překvapit, jak vše nakonec dopadne a budeme se v klidu věnovat pečení cukroví, výzdobě domova a jiným činnostem, které patří k přípravám na Vánoce. 

----------------------------------------------------------------------------

Novinky o areálu plánské nemocnice
Areál Nemocnice Planá, ve kterém nyní sídlí i náš dětský domov, se nepodařilo prodat ani na třetí pokus. Zájemci o koupi areálu mohli formou obálkové metody do 31. 10. 2006 nabídnout, za jakou cenu areál koupí. Žádná nabídka nebyla nakonec dostatečně vysoká, a tak se věřitelský výbor rozhodl nemocnici neprodat. 
Situace kolem Dětského domova v Plané tedy zůstává stále nevyřešená. Stále běží výpovědní lhůta, která končí dnem 31. 12. 2006. Po tomto datu bychom měli budovu bývalého dětského oddělení opustit, avšak budova, do které bychom se měli přestěhovat, stále není zrekonstruovaná. 
Věříme, že náš zřizovatel - Krajský úřad Plzeňského kraje - nám pomůže celou situaci v nejbližší době vyřešit a my už nebudeme mít strach, že od ledna nebudeme mít střechu nad hlavou. 


----------------------------------------------------------------------------

Úvaha o naší situaci
Je pravdou, že se nám podařilo vyměnit naši budovu za budovu Police ČR .Je také pravdou, že to trvalo šest let než-li jsme mohli říci „ toto je naše budova“, ale pořád nemůžeme říci: „Toto je náš domov.“
Ještě loňského roku jsme měli plno elánu a nadšení z toho, že budeme rekonstruovat „naší budovu“ a že brzy budeme moci říkat: „Tak a budeme se stěhovat domů“. Ale bohužel…
Rozhodnuto bylo jinak. Peníze, které jsme ještě v loňském roce dostali, nám byly odebrány, aniž bychom věděli proč. Co jsme provedli? Nebo jen proto, že chceme někam patřit a že chceme říkat: „Tady jsme doma!“? A nebo se někomu jen nelíbíme?
A tak žijeme už třetí rok v provizoriu na dětském oddělení v nemocnici. Vedle márnice. Když přijedu na setkání s jinými dětskými domovy a slyším jak se všichni chlubí jaká mají vlastní hřiště, tělocvičny, venkovní nebo vnitřní bazény, a jak jsou všichni vlastně doma a svůj domov si udržují a pěstují, tak je mi smutno. Snad abych nezůstala pozadu a měla se také čím pochlubit, jen řeknu: „Ale my máme márnici!“ Ano je to morbidní, ale je to skutečnost.
Je škoda, že na to nikdo neslyší.
Abychom byli v obraze, tak se občas dozvídáme z tisku, že nám zřizovatel chce zakoupit budovu ve které žijeme v provizoriu. Jen jaksi tisk opomněl napsat, kolik tato budova bude stát, kolik bude stát rekonstrukce (této provizorní budovy), kde vezmeme občanskou vybavenost - dvůr, zahradu – pro hry a relaxaci dětí. Také opomněli napsat, zda budeme mít svůj přístup k zařízení a nebo budeme neustále používat hlavní vchod do nemocnice, který je pro naše děti riskantní, protože zde jezdí auta a sanitky rychlé pomoci. Budeme dál trnout strachem a obavami z úrazu některého z dětí? Ale věřte tisku, že? I když na každém klepu, pravdy trochu…
Nejhorší pro mě je to, když se mě děti zeptají, kdy že se to budeme stěhovat? A když je slyšíte jak se „dohadují“, kde která buňka bude bydlet. Neumím jim odpovědět. 
Ano, dělám tuto práci celý život, ale tady si rady nevím.
A tak čekáme! 
Pořád věřím, že se vše v dobro obrátí a děti svůj domov naleznou.
Myslíte, že kdybych tomu nevěřila, šest let bych usilovala o výměnu budov bez jakékoli pomoci???
Že je ta budova velká??? Zajděte se podívat na jiné dětské domovy, jak jsou velké. Přitom mají stále málo místa.
Kdysi jsem měla záměr zbudovat malé domky, pro každou buňku jeden, ale po důkladném přemýšlení a po několika stážích v zahraničí jsem došla ke dvěma závěrům: jednak, že by to bylo finančně náročné a pak, že by se naše děti měly naučit žít v paneláku. Když opustí dětský domov těžko si budou moci dovolit rodinný domek. Ale byt - třeba i do pronájmu - v paneláku nebude problém. 
Nechci z našich dětí dělat „skleníkové panenky“, ale takové lidi, kteří budou reálně uvažovat.
Nevíme co s námi bude. 
Budeme čekat. Nic jiného dělat nemůžeme. Stavební povolení nám poběží, a za rok a půl už bude neplatné. Ceduli „Stavba povolena“ důkladně uložíme a časem ji dáme do kroniky domova.
Snad (než nám vyrostou děti, které se u nás narodily) se nějaké řešení najde.Co myslíte???
Opravdu nám nezbývá nic jiného než čekat, věřit a doufat, že neupadneme v zapomnění.
Lehko se řekne „jen bez emocí“, ale ono tohle všechno bez emocí snad ani dělat nejde.

                                                                Mgr.Jitka Tvarogová
                                                              ředitelka DD a ŠJ Planá

----------------------------------------------------------------------------

Soutěže a přehlídky pro tento rok
Tak jako každý rok se i letos naše děti připravuji na soutěže a přehlídky, kde by mohly ukázat svoje dovednosti.

Nemilejší koncert ……………….regionální kolo……………10.3.2006….Karlovy Vary

MISS dětských domovů………… republikové kolo………..8.-9.4.2006…Strakonice

Majáles…………………………. předtančení……………… 28.4.2006....Stříbro

Turnaj v sálové kopané………. . regionální soutěž……….. 28.-29.4.2006…Plzeň

Nejmilejší koncert……………..republikové kolo…………..5.-7.5.2006…..Kolín

Můj koncert……………………pro vybrané DD…………..25.-28.5.2006…Chomutov
(mezinárodní účast)

Atletické závody …………….regionální kolo……………květen …..Cheb

Prostor pro duši………………..přehlídka……………………6.-7.6.2006…..Tachov

Letní činnost…………………..Kořenov – Jizerské hory………….9.-15.7.2006


Budeme všem soutěžícím držet palečky,protože reprezentují celý náš domov.

                                                           Mgr.Jitka Tvarogová
                                                          ředitelka DDaŠJ Planá

----------------------------------------------------------------------------

Nové závažné skutečnosti kolem situace ohledně budovy dětského domova
Správce konkurzní podstaty areálu plánské nemocnice, v níž dočasně sídlíme, nám neprodloužil smlouvu o užívání objektu, což znamená, že se musíme nejpozději za půl roku vystěhovat. 
Máme sice vlastní budovu, ta však nejprve musí projít zásadní a celkovou rekonstrukcí. Na tuto rekonstrukci byl již v roce 2003 zpracován projekt a proběhlo i výběrové řízení na stavební firmu. Také stavební povolení již vešlo v platnost. Bohužel jediné, co chybí, jsou finanční prostředky. 
Zřizovatel našeho dětského domova Krajský úřad v Plzni již několikrát potřebné finanční prostředky přislíbil, část z nich dokonce převedl na účet určený pro rekonstrukci, vzápětí však tuto částku dětskému domovu opět odebral. Jednalo se o sumu, která by zajistila aspoň základní rekonstrukci a připravila objekt k užívání dětem. Tato situace byla projednávána na několika zasedáních krajských zastupitelů a pokaždé odložena. 
Náš domov je unikátní především svým projektem domova pro nezletilé matky. Jedna skupina se čtyřmi nezletilými matkami a jejich dětmi funguje, druhá skupina se rozběhne v nejbližší době. Pro úplnost dodáváme, že je Planá jediným dětským domovem, který se touto činností zabývá (s výjimkou domova v Mostě, který však takové oddělení ruší). 
Pokud se bude situace ohledně jednání krajských zastupitelů vyvíjet stejně jako dosud a nebude úřad tuto situaci řešit, může dojít ke kritické situaci, která by znamenala zrušení Dětského domova, roztrhnutí matek a dětí a také sourozenců, jichž je v DD Planá několik.
O této situaci jsme veřejnost informovali ve vysílání České televize ve zpravodajském pořadu Večerníky dne 13. 3. 2006 a v regionálním vysílání západočeských aktualit televize ZAK ve středu 22. 3. 2006. Ve vyjádření krajských zastupitelů zaznělo ujištění o tom, že budou naši situaci řešit a děti budou umístěny do adekvátních podmínek. V informování veřejnosti prostřednictvím médií samozřejmě hodláme pokračovat, dokud se tato situace skutečně nevyřeší. 
Problémem jsou samozřejmě finance. Náklady na současnou údržbu prázdné budovy by se daly určitě využít lépe. Již teď totiž stojí její měsíční provoz tolik, co by stálo kompletní vybavení nejméně jednoho pokoje pro děti, protože se v budově musí temperovat, aby se udržel stávající pro obývání nevhodný stav. 
Pro úplnost dodejme, že se vedení města Plané plně staví na naší stranu a podporuje náš záměr zrekonstruovat budovu, která je v našem vlastnictví a vyhovovala by účelům dětského domova mnohem lépe než budova v areálu nemocnice. 
Závěrem bychom chtěli poděkovat všem lidem, kteří nám pomáhají, vyjadřují podporu a nabízejí pomoc, opravdu si toho velice vážíme a slibujeme, že se všemi svými silami, prostředky a schopnostmi zasadíme o to, aby byl Dětský domov Planá pro jeho obyvatele skutečným domovem a neochvějnou jistotou jejich nelehkého života.
                                                                   (J. Hrubý – vychovatel)

----------------------------------------------------------------------------

Ohlédnutí za rokem 2005
Dětský domov v Plané se od roku 2002 přetváří na dětský domov rodinného typu. Přestože rodinné buňky tvoří 6 - 8 dětí, nic nebrání tomu, aby děti neustále žily jako jedna velká rodina v celkovém počtu 29 dětí.
Dětem chybí mnoho věcí, hlavně prostor. Co jim ale nechybí, je láska nejbližších, což jsou tety a strejdové. O tom hodně vypovídají volnočasové aktivity a výsledky, kterých jsme v této oblasti dosáhly.

Rádi bychom touto cestou zrekapitulovali uplynulý rok. 

Ještě krátce k roku 2004:

Např. v červnu byl celý dětský domov v Chorvatsku u moře. Zúčastnili jsme se prodejních trhů s vlastními výrobky našich dětí. Vystupovali jsme na akcích jako je Nejmilejší koncert - regionální i národní kolo, Prostor pro duši, různá předtančení při plesech, byli jsme návštěvníky na koncertu Paula McCartneyho v Praze. Vstupenky nám zajistila Nadace Terezy Maxové. Naše paní ředitelka se zúčastnila návštěvy u p. Livie Klausové v Lánech. Podařilo se nám pro děti od 14 let založit Dětská konta, na která Nadace manželů Klausových přispívá nemalou částkou. Oslavami Vánoc jsme zdárně zakončili rok 2004. To je jen stručný a neúplný přehled těch nejvýznamnějších akcí.

V roce 2005 jsme se s dětmi opět dohodli, že se zapojíme do dostupných soutěží a akcí.

Přehled akcí za rok 2005:

Leden
potápění s přístrojem v bazénu 
předtančení na dvou plesech

Únor
předtančení na dalších dvou plesech
přípravné kolo soutěže Miss dětských domovů

Březen
zimní rekreace v Krkonoších

Duben
postoupili jsme do republikového kola Miss dětských domovů a získali jsme 5. místo účast na regionálním kole Nejmilejšího koncertu v Klatovech, kde jsme obsadili všechny kategorie (bylo jich asi 11)
předtančení na společenském večeru fotbalistů v Chodové Plané
účast na regionálním kole v sálové kopané v Plzni

Květen
návštěva Lední Revue v Praze
vystoupení v kostele sv. Petra a Pavla v Plané
návštěva fotbalového utkání Sparty v Praze
předtančení na společenském večeru v Zadním Chodově a v Tachově
účast na republikovém kole Nejmilejšího koncertu v Kolíně (kam jsme se dostali jako vítězové regionálního kola a byli jsme mezi 5 ze 14 dětských domovů regionu)

Červen
účast na mezinárodním hudebním festivalu v Chomutově pod názvem Můj koncert, kterého se účastnilo jen šest dětských domovů z celé republiky (a celkového počtu asi 124 dětských domovů).
účast na přehlídce Prostor pro duši v Tachově, následně v Praze
prodejní trhy "Život rozkvétá v tvých rukou" v ZOO Plzeň - regionální kolo (postoupili jsme do republikového)
"Když prší, kvetou paraplíčka" Praha - přehlídkové vystoupení
návštěva Národního divadla - balet "Labutí jezero"

Červenec a Srpen
prázdninové výjezdy - týden na Vysočině
výlety do Prahy, na chaty k tetě i strejdovi - pěšky, na kole, vlakem, autem......

spousta her, soutěží a turnajů táborového typu

Září
výlety na kolech do nejbližšího okolí
dvanáctidenní ozdravný pobyt v Chorvatsku na Šibenické riviéře
dvě děti na ozdravném pobytu "Mořský koník" v Černé Hoře
účast na ukončení potápěčské sezony lomu v Pavlovicích, kde jsme v konkurenci devíti týmů složených z dospělých získali v soutěžních kláních čtvrté místo
výlet do Františkových Lázní a za krásami přírody v jejich okolí
otevření samostatné rodinné buňky pro nezletilé matky a jejich děti (v současné době máme již 4 matky a 4 miminka)

Říjen
účast na vernisáži Anny Burešové, kde náš Tomáš měl vystoupení - hra na bonga republikové kolo Malé jevištní formy, kam jsme postoupili z Plzeňského kraje jako jediný dětský domov
účast na vernisáži v Plané
návštěva muzikálu „Tajemství“ v Praze
návštěva koncertu „Slet bubeníků“ v Plzni (starší děti)


Listopad
účast na vernisáži A. Burešové v Domažlicích návštěva hokejového zápasu ČR - Moskva návštěva kabaretního divadla v Plzni

potápění s přístrojem v bazénu v Tachově 

Prosinec
vystoupení na společenském večeru v Nahém Újezdci vystoupení na Mikulášské besídce v kině Planá
Mikulášská besídka v DD Planá - pro naše nejmenší
návštěva filmového představení Harry Potter a ohnivý pohár v pražském multikině
Posezení u Vánočního čaje, kam jsme rádi pozvali sobě milé lidi vystoupení v ZŠ Planá, nám. Svobody
vystoupení Tomáše Pelecháče na společenském večeru Nadace Terezy Maxové ve Státní opeře v Praze

Jak je vidět, děti se v dětském domově nenudí ani nestrádají. Je pravda, že nám chyběla vlastní budova, kterou dnes již máme (získali jsme jí výměnou naší původní budovy s budovou Policie ČR) a je potřeba ji rekonstruovat. Bohužel na to zatím nemáme prostředky, ale věříme, že nám náš zřizovatel pomůže a brzy budeme moci říkat: „Tady jsme doma!“

Všichni pracovníci svou prací usilují o úsměvy a rozzářené oči dětí, což se jim daří. Plně věřím, že až budeme "ve svém", naše děti budou ještě šťastnější a spokojenější.

Závěrem mi dovolte, abych poděkovala všem příznivcům našeho dětského domova, zvláště pak všem pracovníkům domova, Městskému úřadu Planá, zejména pak starostovi ing. Karlu Vrzalovi, p. tajemnici Michaele Mertlové a dalším. 
Dále děkuji p. Evě Kličkové, která při žádné vhodné příležitosti nezapomene děti obdarovat malým dárečkem. 
Děkuji i Ing. Anně Janovcové, bývalé starostce Brodu nad Tichou, která na naše děti také nezapomíná. 
Poděkování patří i všem ostatním, kteří nám pomohli. (Např. nám darovali oblečení na miminka, kočárek, hračky a jiné.)

Děkuji Vám všem, nejen svým jménem, ale i jménem všech dětí a pracovníků z dětského domova za to, že naše děti berete takové jaké jsou.

Přejeme Vám všem radostné prožití svátků vánočních, hodně zdraví a vzájemného porozumění a do roku 2006 mnoho úspěchů osobních i pracovních.

                                Za Dětský domov Planá Mgr. Jitka Tvarogová, ředitelka

----------------------------------------------------------------------------

Konečně máme vlastní budovu, ale nový domov ještě ne
V úterý 29. 11. 2005 byly mezi naším dětským domovem a plánským policejním sborem konečně předány budovy. Ve vytvoření našeho nového domova však stojí ještě mnoho překážek.
Již před více než dvěma roky byla naše původní budova uzavřena, protože se nacházela v havarijním stavu. Byli jsme přestěhováni do provizoria na dětské oddělení uzavřené plánské nemocnice. 
Po celou dobu tohoto provizoria probíhala jednání o výměně budov mezi naším dětským domovem a místním policejním sborem, který sídlil ve z velké části nevyužívané budově, jež by byla důstojným místem a splňovala nároky na zřízení komplexního zařízení pro nás pro všechny, včetně našich nezletilých matek s dětmi. 
Právě nyní tyto snahy iniciované zejména naší paní ředitelkou vyvrcholily ve zmíněnou výměnu. Teď už jen čekáme, jak dopadnou jednání na krajském úřadě a jestli se najdou potřebné finance na rekonstrukci naší budovy. Rozhodně by to pro nás byl nejkrásnější dárek, jaký si všichni přejeme. 
Na nový domov, který skutečně bude jenom náš, se moc a moc těšíme. A věřte nám, určitě už si ho i zasloužíme. Držte nám palce, tak jako my držíme palce naší paní ředitelce a ostatním, kteří za nás bojují. 

sponzoři

Děkujeme níže uvedeným sponzorům a podporovatelům
za možnost zapojení do projektu "Daruj hračku", jehož autorem
a hlavním organizátorem je Tango.

nové fotografie

Vánoční čaj

Obchůdky s Albertem

Vaneska slavila
1. narozeniny

Rozsvícení vánočního stromu

Dominik slavil
4. narozeniny

Baruška s Katkou slavily
18. narozeniny

Výlet do ZOO

Piškvorky

Slavata triatlon tour

Rozloučení s létem

Jesenice

Honza slavil
7. narozeniny

Dominik slavil
7. narozeniny

Kynšperk nad Ohří

Out of Home

Slavata tour

Cena Ď

Hracholusky

Soutěž BESIP

Krasíkov

Výlet do Terezína
a na horu Říp

Cyklistický výlet

Sportovní hry DD

Most přes generace

Hokejový zápas

Jirka slavil
19. narozeniny

Jarní prázdniny
v Harrachově

Lyžování na Špičáku

Štědrý den v DD

Vánoční čaj

Jarmarky s Albertem

Poděkování společnosti AAA AUTO Praha

Nevšední výlet
do Herzogenaurachu v SRN

Bruslení s plzeňskými hokejisty

Most přes generace

Den s námi

Na chatě s tetou Veronikou

Proměna - Bára

Ellenka - 1. narozeniny

Jízda zručnosti Chodová Planá

Prodloužený víkend na chatě u řeky

Prodloužený víkend na Jesenici

Týden v Harrachově

Výlet na hrad Gutštejn

Chorvatsko

Katka - předání maturitních vysvědčení

Out of Home 2017

První letošní
opékání špekáčků

Nejmilejší koncert Staňkov 2017

Návštěva ministryně školství v našem domově

Projekt Accenture Academy

Nedělní stopovaná

Návštěva Veroniky Kašákové v dětském domově

Na chatě u tety Veroniky

Zavítala k nám vzácná návštěva

Lyžování v Krušných horách

Vánoce v domově

Posezení
u vánočního čaje

Maturitní ples

Čerti a Mikuláš

Stínové divadlo
v Praze

Setkání dětských světů - Švihov

Techmania 2016

Výlet do parku miniatur
v Mariánských Lázních

Pobyt v Harrachově

Pobyt na Jesenici

Návštěva Olympijského parku v Plzni

Slavata triatlon
tour 2016

Festival
Out of Home

Sportovní hry dětských domovů

Plánská 50

Most přes generace – soustředění Šumava

Návštěva psího útulku

Nejmilejší koncert
v Tachově

Vystoupení v Halži

Projekt vzhůru
do života

Oslavy narozenin

Bára oslavila
19. narozeniny

Štědrý den
v našem domově

Posezení
u vánočního čaje

Hejbejte se
a zpívejte s Hankou Kynychovou - finále

Kurs drátování
v našem domově

Máme rádi vodu

Most přes generace

Vánoční jarmarky
s Albertem

Hejbejte se
a zpívejte s Hankou Kynychovou - podzimní soustředění

Výlet
do Mariánských Lázní

Slavnosti jablek
na Krasíkově

Den u nás

Slavata tour 2015

Zámecká jízda zručnosti

Výlet na zámek

Výlet na rozhlednu
a zámek


Kynšperk

Jesenice

Hejbejte se
a zpívejte s Hankou Kynychovou

Sportovní hry

Rošťák roku

Out of Home

Dopoledne
na autodromu

Týden na horách